Šta je novo?

Koji TV od 32" uzeti?

LG LF5610 ili LG LF561V

da, 32 inca su besprekorna, ali ova 2 TV vise ne mogu da se nadju a da su novi neotpakovani, izlozbene ne bih bas uzimao, em im cena ko sa pocetka kad su se pojavili, em bili izlozbeni i korisceni

Kazu da je zamena za njih 32LH530V, ali da li ej ovaj bas u rangu, ima li neko ovaj TV? Koji je Samsung 32 u ovom rangu?


Ono sto niko nigde ne pominje ili retko, a meni najvaznije, to su DSE, efekat prljavog ekrana i black uniformity kod televizora.

http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku6300

Jedino na ovom sajtu ima PRAVIH informacija. pogledajte test recimo ovog samsunga i dole nize, black uniformity, Grey uniformity i motion blur i akko to sve izgleda. zatim jace, slabije strane i ostalo. o ovome nigde nema nista kod nas a ovo su najvaznije stvari za TV

Uzeo bio neki 42 LG LF561V, za razliku od istog 32 inca modela, ovaj ne da je imao one tri najgore stvari, prljav ekran, slaba kontrast, bela boja je jako slaba, probijanje pozadinskog osvetljenja i onda crno postane svetlosivo. znaci uzas zivi. neki Sony 805BAEP 43 inca, a kostao je 80 000, imao belu boju kao zutu, a kontrast slab do daske, takodje uzas a toliko kosta.


Znaci, treba mi neki 32 inca, samsung ili LG

Ako neko, bilo ko ima LG 32LH530V, d li je ok sa bojama i ekranom, molim da mi se javi ko ima, a koji bi samsung bio u rangu LG32LF561V ili bolji?

Hvala
 
Previše ti očekuješ od tv-a te klase. Rekao sam ti da je za moje potrebe koje sam naveo, sasvim ok, kada se kalibriše slika po uputstvu sa neta. Ako imaš tako precizno oko, najbolje bi bilo da pozoveš 20-ak radnji i pitaš da li imaju izložen, pa da probaš. Neki od beogradskih "mađara" u oglasu navode da tv može kod njih da se proba, pa možeš i tako. Subjektivna mišljenja sa foruma ti ništa ne znače.
 
Previše ti očekuješ od tv-a te klase. Rekao sam ti da je za moje potrebe koje sam naveo, sasvim ok, kada se kalibriše slika po uputstvu sa neta. Ako imaš tako precizno oko, najbolje bi bilo da pozoveš 20-ak radnji i pitaš da li imaju izložen, pa da probaš. Neki od beogradskih "mađara" u oglasu navode da tv može kod njih da se proba, pa možeš i tako. Subjektivna mišljenja sa foruma ti ništa ne znače.



Pustite vi te price. Uzmes televizor od 30 000, neko kaze, pa sta oces za te pare??? Uzmes od 45, ovca ti bleji isto, kaze sta oces za te pare. uzet je i Sony od 80 000, ovce bleje, pa to je to za te pare. Sta znaci da budlastina, to ej to za te pare? ZA KOJE PARE??? teraju t ekupijes TV od 200 000, pa bi ti i tad rekli, pa to je to za TE PARE, ako uznes od 400 000 bices zadovoljan! Mani me sa time, ako ima snesto konkretno da kazes a i ovo sto sam te pitao, kazi, ovakve price me ne zanimaju. Televizor koji kupis za bilo koje pare, MORA da bude:

Ispravan

Normalnih boja i osvetljenja


Ovo su NAJOSNOVNIJE karakteristike a zbog cega se TV i kupuje, isto kao kad bi kupovao telefon. Kod telefona a MA KOLIKO KOSTAO, mora da se cuje odlicno sagovornik i da on cuje tebe, jasno i glasno! bez toga, dzaba sve ostalo

Prema tome, ovcarski izrazi koje cujem svuda PA TO JE TO ZA TE PARE, SOLIDAN ZA TE PARE. me ne interesuju. Aprat placas debeleo, nijedna cena im nije mala, a mora da mu rade osnovne stvari


Ako si pogledao onaj sajt detaljnije, video si kako testiraju i ako pokazuju slabe tacke

Sta sad, treba da uzmem TV koji ce crnu pozadinu da prikazuje sivo i osvetljeno i u nekoj mesavini plave boje, ili da mi bela boja bude zuckasta? gde ce pozadinsko ovetljenje da probija ko nenormalno? sad ti izvini, ali to je za mene NEISPRAVNOST i NESAOBRAZNOST robe, te sam takva smeca reklamirao i vracao

TV LG 32LF561V ima besprekornu sliku ali budale ga povukle iz proizvodnje. Kazu zamena za taj je LH530V. Posto si rekao da si kupio, hteo sam da cujem ima li ovih problema ili ne, znaci da pogledas u mraku totalnom a kad je recimo u nekoj igri noc, da li je crno-crno. da pogledas na desktopu kad koristis kao monitor, da li je belo belo, i da li ima efekat prljavog ekrana

ti pominjes precizno oko, nije to precizno oko, nego nisi corav da ne vidis ove stvari. CRT monitor nema ove probleme, a ova nova tehnologija koja se skupo naplacuje, ima milion gluposti, ne moze boje da prikaze kako treba
 
druga stvar, oni te izlozene televizore imaju ali pustaju blu rej snimke da bi zavarali kupce i prikrili ove nedostatke.

ja ne mogu da nosim laptop tamo pa da ih ispitujem da mi puste da proverim kad recimo pustim neku igricu ili bolje na desktopu. Ko ce mi tamo gasiti svetlo da proverim crnu boju i prljavstine po ekranu, DSE Dirty Screen Efects?
 
da li mozes da proveris i da mi kazes da li je kad prikljucis kao monitor, bela boja bela bez prljavog efekta i u totalnom mraku da li crna crna ili nije zbog pozadinskog osvetljenja, to mi je jako vazno?
 
Poslednja izmena:
Previše ti očekuješ od tv-a te klase. Rekao sam ti da je za moje potrebe koje sam naveo, sasvim ok, kada se kalibriše slika po uputstvu sa neta. Ako imaš tako precizno oko, najbolje bi bilo da pozoveš 20-ak radnji i pitaš da li imaju izložen, pa da probaš. Neki od beogradskih "mađara" u oglasu navode da tv može kod njih da se proba, pa možeš i tako. Subjektivna mišljenja sa foruma ti ništa ne znače.

Jel može link do upustva za kalibraciju.
 
ima li neko preporuku za 32'' tv u sirotinjskoj kategoriji koji bi sluzio za digitalnu tv i gaming? znaci, 720p, ci+ slot za ca modul i sto manji input lag, a da ne prelazi nekih 25k. ima li nekih praznicnih popusta na koje treba obratiti paznju ili tako nesto?
 
Svidi mi se ovaj LG, nije skup, fino izgleda, FULL HD
www.lg.com/rs/televizori/lg-32LH530V

Međutim, pregledam specifikacije i šokiram se jer nema ****nog izlaza za slušalice. Ako sam dobro video ovde nema ni digitalnog audio izlaza pa da se budži neki adapter.

Postoji li način da se ovo zaobiđe? Šta savetujete - da li uopšte razmatrati ovaj model?
 
Poslednja izmena:
A ja se ponadao :( Jel moze onda neka preporuka za neki tv do 27-28. Uzeo bih nesto za matorce al ne znam sta valja a sta ne.

За те паре имаш на КП самсунг 32j5100, а овде стварно не знам шта узети за те паре...
 
Ovim mojima je riknuo ekran na vivax tv-u, samo crn ekran i zvuk, niceg nema. Znam da sam ranije pitao ali ajde da sacekam uvek jos malo i sad im je izgleda riknuo skroz.

Koji 32" TV preporucujete? Neki koji bi imao neku malo jasniju sliku i cistije boje? Ja bih najradije samsung. Ne bih sa kp jer bih iz radnje mogao na cekove.

Srecna Nova godina i sve najbolje.
 
Ovim mojima je riknuo ekran na vivax tv-u, samo crn ekran i zvuk, niceg nema. Znam da sam ranije pitao ali ajde da sacekam uvek jos malo i sad im je izgleda riknuo skroz.

I mojima je riknuo pre neki dan, 20 dana nakon isteka garancije, ista priča, crn ekran a zvuk radi.

Majstor rekao da je otišao backlight, popravka 60 EUR (ako nije još nešto) + 30 EUR ruke.
 
Imam jedno pitanje : posto moj 3d full hd lg 42" tv planiram da (opet) koristim samo kao monitor - treba mi predlog za neki ultra jeftin 32" TV koji bi bio kao pomocni TV koji bi se koristio za kablovsku...

Vidim da su neki vox fox hd ready manje od 20k novi(sa 3 godine garancije)...jel to ok za pomocni tv za kablovsku ili eventualno predlog za neki malo skuplji...ali ne bih isao preko npr 200e jer je to ipak pomocni tv
 
Evo kakve su probleme rodjaci imali sa televizorima, prvo kupili Teslu 32" hd ready, sivi model, cena oko 22.500 din je bio i imao 7-8 mrtva piksela. Vratili, garancija prihvacena i uzeli Grundig 32", Full hd, sivo crni, oko 28.000 je bio i njemu crkne ekran za 10-tak dana. Vracen on na kraju uzeli LG 32" Full hd od 34.000 i on zasad funkcionise normalno. Izgleda da je je doslo takvo vreme da ne treba kupovati nista osim Samsunga i Lg-ja.
 
34k mi malo previse za da kazemo pomocni tv...jer cu ja i dalje imati opciju da koristim moj odlicni lg i kao tv..ali ce primarno biti monitor...pa kad je kao monitor da mogu sa strane da pustim i drugi tv sa kablovskom "u pozadini"...

trenutko kad koristim tv kao monitor nemam tv za kablovsku i obrnuto :)tj ili komp ili kablovska u istom trenutku
 
Za pomoćni tv do 20k dinara gledaj modele sa kakvom-takvom pristojnom slikom i što dužom garancijom. Ako bi već neki kvalitet, za 230€ imaš LG 32LH510U na KP-u.
 
Jel moze da se poveca titl za gledanje filmova preko USB(ako moze kako)?Koji je naj jeftiniji TV za gledanje filmova marka ne bitna!
Gledao bi sa max 3-4 m daljine ne zanima me nikakav HD sadrzaj samo filmovi i serije manjeg kvaliteta.
 
Nazad
Vrh Dno