Šta je novo?

Koji TV od 32" uzeti?

Poslednja izmena:
Koji god da uzmes za te pare u domacim prodavnicama neces se usreciti, tako da nije ni bitno da li je vox, fox, vivax i slicno.

Edit: Mozda ovaj Grundig nije tako los ali treba ga pogledati pre kupovine ako si u mogucnosti.
http://www.eponuda.com/led-televizori/grunding-32-vle-4500-bm-led-televizor-cena-361895

Samo mi reci kakva je zapravo razlika između tog grundinga kojeg preporučuješ i vox'a kojeg si odmah isključio kao opciju. Grunding zapravo radi Vestel ista fabrika koja radi i vox.
 
Hvala na odgovoru..nije mi jasno zasto onda u meniju ima opciju za trazenje digitalnih programa..
Verovatno kad se poveze na risiver da ima odvojeno..sta znam.
 
Poslednja izmena:
Samo mi reci kakva je zapravo razlika između tog grundinga kojeg preporučuješ i vox'a kojeg si odmah isključio kao opciju. Grunding zapravo radi Vestel ista fabrika koja radi i vox.

Ja ga nisam pogledao a niti sam rekao da je bolji grundig. Vox vec imam tako da znam da je los, vivax sam gledao kod komsije, takodje los, fox nista bolji nije.

Misljenja sam da Grundig ipak ima neko ime iza sebe (bez obzira gde se sklapa), tako da tesko moze da bude gori tv od ovih pomenutih, ali ga svakako treba pogledati i uporediti.
 
Ja ga nisam pogledao a niti sam rekao da je bolji grundig. Vox vec imam tako da znam da je los, vivax sam gledao kod komsije, takodje los, fox nista bolji nije.

Misljenja sam da Grundig ipak ima neko ime iza sebe (bez obzira gde se sklapa), tako da tesko moze da bude gori tv od ovih pomenutih, ali ga svakako treba pogledati i uporediti.

Grunding odavno nema veze sa kvalitetom a to da iza sebe ima nešto je tačno ali to je bilo pre mnogo godina. Taj Turski Vestel sada pravi televizore za mnogo brendova kao što su Vox, grunding, JVC, Neki modeli Panasonica i Toshibe. To sam lično video i imam argumente za sve što napišem. Ista priča je i sa Philipsom koji sada vodi Kineski TP Vision ali oni za razliku od gore pomenutih uzimaju bolje ekrane i trude se da koliko toliko održe brend philips iako su dosta snizili cene a bogami i kvalitet u odnosu na zlatne godine dok su bili Holandski bred i dok su imali saradnju sa velikim proizvođačima poput LG'a i Sharpa.
 
Postovani,
Da li neko iz iskustva zna, da li ce HD Ready TV bolje prikazivati tv kanale (SD) u odnosu na FULL HD tv? Planiram da kupim tv od 32 inca pa me interesuje? Negde sam citao da mi je bolje da uzmem hd ready ako planiram najvecim delom da gledam tv programe. Pretplatu za HD kanale nemam i ne nameravam skoro da kupim a filmove gledam jednom u mesec dana. Hvala svima.
 
Po mom skromnom misljenju isto ti je to, ne zavisi to toliko od toga dali je tv full i hd ready, najvise zavisi kakav je panel.
Ja iskreno ne vidim tu nikakvu razliku a gledao sam domace kanale i na hd ready i full hd televizorima.

Ajde sad ja da probam da pitam nesto.

Kao sto u naslovu pise treba mi 32" za spavacu sobu, ne pratim vec godinama tv-ove pa tako ni nemam pojma e sad sta bih voleo da ima ili nema:

1. Full HD - obavezno (znam reci cete, na 32" to nije toliko bitno ...)
2. Ne treba mi nikakav smart.
3. USB reprodukcija me takodje ne zanima, svakako ce ici neki uredjaj na njega HTPC ili Android Player, mada nebi bilo lose da ima lan da povuce nesto kroz mrezu.
4. 3D - moze, ali nije mi presudno, dali uopste postoji neki 3D TV a da nije smart?
5. Od tunera DVB-C, DVB-T2 obavezno a nebi bilo lose da ima i DVB-S2, ali nije presudno.
6. Da moze da snima na externi disk, znaci recording, shifting ...

Cena naravno prioritet, znaci sto jeftiniji da se pusti kad se legne u krevet. Izbegao bih Grundinge, Voxove ,Foxove i sve ...xove i ostale turske varijante, znaci Samsung, LG ...
 
Posto ne mogu da editujem gornji post da odgovorim sam sebi, postoje 3D televizori koji nisu Smart.

Nadjoh jedan koji ispunjava skoro sve uslove koje sam gore naveo i cena je ok oko 300€, aliiiiiii nema DVB-T2 tuner samo obican T, bas bedak.

Model je LG 32LA6130, dali ima nesto slicno ovome samo da ima T2 tuner?

Vidim da je iz '14 godine, mozda neka novija serija?
 
Od ovih novijih nema 3D bez smarta. Jedino ti ostaje ovaj smart LG 32LF650V ako mora 3D.
 
Od ovih novijih nema 3D bez smarta. Jedino ti ostaje ovaj smart LG 32LF650V ako mora 3D.

I ne mora, googlam ali ni ja nisam video neku novu seriju da ima 3D a da je non-Smart.

Ako ne mora 3D, onda 32LH530v. Ali zašto "guglamo" umesto tebe?:)

Me ne morate :D, ja tek danas poceo da se zanimam, rek'o ako neko zna pa da ne jurim medju morem televizora, taj LG svakako dolazi u obzir, nema bas sve sto sam zamislio, ali moze.


Upravo sam bas to hteo da izbegnem :) , msm imam satelitski box na koji moze da se nakaci USB T2 stick, ali hteo sam da imam bas na TV-u T2 tuner, pa da ne gomilam opet gomilu daljinskih.

Hvala svima. ;)
 
Eto kupljen 32LH530V, nije za celodnevno gledanje nego samo pred spavanje i to povremeno pa je zato 32'' a ne neki veci pa evo par utisaka, mozda nekom pomogne u izboru.

Slika, hm suvise je mala dijagonala da mogu nesto konkretnije da kazem :d (sta da radim navikao sam na vece) ali je ok, nisam ga ni nesto posebno podesavao ni nista, tek cu da probam da se igram sa tim.

Brzina je ok, ne davi previse.
Tuneri,
Analogni: normalno skenira, sve radi bez prblema
DVB-T2: radi, sa Avale je skinuo sve bez problema.
DVB-C: takodje sve normalno.
DVB-S2: isto sve normalno, tuner mu je ok, lepo se snalazi i sa niskim simbol rate-ovima. Vrti motor (malo je drljavo sa pozicijama ali radi). Nije satelitski deo za neko ozbiljnije igranje ali za FTA kanale ok.

Daljinac: sta znam meni se ne svidja. Nabili su mu neke dugmice pa je kursor opkruzen svim i svacim, sto se meni licno ne svidja, cesto zbrljam dugmice.

Softver primetio sam u razvrstavanju analognih kanala da je neke zbrljao sa frekvencijama pa sam morao rucno da doradim.

Ima mogucnost za 6 favorit lista. Liste su mu odvojene, satelit, kabl i antena pa mora da se prebaci na odgovarajuci izvor da bi se to i gledalo.

USB reprodukcija: uglavnom to radi. Nisam se igrao sa tim preterano jer mi ne treba. Kodni raspored i velicina titlova moze da se menja kao i pozicija titlova. Titl mora da se zove kao i film da bi ga pokrenuo (nista novo, jel), DTS verovatno ne radi na LG-u ali nisam ni prebacio nikakav film pa ne znam tacno.

Kao perce je, ima mozda 4-5 kila, nema nikakav audio izlaz :trust: od ulaza skart, hdmi x2, USB.

Ima i igrice, koje su naravno neophodne :d
 
Poslednja izmena:
Slažem se s tobom u vezi sa svim rečenim, kursori na daljinskom su nenapipljivi u mraku. DTS ne reprodukuje, ja probao.
A što se mučiš sa ručnim sortiranjem kanala? Skineš ovo i lagano na kompu poređaš kako ti odgovara. I sve tjunere i sve fav liste. Prethodno izvezeš listu kanala na usb, kada je središ, sačuvaš je i umesto stare je vratiš u tv. Imaš u opcijama da sačuvaš obrazac, pa kasnije kod nekog apdejta kanala od strane provajdera, posle skeniranja samo kažeš da složi po obrascu, a novi kanali budu na dnu liste, pa samo njih mišem premestiš na željeno mesto.
Softver podržava mnoge tv brendove, naravno i LG i Samsung i sl.
 
E vidis ne'am pojma za to :) sto se sredjivanja kanala tice, cak ne znam ni kako se prabacuju na USB.

E ono sto sam zaboravio da napisem u gornjrem postu, nikako ne mogu da ukapiram kako se snima, ubodem USB i vidi ga kao medij sve OK ali kad hocu da pustim REC TV mi kaze da moram da ukljucim USB :mad: ?

Dali ima neki format kroz TV USB-a u njemu razumljivu particiju, probao sam NTFS i FAT ali ne radi.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da tv formatira disk u ext3 ili nešto slično. Zašto neće... pa eventualno zbog toga što mora da bude hdd a ne usb flash, to mi 1. pada na pamet.
 
Slažem se s tobom u vezi sa svim rečenim, kursori na daljinskom su nenapipljivi u mraku. DTS ne reprodukuje, ja probao.
A što se mučiš sa ručnim sortiranjem kanala? Skineš ovo i lagano na kompu poređaš kako ti odgovara. I sve tjunere i sve fav liste. Prethodno izvezeš listu kanala na usb, kada je središ, sačuvaš je i umesto stare je vratiš u tv. Imaš u opcijama da sačuvaš obrazac, pa kasnije kod nekog apdejta kanala od strane provajdera, posle skeniranja samo kažeš da složi po obrascu, a novi kanali budu na dnu liste, pa samo njih mišem premestiš na željeno mesto.
Softver podržava mnoge tv brendove, naravno i LG i Samsung i sl.
Da li ovo za kanale može na Sony-u?
Preko ove ili neke druge aplikacije/načina?
 
Ako na tv-u imaš opciju izvoza liste kanala na usb, onda sigurno može s nečim, ne znam, ne "trošim" Sony. U tom slučaju probaj s ovim, ništa te ne košta.

Sent from my Redmi 3S
 
Pred ove praznike planiram kupiti novi TV, interesuju me modeli od 32 inca i cene do nekih 50.000 dinara. Zanima me da li vi imate neki model koji bi mi preporucili?
Meni su trenutno ova dva modela zapala za oko pa me interesuje sta vi mislite o njima,koji je bolji i zasto?
1. http://www.gigatronshop.com/televizori/samsung_smart_led_tv_32_ue32k5502_full_hd-84019

2. http://gigatronshop.com/televizori/lg_smart_led_tv_32_32lh6047_full_hd-79581

Takodje sta vi mislite o kupovini televizora sa garancijom npr. preko Kupujem Prodajem sajta, posto su tu televizori jeftinije 5-6 hiljada pa poneki i vise?
 
Kakvi su utisci za LG 32LH530V , Ima na KP za nekih 230e sto mi je odlicna cena s obzirom da mi je bitno jedino da je full hd i da je 32', ostale tehnologije nebitne jer će većinom vremena biti na kompu preko HDMI. Jel ima neki interesantan tv u tom rangu?

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
 
Imam ga ja, to ti je osnovni model. Ok je za standardnu upotrebu, npr. meni služi u spavaćoj sobi da se odgleda nešto sa filmskih kablovskih kanala ili sa HDD-a, čisto da se lakše zaspi. Nema audio out, ako ti je bitno. Slika uz kalibraciju u expert modu, sasvim podnošljiva.
 
Pozdrav druze

LG LH530V

Ono sto me zanima je, a slabo se o tome prica, da li ovaj televizor ima efekat prljavog ekrana DSE i kakav mu je GREY UNIFORMITY???? Da li je bela boja jaka, da li u potpunom mraku dolazi do probijanja pozadinskog pa da crna boja izgleda siva i osvetljena?

Hteo sam ovaj TV jer kazu da je zamena za jako dobar LG LF561V

ako neko ima vec ovaj LG 32LH530V, molim da mi se javi

Hvala
 
Nazad
Vrh Dno