Šta je novo?

Koji TV od 32" uzeti?

Svi ti jeftini televizori nisu nista narocito, ja imam Vox i na njemu me najvise nerviraju lose boje (netacne), los prikaz sd kanala i los zvuk na njegovim zvucnicima :). Titlovi se ne secam koliki su, posto sam mozda jedanput nesto pustao preko usb-a ali ne ocekuj od tih tv-a bogatstvo funkcija i opcija.

Jednostavni su za upravljanje, a pritom solidnog kvaliteta (ne može se bog zna šta očekivati za 20.000).

Bili su letos LG i Samsunzi za oko 23-24 hiljada. Oni su kao 32 inčni bolji izbor (brže menjanja kanala, Samsung ima DTS).

Za reprodukciju filmova su Voxovi dobri. Čitaju naše titlove (namesti se hrvatski) i dobro se vide.
Recimo jedan Sony ništa nije bolji po tom pitanju.
 
Poslednja izmena:
Meni je slika na foxu kao da puštam divx sa lošim birateom. Izvor je digitalna ikom TV. Trava vuče na crveno braon, a ni ostale B92 nisu puno bolje. Nikad ga ponovo ne bih uzeo iako ga ja ne koristim gotovo nikad, a žena kaže njoj je ok.
 
Hm, posle ova dva Samsunga Serie 6 koja imam, to bi znači bio šok za oči, mozak, nerve i lobanju. Bolje onda bar 10k gore i neki lg 5610 ili Samsung 5100. Hvala svima.
 
Ja sam uzeo philips 4100/12 za 27k din i za sad sam zadovoljan slikom i zvukom sa sbb d3. Cita nasa titlove bez problema sa svim nasim slovima,nisam samo probao cirilicu.
 
Meni je slika na foxu kao da puštam divx sa lošim birateom. Izvor je digitalna ikom TV. Trava vuče na crveno braon, a ni ostale B92 nisu puno bolje. Nikad ga ponovo ne bih uzeo iako ga ja ne koristim gotovo nikad, a žena kaže njoj je ok.

Slazem se ,brat je uzeo fox 48 inchi neki smart za 45k,i slika je blagi uzas,gleda preko totala.
 
LG LF5610 ili 561V su odgovorno tvrdim najbolje kupovine u 32'' Ako hocete jeftinije 32LF510B/U ili Philips 4100
 
Koliko vidim 32LH530V je noviji model, ima nesto noviji softver itd. Samim tim mi on deluje kao logicniji izbor ako nema razlike u ceni. :D
 
Imam LG 32LF561V, vec godinu dana i zadovoljan. Cena bila oko 37000. Dobra slika,lep dizajn, ne podrzava DTS zvuk, za filmove dobro cita titlove (ima i korekciju vremena titla), ima simplink (hdmi-cec), cak ima i DVB-S2 za satelit ako nekom treba. E sad jedini mi je problem kad na HDMI ulaz prikazim racunar (Raspberry Pi3, ili laptop) naglo mi pada jacina signala kablovske televizije, pa se cak i neki kanali izgube! Ne znam da li neko drugi ima taj problem?
 
Kako ti je povezana kablovska? Jel ide direktno antenski ulaz u tv ili preko nekog kablovskog risivera pa onda hdmi u TV?
 
Zanima me konretno ovaj model Samsunga

Samsung UE32J5502

Da li je neko probao igrice sa PS3?
Ovaj model fabricki poseduje emulator
 
Ti jeftini televizori nisu najsrecnije resenje za zamenu monitora, uglavnom nemaju 1:1 pixel mapping kada se koriste preko hdmi porta pa je prikaz slova jako los, takodje netacne su im boje, imaju veliki input lag tako da nisu pogodni za zamenu monitora.

Za koriscenje umesto monitora se ipak treba uzeti kvalitetniji brend tv koji nece imati gore navedene nedostatke.
 
Znam da sam ja imao slican problem zbog loseg antenskog konektora. Probaj da ga promenis, i stavis ovakav:
10-Montaza-antenskog-konektora.jpg


Ako ne znas kako se montira evo uputstvo http://www.mojaradionica.com/Montaza-antenskog-konektora.htm
 
Stavio sam drugi antenski konektor, kao ovaj sa slike samo dosta kraci zadnji deo. Rezultati su evidentni. Vise se ne gubi signal sa antene kad se ukljuci HDMI ulaz od laptopa (ili RPI3). Prosto neverovatno, i bez HDMI-a, dakle samo kad tv signal dolazi preko antene, dosta je bolji signal, reda jacina 70%, kvalitet 100% (ocitavanja sa TV-a). Ranije je bilo 50% jacina, 50% kvalitet. Probacu da nabavim konektor kao ovaj sa slike, a sad vidim da mi je takve postavio i provajder kablovske -kopernikus-, pa videcemo kakve ce rezultate dati.
 
Meni su iz Jotela stavili neki jeftini plastican konektor, ja sam promenio i stavio ovaj i odmah se videlo poboljsanje signala.
Ovakve imas da kupis u prodavnicama u kojima se prodaju strujni prekidaci, uticnice, kablovi i ostala slicna roba.
 
Poslednja izmena:
Drugar nisi lepo pricitao, lepo pise i za 32LF561V da ima 2 HDMI ulaza, jedan ti je sa strane a drugi sa zadnje strane odnosno side/back po jedan.

LH530V je nov model za 2016 godinu sa jako dobrim ips ekranom, slobodno mogu reci da je cak zamenski model LF561v/5610.

Neces pgresiti kupovinom bilo kog modela i kod oba imas minumum 2 hdmi prikljucka.

Pozdrav !
 
Skupis jos 5000 i uzmes sa KP LG 32LF530V

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno