Šta je novo?

Koji TV od 32" uzeti?

Ako se gledaju filmovi i sport ni jedna dijagonala nije prevelika. Nikada se niko nije žalio da je bioskopsko platno preveliko a kod njega je odnos dijagonale i rastojanja mnogo veći od prosečne sobe. Sa druge strane, ako se gleda Pink, parovi, farme i ostalo đubre, svaka dijagonala je prevelika.
 
Ok, razumem ja vas i verovatno bi slično razmišljao da su mi trenutni uslovi nešto bolji, ali eto... Da zaključim, tv će biti upaljen trećinu dana (za fudbal, basket i rukomet na arenama, zimske sportove na eurosportu i za poneki film) i samo to tražim da bude što je bolje moguće shodno mojim mogućnostima (250-300e).

S obzirom da si ogranicenog budzeta idi na pomenuti 32" LG ili neki njemu slican tv.
 
Hvala svima na odgovoru, žao mi je što se digla nepotrebna polemika oko dijagonale... dovoljno je pogledati naziv ove teme.

Ostaje ono na šta nismo odgovorili (btw, u ponedeljak kupujem LG namenjen samo za gledanje telekomovih IPTV programa):
a) shodno njegovoj nameni nema potrebe da bacam +3000din na model 32LF561v, tj hoće li taj t2 tjuner biti koristan (neohodan) u budućnosti?
b) pošto imam samo osnovni paket IPTV televizije, da li bi valjalo da uzmem i ponudjeni HD paket (HD sport) za ovaj tv, hoće li biti primetne razlike?
c) i na kraju ako može preporuka za mesto kupovine. Neko od "madjara" ili neka od "domaćica"? Razlika je +3000din, ali sigurnost (ispravnost i prava garancija) me buni...
 
T2 tuner ti ne treba za kablovsku. Ako nekada poželiš da prebaciš TV u vikendicu ili ga pokloniš/prodaš nekome ko ima samo antenu, onda ti treba T2 tuner.
Za HD, da li je bar RTSHD u osnovnom paketu pa da vidiš razliku i sam proceniš da li je vredno doplate?
Ti sam treba da odlučiš koliko veruješ kojoj garanciji i da li doplata vredi.
 
Razlike definitivno ima kod hd kanala, ako su u tom paketu kanali koje gledas, uzmi. Ili jos bolje, pitaj da li imaju neki test period da vidis da li ti odgovara.
 
Uzeo sam juče ujutru u Gigatronu lg 32lb510b za 25470din, ni kod ovih domaćih mađara ne može jeftinije. Ima i lg 32lb5610 za nekih ~31000. Sad im je neka akcija, mislim da je 15% na televizore, idi i pogledaj, ne znam do kad će da traje.
 
Uzeo sam juče ujutru u Gigatronu lg 32lb510b za 25470din, ni kod ovih domaćih mađara ne može jeftinije. Ima i lg 32lb5610 za nekih ~31000. Sad im je neka akcija, mislim da je 15% na televizore, idi i pogledaj, ne znam do kad će da traje.

Link za ovu cenu 25470 model 32lb510b U Gigatronu ? i bilo gde za ovu svotu ovde po prodavnicama ?
 
T2 tuner ti ne treba za kablovsku. Ako nekada poželiš da prebaciš TV u vikendicu ili ga pokloniš/prodaš nekome ko ima samo antenu, onda ti treba T2 tuner.
Za HD, da li je bar RTSHD u osnovnom paketu pa da vidiš razliku i sam proceniš da li je vredno doplate?
Ti sam treba da odlučiš koliko veruješ kojoj garanciji i da li doplata vredi.

Razlike definitivno ima kod hd kanala, ako su u tom paketu kanali koje gledas, uzmi. Ili jos bolje, pitaj da li imaju neki test period da vidis da li ti odgovara.
Hvala na konkretnim odgovorima. Proverio sam na sadašnjem tv-u, u ponudi je promotivni minut gledanja HD Arene1, tako da će mi to biti dovoljno da uočim kolika je razlika.
Uzeo sam juče ujutru u Gigatronu lg 32lb510b za 25470din, ni kod ovih domaćih mađara ne može jeftinije. Ima i lg 32lb5610 za nekih ~31000. Sad im je neka akcija, mislim da je 15% na televizore, idi i pogledaj, ne znam do kad će da traje.

Nisam primetio, na sajtu stoji 32,990.
 
Da dodam na temu televizora. Može li neko da mi preporuči neki jefitniji smart televizor 32 inča. Video sam da ima neki JVC i Tesla u Gigatronu, ali me zanima koliko su kvalitetni.
 
Samo još jednom da se zahvalim svima na pomoći, bila je dragocena i isplativa... Danas stigao lg, naručen u gigatronu za 29290din tokom vikend akcije. Na prvi utisak tv deluje odlično!
 
Ja cu samo da predlozim TV 32" LED SAMSUNG UE32J5000AWXXH, 1920x1080(Full HD), 2xHDMI, USB u cenovnom rangu od ~30,000 dinara. Koristim ga iskljucivo za PC i PS4, PC odmah iza tastature i slika je bolja nego na mojim 24" monitorima. Sve u fullu.
 
Moze li neko napisati iskustva sa Vox jeftinim televizorima?

U mom slucaju televizija se trenutno gleda na CRT, a vidim da Vox ima ponudu 32" televizora za cenu od 18000rsd i 3 godine garancije.

Signal dolazi sa IPTV i nema zahteva za HD sadrzajem.. Bitna je cena - sto niza, i garancija - sto duza.
 
Moze li neko napisati iskustva sa Vox jeftinim televizorima?

U mom slucaju televizija se trenutno gleda na CRT, a vidim da Vox ima ponudu 32" televizora za cenu od 18000rsd i 3 godine garancije.

Signal dolazi sa IPTV i nema zahteva za HD sadrzajem.. Bitna je cena - sto niza, i garancija - sto duza.

Imao sam prilike da pogledam full hd televizore. Laki za upravljanje, podrška za srpski, slika i zvuk prosečni.
Ne znam koliko su trajni, ali znam da su to, u stvari, Vestel televizori. Vestel proizvodi za Telefunken, Grundig, Sharp, Panasonic...

Gledaj da uzmeš s digitalnim tunerom. DVB-C ako gledaš kablovsku. Možda ti sada neće trebati, ali možda će ti nekad zatrebati kao drugi TV u nekoj od soba. A ako planiraš da otkažeš kablovsku, onda gledaj da ima DVB-T2.

A ako hoćeš da daš 20 i koju hiljadu, imaš i par LG i Samsunga u tom rasponu. Ako nećeš, onda možeš da nađeš fini Vox za manje.
 
Ok, videcu sta cu traziti od tunera jer kao sto sam rekao signal je od Telekoma IPTV. STB i TV mogu da povezem preko cinca ili HDMI-a, tako da bih isao na HDMI.

Danas sam bio u prodavnici i svi televizori stoje okaceni na zid i rade, i zaista je tesko primetiti tu bilo sta.

Nije problem dati 20 i koju hiljadarku, ako LG i Samsung daju nesto vise od VOX-a..
 
Vox, recimo, nema DTS kod zvuka.
Ako je opciono isti kao taj Vox što sam imao priliku da vidim, onda i nema nekih razlika.

Ali ovo pišem napamet. Znam samo da imaš par Lg i Samsunga ispod 25. Najbolje da sam pogledaš.
 
Kupujem 32" TV za vikendicu. Kod kuće već imam vrhunski TV pa gledam da ovaj "pomoćni" ne platim previše. Koristim Total TV (nemam drugu opciju) i razmišljam da po isteku probnog perioda uzmem njihov HD paket. TV kupujem pre svega da bih gledao Sport klub, fudbal pre svega a onda i ostalo. Mislio sam da idem na jeftinije varijante (Vivax, Vox i sl.) ali danas gledao po radnjama i malo poredio kvalitet sklike i vidim da ta varijanta mora da otpadne. Slika na ovim TV je ipak uočljivo slabija od Samsunga ili LG-ja (što i nije neko otkriće). Tako da je najveći prostor za uštedu rezolucija ekrana. Dakle da li je na TV-u od 32" kada se gleda sa udaljenosti od oko 2 metra primetna razlika u kvalitetu slike između HD ready i Full HD rezolucije?
 
Treba mi neki jeftin od 32 inča, to je treći tv, za spavaću sobu, pa mi se ne daju velike pare treći put. Dakle neki šugavko ispod 20 k din, Vox, Elin, Alpha i sl. Ono što me najviše interesuje, je reprodukcija filmova sa hdd-a. Znači ako je neko video u radnji ili kod nekoga, da li ti buđavi televizori puštaju bez problema mkv, titlove, koliki su i sl. Naravno hd ready, a ako ima i ci slot, još bolje. Bitna mi je samo informacija za tu reprodukciju filmova kako izgleda.
 
Svi ti jeftini televizori nisu nista narocito, ja imam Vox i na njemu me najvise nerviraju lose boje (netacne), los prikaz sd kanala i los zvuk na njegovim zvucnicima :). Titlovi se ne secam koliki su, posto sam mozda jedanput nesto pustao preko usb-a ali ne ocekuj od tih tv-a bogatstvo funkcija i opcija.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno