Šta je novo?

Koji TV od 32" uzeti?

Ljudi kao da ne znate je blizu i Rumunija ? Temisvar lep grad.
http://www.altex.ro/televizor-led-full-hd-81-cm-lg-32lf561v
Isti model o kojm pricate je ispod 200Eura tamo ako povratite PDV.
ili
Samsung http://www.altex.ro/televizor-led-full-hd-80-cm-samsung-ue32j5100 180Eura

3 putnika u autu po pravilu nasi carinici robu ne diraju jer svaki putnik prenosi 100Eura vrednosti.
Eto i ustede i provoda...

Taj Samsung je kod nas 250e, kod njih na snizenju 220e plus gorivo za 300km u oba pravca. Da povratis PDV moras opet u shoping, i tako u krug :)
 
Taj Samsung je kod nas 250e, kod njih na snizenju 220e plus gorivo za 300km u oba pravca. Da povratis PDV moras opet u shoping, i tako u krug :)

Druze, pa ne ide se u shoping samo zbog jednog TV-a ?
Ima toliko tamo toga na popustu i ovako koje bi povratili umnogome troskove
goriva. Pogotovo hrana. dobro ja sam svega na 95Km kao do Beograda imam kilometrazu.
evo sajta sa katalozima www.cago.ro samo u Temisvaru
A TV je kupljen u proverenoj radnji po standardima EU i medjunarodnom garancijom
a ne ovde od nas, garant nije ista roba u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Ја би мало hijack тему да не отварам џаба нову...

Сад почетком мјесеца бих узимао неки ТВ, искључиво 32". Хтио сам да узмем смарт верзију због youtube-a ... и на купујем продајем сам нпр нашао SHARP 32" LC-32CFE6131E за 265е са 3год гаранције. Гаранција ми је посебно примамљива у овом случају. Неко чуо нешто о том ТВ-у, ваља ли? Поред смарт опције најважнија карактеристика ми је квалитет слике... остало ми ништа није посебно битно.

Ако не овај SHARP, има ли било ко неки предлог за нешто слично до 270е?
Нудили су ми и неки GRUNDIG 32" 32 VLE 6621 BP .. он је чак као нешто мало јефтинији... али мања и гаранција..
 
Sve pise lepo. Full Android sistem. izlistajte po Gear Bestu ima puno video prikaza kako sve to radi.
Najveca fora sto moze i na svaki stari TV koji ima Scart i ili Cinceve , a narocito na
nove tipove TV-a preko HDMI kabla.
Postoji i tema o ovim uredjajima. "Mogućnosti Android multimedia player-a?"
 
Hvala ti, lijepa ideja zaista.
Samo opet kad se preračunam, sto se keša tice dođe mi na isto... koliko vidim po oglasima, smart varijante ovih 32" TV-ova su 40-50 eura razlike naspram non-smart.. a toliko bi platio i ovaj uredjaj?
Dobro, ima druge prednosti ovaj uređaj, ali i jos jednu manu.. moraju dva daljinska da se koriste.
Ne bih da predjem 33-34k din sve ukupno za 32".
 
Poslednja izmena:
Дефинитивно си ми убацио буву у мозак... сад има два дана да мозгам шта ми је чинити. :D
Видим да овај LG који си линковао препоручују доста... вјероватно му је и бољи екран од Sharp-a?

Него овај LG је DVB-T... да ли то у мом конкретном примеру значи да морам користити онај SBB-oв уређај од D3Go, плус овај MXQ TV Box и плус наравно сам ТВ. Кориштење три даљинска истовремено? Или сам нешто лоше скапирао.
Ти си купио овај уређај преко gearbest... за колико ти је стигао?
 
Osim DVB-T2 i S2 tunera, ima li još neke razlike izmedju ova dva modela LG 32LF5610 i LG 32LF561V? Kupujem sigurno jedan od njih samo još nisam odlučio koji, tjuneri mi nisu bitni (osm DVB-C)... a box baš taj sa linka malopre naručih :).
 
Poslednja izmena:
Za SBB D3Go provereno sigurno radi na Android sistemu sa daljincem od Box-a
Ja sam svoj narucio preko brata iz Austrije jer sam narucio sto sta i doneli su mi ovde.
Tamo je stigao za svega 6 dana od kupovine, zatim su mi ubrzo poslali po nekome.
Onda je kum narucio slican malo jeftiniji od 46 Eura ili 50 dolara, Stiglo mu je od
dana kupovine na kucnu adresu u N. Sad za 22 dana. Ovaj linnkovani se skoro pojavio.
jos jeftiniji je. Racunajte oko 500 dinara ocarinjenja na Box ili nista. To je nepoznanica.
 
Osim DVB-T2 i S2 tunera, ima li još neke razlike izmedju ova dva modela LG 32LF5610 i LG 32LF561V? Kupujem sigurno jedan od njih samo još nisam odlučio koji, tjuneri mi nisu bitni (osm DVB-C)... a box baš taj sa linka malopre naručih :).

Osim dodatnog tjunera nema drugih razlika. Ja sam mojima uzeo 32LF5610 i skroz sam zadovoljan sa dobijenim kvalitetom za tu cenu.
 
Osim DVB-T2 i S2 tunera, ima li još neke razlike izmedju ova dva modela LG 32LF5610 i LG 32LF561V? Kupujem sigurno jedan od njih samo još nisam odlučio koji, tjuneri mi nisu bitni (osm DVB-C)... a box baš taj sa linka malopre naručih :).

Javite i vi koliko ste cekali robu iz GearBesta i da li je bilo dodatnog ocarinjenja na tih 37 Eura.
 
Ок, а јесам ли добро схватио шта си рекао, да sbb d3go ради нормално на LG 32LF5610 са тим MXQ TV Box... али опет мораш да палиш тв + TV Box + d3go уређај.. или не мораш?
Не волим много каблова и уређаја и утикача када ми се нагомила...
 
D3Go nije uredjaj nego aplikacija, a pokrećeš je sa TV Boxom.
 
Мислим на њихов d3go уређај који конвертује сигнал, пошто LG 32LF5610 нема DVB-T2 тјунер. Да ли ћу тај уређај исто морати да користим?
 
Mešaš D3Go i D3i ili SBB risiver. To su tri različite stvari. Napiši ljudima koju kablovsku imaš ili nemaš, pa će neko već da ti napiše šta ti treba.
Edit: za kablovsku dvb-t ti nije potreban u bilo kojoj kombinaciji
 
Ма тренутно имам СББ d3go пакет, али ТВ још увијек нисам користио, само интернет. А мислио сам на њихов D3 Set top box.
Али добро, разјаснио ми је peneda2009.
 
Da ne otvaram novu temu, postaviću nekoliko pitanja ovde sa nadom da ću pronaći pravi izbor uz pomoć vaše pomoći...

Planiram kupovinu tv-a za sobu površine 17m[SUP]2[/SUP] gde je prosečna udaljenost od ekrana oko 2,5m. Prema tome bi 32" bila sasvim dovoljna , ako se ne varam!?

Inače, tv će služiti samo za gledanje iptv programa (sport u 90% vremena), a ne za internet/dvd/usb spajanje! Znači kao jedini prioriteti se nameću kvalitet slike i trajnost uredjaja. Za to su verovatno najbitniji sledeći parametri: marka, rezolucija, odziv, osvežavanje, osvetljenje, kontrast. Što se tiče proizvodjača u startu sam odbacio vox/fox-ovce i slične njima, a posle malo istraživanja čini mi se da se izdvajaju LG i Samsung ispred Sony-ja,Panasonic-a i Philips-a. Ali što se ostalih parametara tiče, moje znanje je oskudno pa bi voleo ako neko ima iskustva sa tim da mi pomogne. Npr. da li ready hd ili full hd, koji tv ima jači kontrast, brži odziv i ostalo što može biti važno...

By the way, može i preporuka za mesto kupovine. Na pamet mi pada winwin, tehnomanija, gigatron i(li) uvoznici iz Subotice... gde kupiti?

Hvala unapred!
 
Planiram kupovinu tv-a za sobu površine 17m[SUP]2[/SUP] gde je prosečna udaljenost od ekrana oko 2,5m. Prema tome bi 32" bila sasvim dovoljna , ako se ne varam!?

Inače, tv će služiti samo za gledanje iptv programa (sport u 90% vremena), a ne za internet/dvd/usb spajanje!

Mislim da se tu varaš, pogotovo ako planiraš da gledaš sport - ne razmišljaj o ničemu manjem od 40". Uostalom, idi u neku radnju, pogledaj tenis na 32" sa 2,5 metra, pa vidi.
 
Uh, ispadoše mi oči od čitanja prethodne teme... ,)

Ipak sam se odlučio za 32" pre svega zbog trenutno raspoloživih finansija. Namenu tv-a sam ispisao u postu iznad, a čitajući prethodnu temu čini mi se da sam suzio izbor na svega nekoliko...
LG se uzdvaja na vrhu trenutno, a slede ga SHARP i Samsung.

Neko ko ima ove model(e) ili je stručan da kaže nešto više o njihovom kvalitetu?
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu, postaviću nekoliko pitanja ovde sa nadom da ću pronaći pravi izbor uz pomoć vaše pomoći...

Planiram kupovinu tv-a za sobu površine 17m[SUP]2[/SUP] gde je prosečna udaljenost od ekrana oko 2,5m. Prema tome bi 32" bila sasvim dovoljna , ako se ne varam!?

Inače, tv će služiti samo za gledanje iptv programa (sport u 90% vremena), a ne za internet/dvd/usb spajanje! Znači kao jedini prioriteti se nameću kvalitet slike i trajnost uredjaja. Za to su verovatno najbitniji sledeći parametri: marka, rezolucija, odziv, osvežavanje, osvetljenje, kontrast. Što se tiče proizvodjača u startu sam odbacio vox/fox-ovce i slične njima, a posle malo istraživanja čini mi se da se izdvajaju LG i Samsung ispred Sony-ja,Panasonic-a i Philips-a. Ali što se ostalih parametara tiče, moje znanje je oskudno pa bi voleo ako neko ima iskustva sa tim da mi pomogne. Npr. da li ready hd ili full hd, koji tv ima jači kontrast, brži odziv i ostalo što može biti važno...

By the way, može i preporuka za mesto kupovine. Na pamet mi pada winwin, tehnomanija, gigatron i(li) uvoznici iz Subotice... gde kupiti?

Hvala unapred!

40" je prevelika dijagonala 32" je prava mera, a ako imaš veću sobu onda može.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Moja soba je 17m[SUP]2[/SUP] i sve manje od 47" izgleda bezveze. Daljina sa koje gledam je 3m. Nemojte da se zezate kada ljudima preporučujete dijagonale, 32" je ozbiljniji monitor.

TV nikako ispod 40".
 
Preporuka za LG 32LF5610 .
Sve više sam zagrejan za taj... E sad jedina razlika izmedju njega i 32LF561v je samo u t2 tjuneru koji je neophodan samo ukoliko nemate kablovsku. Pošto sam korisnik open iptv-a, nema potrebe da bacam +3000din za ovaj drugi model, jel' tako?
Moj dosadašnji tv je neki stari samsung, "guzati" da se tako izrazim :) U sobi bi taj novi morao da ide na ugaonu komodu, tako da se neće gledati samo frontalno (pod pravim uglom), nego i malo sa obe strane. Koliko sam razumeo ovaj LG nije mnogo loš za tako nešto, ispravite me ako grešim.
Moja soba je 17m[SUP]2[/SUP] i sve manje od 47" izgleda bezveze. Daljina sa koje gledam je 3m. Nemojte da se zezate kada ljudima preporučujete dijagonale, 32" je ozbiljniji monitor.

TV nikako ispod 40".
Kao što sam naveo, ja nisam neki zaljubljenik u tehniku (ne trošim mnogo vremena uz tv) i to će mi biti prvi tanki tv sa kojim želim da dobijem na kvalitetu onog što mi treba, a da uštedim što više. Youtube, skype, fhd filmovi...neću gledati na tvu i uopšte internet, telefon i usb neću povezivati. Znači treba mi samo za gledanje programa (open iptv) za šta je bio namenjen stari tv (55cm) za koji nisam imao zamerki. Zato kontam da ću se zadovoljiti sa kvalitetnom 32", nego li da jurim (uzimajući u obzir i troškove) neku manje kvalitetnu 40".

Ok, razumem ja vas i verovatno bi slično razmišljao da su mi trenutni uslovi nešto bolji, ali eto... Da zaključim, tv će biti upaljen trećinu dana (za fudbal, basket i rukomet na arenama, zimske sportove na eurosportu i za poneki film) i samo to tražim da bude što je bolje moguće shodno mojim mogućnostima (250-300e).

Još samo jedno pitanje, kakva će mi biti slika što se tiče open iptv kanala... pošto imam samo osnovni paket, valjalo bi da uzmem i ponudjeni HD paket?
 
Nikako ne mogu da se složim sa izborom manje dijagonale... ako se bira i premišlja izmedju dve dijagonale, uvek treba ići na veću, jer neće proći tako puno vremena pre nego što krene kajanje što nije kupljen veći TV. TV i prevelik jednostavno ne mogu biti u istoj rečenici.

A za 25-30 m2 je 48 - 50" prava mera, navikneš se za 2 dana.
 
Poslednja izmena:
Može biti i soba od 200m2, ali čovek je lepo naveo veličinu sobe kao i uslove odakle će se gledati TV, čemu onda mudrovanje o dijagonalama !?

Ako već nećeš Fox/vox itd. kupi LG i ne lupaj glavu mnogo, služiće svrsi i to je to.
 
Nazad
Vrh Dno