Šta je novo?

Koji TV od 32" uzeti?

Moze export to jpg ,samo sto je to sporo na usb, da imas usb hdd islo bi brze
 
Poslednja izmena:
Kod Madjara nema vise LG32LH530V, zamenio ga je LG32LJ500V.
Kazu da je to novi model. Da li i za njega vazi ova preporuka ? Specifikacije im deluju isto...
 
Sta predlazete od 32" (naravno :) ) da bude koriscen kao monitor? Sto za sobom nosi da treba biti 1080p ali ima li sta da valja tu do 330e? Valja li onaj njajeftini sto se daje od 250-260e?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Meni ce biti sasvim ok.
Ipak, imas li neki predlog.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam prošle godine tražio to isto, pa sam posle duže pretrage kupio SAMSUNG T32E310EW preko KP (tada je imao samo Stanković iz Subotice, sad vidim na KP da ga ima na više mesta od 240 e - ja platio 265 tada).
Tražio sam po netu, nema baš mnogo informacija, ali sam na nemačkom Amazonu u komentarima našao kako da se podesi ovaj TV da daje vrlo zadovoljavajuću sliku u funkciji monitora.
Računar najviše koristim u radu sa tekstom (prevodilački alati i sl.), a onda ide multimedija - filmovi i sl. Igre nisam imao prilike da isprobam, jer sam (još uvek) na integrisanoj grafici u ovom slabašnom Celeronu koji nikako da zamenim. Mogu ti reći da je kao monitor sasvim upotrebljiv i ne verujem da bih se vraćao na nešto manje sada, čak se razmišljam da pređem ev. na ~40" UHD, kad izvršim ugprade ili zamenu konfiguracije. Ako se ne baviš obradom slika i videa i sličnim vizuelno zahtevnim poslovima, mislim da ćeš biti sasvim zadovoljan.
VA je panel, dobar je kontrast, uglovi su zadovoljavajući, pozadinsko probijanje nije preterano ispoljeno, PWM postoji, tj. nije flicker free, ne znam kakav mu je odziv, ali za office i multimediju je odličan, 1080p jeste na granici za ovu dijagonalu, ali je zaista upotrebljiv. E da, poželjno je da sediš na udaljenosti od barem 60-70 cm od njega, a može i većoj.
Samo još da naglasim da sam pre ovog Samsunga koristio lg 204wt i prvi utisak, kako sam otpakovao ovaj novi je bio - zaje*o sam se! Tekst krzav, blješti brightness, ubija kontrast. Onda sam podesio HDMI2 konekciju na PC, po uputstvima sa Amazon.de, smanjio osvetljenje i kontrast i nakon tih 15ak minuta shvatio da sam napravio odličan potez i pitao se šta mi je toliko trebalo da se mučim na onoj 20ici. A sećam se koliko sam bio oduševljen 15" DTK svojevremeno... :)
Raspisao sam se, ali eto, hteo sam da iznesem svoje utiske, jer ovde na forumu preovlađuje opšte mišljenje da je čak i 27" preveliko za FullHD, a uopšte nije. Naravno, sve zavisi od namene. Takođe, pozdravio bih još jednom i zahvalio se članu @Duke of Serbia koji mi je svojevremeno mnogo pomogao savetima. :wave:
 
Pozdrav.

Koji Xbox? Da li treba TV tjuner?

Postoje dva 31,5“ monitora koja brišu patos svim TV-ima u toj klasi, ali treba da kupiš risiver (ako uopšte gledaš TV) i
da rešiš zvuk i opet dođe na isto kao da je kupljen „bolji“ TV po pitanju cene, a po pitanju kvaliteta svemirska razlika.

Inače postoji profesionalni test tog Sony KDL-32W705C modela i mogu reći da je sasvim dobar TV. Panel je nečiji
VA (najverovatnije AUO MVA), jedino je cena sonijevska...
 
Xbox one S je u pitanju, gledao sam i monitore, ali pre bih uzeo tv, sto zbog verovatnoce da cu ga kasnije prebaciti u dnevnu sobuz a sto zbog toga da mi nije nesto bitno da mi odziv bude 1-2ms jer cu najvise igrati sportske igrice, a pucacine sve preko kompa igram. Ako mozes, posalji slobodno jos neki TV do nekih 45k koji je u tom rangu, mozda i bolji ako ima. I ako uspes da mi posaljes link od tog testa, mozes i to poslati.
 
A na koja 2 monitora i eventualnu opciju sa risiverom si mislio? Čisto da se ubacim, zanima me tematika. :)
 
LG 32MP58HQ-P (AH-IPS) (sjajan ekran)
Samsung S32F351 (neki VA) (skoro sjajan ekran)

Da S32F351 ima FreeSync kupio bih još zimus kada je izašao… Glavna mana kao zamena za TV je što nema 3,5 mm izlaz za audio (32MP58HQ-P ima) pa se treba malo zezati
oko zvuka ako nije priključen na PC. Kucao sam dosta o oba modela na forumu na VA i IPS monitor temama.

Dodaću da taj S32F351 i moj Philips imaju najbrži odziv piksela i najbolji overdrajv od svih VA monitora na 60 Hz (144 Hz paneli/monitori su neki skroz drugi film)! Na drugom
mestu slede čuveni BenQ-ovi VZ2470H i VZ2770H. Naravno, reč je o dostupnim modelima.
 
A da, pominjao si ih još zimus, no sam se ja fokusirao na TV jer mi je trebala i ta funkcionalnost. Ne znam što mi tada nije pala na pamet mogućnost povezivanja sa nekim risiverom.
 
Pozdrav.

Philips 32PFS4132 kod nas sa 4 god. garancije.

Ili Panasonic TX-32ES400E na kp-u (koliko znam garancija za Panasonic važi ovde).

LG Electronics modele iz 2017. zaobilaziti u širokom krugu. I za HDR TV treba puno novca ;).
 
Bio sam u sličnoj nedoumici, 32'', ali mi je bilo potrebno da bude 1080p (oni su danas manjina), a nisu mi bile potrebne smart mogućnosti. Izbor nije bio veliki, generalno je prevagnulo na LG modele, ali sam na osnovu čitanja poruka ovde o raspadu LG modela za ovu godinu odustao. Na kraju je prelomila Philipsova garancija od 4 godine i to baš gorepomenuti model. Danas sam ga naručio, stići će do petka, pa mogu dati neki recenziju za vikend. Istina je, nema smart mogućnosti, ali to može u budućnosti srediti neki android box za 50-ak €.
 
Javi utiske. Lično me najviše interesuje koji je panel. Najverovatnije IPS-oliki.

Nije „pametan“, ali zato čita sve izuzev DTS audio (što jedino mogu jefitniji Samsunzi koliko znam, skupa licenca) ;).
https://www.download.p4c.philips.com/files/3/32pfs4132_12/32pfs4132_12_pss_hrvhr.pdf

Multimedijske aplikacije
Formati reprodukcije video zapisa: Datoteke: AVI, MKV, H264/MPEG-4 AVC, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV9/VC1, HEVC (H.265)
Podrška za formate titlova: .SMI, .SRT, .SSA, .SUB, .TXT, .ASS
Formati reprodukcije audio: AAC, MP3, WAV, WMA (v2 do v9.2)
Formati reprodukcije slike: JPEG, BMP, GIF, PNG
 
Poslednja izmena:
Bio sam u sličnoj nedoumici, 32'', ali mi je bilo potrebno da bude 1080p (oni su danas manjina), a nisu mi bile potrebne smart mogućnosti. Izbor nije bio veliki, generalno je prevagnulo na LG modele, ali sam na osnovu čitanja poruka ovde o raspadu LG modela za ovu godinu odustao. Na kraju je prelomila Philipsova garancija od 4 godine i to baš gorepomenuti model. Danas sam ga naručio, stići će do petka, pa mogu dati neki recenziju za vikend. Istina je, nema smart mogućnosti, ali to može u budućnosti srediti neki android box za 50-ak €.

Pa ja jos pitam ovde ima li nekih utisaka o novom LG-ju jer starih modela nema u ponudi već duže vreme, i niko mi ništa nije odgovorio, ima već dva meseca verovatno. Molim te usmeri me na poruke o tome, da se ne zeznem jer sam se nakanio ovih dana da uzmem tv...
 
Poslednja izmena:
Nemam baš nešto vremena ovih dana da iskomentarišem o gorepomenutom Philipsu koga sam uzeo, pa ću samo ukratko.

Naravno, posle CRT televizora, koga praktično već godinama nisam ni gledao osim u specifičnim situacijama, ovo je baš osveženje za oči. Kapiram da bi sličan utisak bio i sa Vox-om od 18-19 hiljada. :)
Na prvi pogled, displej je zaista odličan, ali to tek kad sam ga "nahranio" kvalitetnim materijalom na USB-u. Što se zemaljskih kanala tiče, tu sam prvo naleteo na problem, jer sam mislio da je Mts davao i HDMI kabl uz svoj STB. Kako ga nije bilo, bio je prinuđen da radi na SCART-u 2 dana i zaista je slika bila daleko od impresivne. Situaciju je popravio HDMI, ali i dalje nije za gledanje metar ispred TV-a.

Međutim, odlučim ja da ga namučim, skidao sam filmove od 10-ak GB, x.265 kompresiju, ćirilične (neUnicode) titlove, DTS zvuk (da podržava ga, šta god pisalo u specifikacijama!), 1080p, sve guta bez problema, a slika je zahvaljujući dobrom materijalu izuzetna. IPS je definitivno u pitanju, uglovi gledanja dobri, crna i ne baš, pa planiram u budućnosti da ga častim led osvetljenjem pozadi. Jedino gde totalno pada je to što neće da čita 4K materijal. Mislio sam da će ga downscale-ovati, ali on odbija da pusti video.

Sve u svemu, sad ću možda i provoditi 7-8 sati nedeljno uz TV.

Što se LG-a "ponude" za ovu godinu tiče, ima najviše u zakačenoj temi u ovom podforumu, "Koji LCD TV?", na primer od 750. strane, pa nadalje. Možda i ranije.
 
Pozdrav dobri ljudi. Evo i ja resio da zanovim Tv. uzeo bih neki preko subotica LG (zbog garancije) . koliko sam svatio na tu dijagonalu i nema neke razlike izmedju HD i HDready. Dvoumim se izmedju ova dva modela http://www.lg.com/rs/televizori/lg-32LJ610V?returnFlag=Yhttp:// i http://www.lg.com/uk/tvs/lg-32LJ590U?returnFlag=Y . e sad ako neko moze da mi pomogne . 610 model je hd ali nema HDR....

Moj predlog LJ610V. Mislim da je i razlika u ceni priblizna izmedju ova dva modela.
 
Nazad
Vrh Dno