Šta je novo?

Koji TV od 32" uzeti?

Fox je bezveze...ako dajes kes, najbolje je da uzmes preko ljudi koji donose iz Madjarske, i to LG televizore, posto garancija vazi i kod nas...za mozda 20e vise mozes da uzmes 32" LG, ovogodisnji 1080p model, koji je poprilicno bolji od Fox-a... :)
 
Negde u drugoj temi napisah da mi se LG od 32 inca pokvario u garantnom roku posle 18 meseci i da ce mu menjati ceo panel..
Dakle to sto je nesto LG ne znaci odmah da je sigurna kupovina.
Lepo mi neko rece - kupuj televizor sa najduzom garancijom..
 
To sto se tebi pokvario ,desilo se 1 u par hiljada.Sta bi ti preporucio .Ne vidim bolji model za isti novac od navedenog lg modela.Izgleda da preferiras fox ,vox,posto oni imaju 3 godine garancije.
 
Poslednja izmena:
To sto se tebi pokvario ,desilo se 1 u par hiljada.Sta bi ti preporucio .Ne vidim bolji model za isti novac od navedenog lg modela.Izgleda da preferiras fox ,vox,posto oni imaju 3 godine garancije.

Ne znam sta da ti kazem.. Imam LG 32LN540B i LG 32LF5610, plus LG G2 mobilni i LG video rekorder :) Ne preferiram ni Fox, ni Vox, ni Vivax, ali ne bih ni prihvatio da su zivo sr**e jer vidim oko sebe da ljude lepo sluze. Ima i tu primeraka koji se kvare, ali eto kvare se i ovi na glasu. Fuego i Vivax televizori i klime su me ranije extra sluzili i zamenjeni su zbog novih tehnologija, ne kvara.
Ali jos pre par godina mi je serviser rekao da gledam one sa najduzom garancijom jer se svi kvare, nema sigurice, pa onda bolje da duze budes pokriven.
Ne kazem da to tako mora da se radi, samo sam izneo jedan (tudji) ugao gledanja na stvari.
 
Naravno ,izneo si svoj pogled na stvari,ali je po meni taj pogled pogresan Ako za slicni novac imas da kupis daleko kvalitetniji tv ,u ovom slucaju ,lg 32lf5610,naspram vox i fox televizora,koji imaju godinu dana garancije vise ,ja bih uvek isao na kvalitetniji .Ja nisam ni rekao da su te marke s.... od tv ,i slazem se da imaju korektnu sliku ,za ponudjeni novac.
 
sta uzeti od televizora 32' od modela LG 32LF5610/561V ili SAMSUNG 32J5100, interesuje me slika i mogucnosti reprodukcije video zapisa sa USB-a, posto im je cena veoma slicna
 
Узели прошле недеље samsung ue40 ј5100 и немам замерки. Јес да је 40", али то је исти ТВ као и тај ue32 j5100.

Не знам сад шта те тачно занима код репродукције са usb-a, мени су сви филмови које сам ставио на usb нормално радили.

Ево да додам имам неки kingston usb 3.1 и телевизор га препозна и све ради. :)

Што се тиче слике ТВ програма нисам задовољан, имамо тотал ТВ и hd канали ми нису нешто, а "обичне" нећу ни да спомињем, прави квалитет слике ћеш видети тек кад пустиш добар филм и ту је слика сјајна.
 
Samsung cita sve formate preko usb mkv,avi i tako dalje sto je najbitno cita i DTS audio dok ostale TV ne citaju DTS pa mora da se konverita od dts na AC3
 
da, prevashodno me interesuje citanje mkv, a sto se tice slike znam da sve zavisi od izvora sgnala, kablovska ide od lose do dobre, LG znam da ima IPS panel a za SAMSUNG ima vise varijanti....pominje se VA panel, znam da je puno varijanti moguce pa zato i pitam
 
da, prevashodno me interesuje citanje mkv, a sto se tice slike znam da sve zavisi od izvora sgnala, kablovska ide od lose do dobre, LG znam da ima IPS panel a za SAMSUNG ima vise varijanti....pominje se VA panel, znam da je puno varijanti moguce pa zato i pitam

Samusung tek od 6 serije koristi svoje VA panele, to sto ima dts podrsku ga uopste ne cini boljim. Marketing i tradicija im omogućava da prodaju televizore na ime brenda ali nebih rekao i kvaliteta.
 
Samusung tek od 6 serije koristi svoje VA panele, to sto ima dts podrsku ga uopste ne cini boljim. Marketing i tradicija im omogućava da prodaju televizore na ime brenda ali nebih rekao i kvaliteta.

Mislim da i lg u toj zadnjoj klasi ,nije nista bolji.Brat je uzeo 43lf5400,i mogu reci da je moj proslogodisnji,lg 42lb5500,bolji mozda sam subjektivan ,ali tako mi se cini.
 
Ima li razlike u kvalitetu slike između LG 32LB561B i 32LF5610 za standardnu upotrebu D3/HD kablovske i po koji film sa USB-a? Dolazi li isti panel, samo u 720/1080p razlici?

U čemu je stvar... rešili moji da kupe televizor do 35k dinara. S obzirom da sam za 37k našao 32LF5610, preskočili smo 32LF510B i 32LF510U kada je već tako mala razlika. Međutim, naletim na prošlogodišnji LB561B koji je ravno 30k, pa se sada dvoumim da li da uštedimo tu već osetniju razliku?

Kao iz inata, nisam imao prilike ovu noviju seriju da istestiram. Sve što sam video je promo materijal u radnjama koji mi ne daje pravi osećaj kako je u kućnim uslovima/osvetljenjem.
 
Matorcima je crkao stari CRT pa mora da se kupi novi. Budzet: plafon 33000. Znaci, ne trebaju im kojekakve dzidzabidze. Dovoljno je da moze da prima signal bez set top boxa i da bude 32"
Pretragom sam nasao sledece modele:

TV 32" LED LG 32LB561B, 1366x768(HD Ready), HDMI, USB
TV 32" LED Samsung UE32EH4003, 1366x768(HD Ready), HDMI
Samsung televizor LED LCD UE-32J4000AWXXH

Molio bih za komentar.
Ako imate jos neke predloge, bio bih zahvalan
Izbegao bih Fox i Vox
 
Da bi hvatali kanale preko antene i bez STB-a, potrebno je da gledaš modele sa DVB-T2 tjunerom. Za taj novac, od mene glas za LG 32LF510U.
 
Eh i kod mene isti slucaj. Mojima riknuo neki stari CRT i sad treba da se kupi neki drugi :) Jel imate neku preporuku za 32" koji bi pustao sve formate sa USB-a? Neki max iznos koji bih dao je oko 33-35k.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno