Šta je novo?

MacBook Pro 13 (2015)

Pioneerko

Slavan
Učlanjen(a)
15.12.2005
Poruke
873
Poena
320
Planiram u narednih mesec dana da se pocastim novom masinom.
Uzeo bih ovaj od 13" onu malo jacu varijantu sa 256GB SSD-om.
Jel ima neko iskustava sa ovom spravom, prvenstveno me brine dijagonala od 13", koliko je to udobno za rad?
 
Za koji rad?
 
Imam upravo taj model, 2015 sa force touch ...
Dosao je kao zamenik Air-a, a Air kao zamenik MB-a polycarbonate, tako da se sa 13.3" druzim vec dugi niz godina. 13.3" mi je bio dovoljan za 99% stvari, ali sam zbog tih 1% uvek imao neki externi monitor uz sebe, kad zafali da moze da se prosiri jelte...

Sto se same masine kao masine tice - svaka preporuka, nisam jos naisao ni na jedan ozbiljniji problem.

:wave:
 
Planiram u narednih mesec dana da se pocastim novom masinom.
Uzeo bih ovaj od 13" onu malo jacu varijantu sa 256GB SSD-om.
Jel ima neko iskustava sa ovom spravom, prvenstveno me brine dijagonala od 13", koliko je to udobno za rad?

Udobnija masina za rad ne postoji
Toliko brza,ekran savrsen,za bateriju nikad ne brines jer je neverovatno koliko traje.
Masine koje nemaju mana jednostavno
Nemoj ni da se trudis da nalazis bolje jer bolje od ovog nema
 
Bićeš zadovoljan.
 
Hvala za savete. U sustini, pretezno ce biti za neku standardnu upotrebu, nista preterano zahtevno. Office, multimedia i sl.
 
Udobnija masina za rad ne postoji
Toliko brza,ekran savrsen,za bateriju nikad ne brines jer je neverovatno koliko traje.
Masine koje nemaju mana jednostavno
Nemoj ni da se trudis da nalazis bolje jer bolje od ovog nema

Pa nije bas tako. Od 13" udobnija za rad je 15", pogotovo one jace masine sa odvojenom grafikom.
 
Verujem da je on pitao za Mac sa 13" i uporedjujuci sa ostalim brendovima tipa Lenovo,HP..itd
 
Mislio sam i na poredjenje sa drugim brendovima, ali prvenstveno na poredjenje sa 15" macbook.
U sustini do sad sam koristio nekoliko laptopova od 15" cenovni rang 500-700e i u smislu velicine ekrana su mi bili ok. Brine me da 13 inca nije malo.
 
Na proleće stiže novi MacBook Pro sa Skylake-om, mislim da vredi pričekati. Ako se već odlučiš za njega.
 
Nova generacija procesora, štedljiviji je i integrisani GPU je jači.
 
15 je 2x brzi, quad-core, dual graphics, ali je komplikovan za bilo sta osim da se koristi samo na radnom stolu, meni je 15 ruzan vizuelno, ali je svakako "udobniji".
 
Za neku umerenu kućnu upotrebu (office + web browsing + multimedija ) da li je 128 GB (koliko ima osnovni model) prema vašem iskustvu dovoljno?
S obzirom da je 13" MBP 128 GB u istom cenovnom rangu kao i MacBook 12" 256 GB, kada biste birali između ova 2 uređaja, šta biste izabrali? :d

Meni jeste, slobodno je 95GB, mada je koristim samo Safari, Mail, Terminal.
 
Za neku umerenu kućnu upotrebu (office + web browsing + multimedija ) da li je 128 GB (koliko ima osnovni model) prema vašem iskustvu dovoljno?
S obzirom da je 13" MBP 128 GB u istom cenovnom rangu kao i MacBook 12" 256 GB, kada biste birali između ova 2 uređaja, šta biste izabrali? :d

Ja bi svakako izabrao MacBook Air zbog velicine ekrana i ako je MacBook vrv lepsi.
 
Air nikako, iskljucivo retina ekrani. Znacajno je bolje i udobnije.
 
Za neku umerenu kućnu upotrebu (office + web browsing + multimedija ) da li je 128 GB (koliko ima osnovni model) prema vašem iskustvu dovoljno?
S obzirom da je 13" MBP 128 GB u istom cenovnom rangu kao i MacBook 12" 256 GB, kada biste birali između ova 2 uređaja, šta biste izabrali? :d

Imao sam ovu dilemu neko vreme pre finalne odluke za koji se odluciti...

Medjutim, obzirom da moram da vrtim virtuelne masine, jednostavno je MB otpao iz razmatranja, uz to sto se i baterija na istom nije proslavila...
I onda je logicno pao izbor na 256 MBPR. Meni je 128GB uvek bilo na granici upotrebljivosti jer sam ako nista drugo imao uvek dual boot sa Windowsom, a jednostavno 70-ak GB onda nije dovoljno ni za sta, na 6+ 64GB imam 5-6 prazno...

:wave:
 
Imao sam ovu dilemu neko vreme pre finalne odluke za koji se odluciti...

Medjutim, obzirom da moram da vrtim virtuelne masine, jednostavno je MB otpao iz razmatranja, uz to sto se i baterija na istom nije proslavila...
I onda je logicno pao izbor na 256 MBPR. Meni je 128GB uvek bilo na granici upotrebljivosti jer sam ako nista drugo imao uvek dual boot sa Windowsom, a jednostavno 70-ak GB onda nije dovoljno ni za sta, na 6+ 64GB imam 5-6 prazno...

:wave:

Moze neki link kako da odradim dual boot sa Windowsom?

Sto se tice memorije,nikad dosta ali nikad.
Za MBP msm da je 256GB SSD onako taman e sad,opet,nekome cena igra ulogu veoma puno..
 
Moze neki link kako da odradim dual boot sa Windowsom?

Sto se tice memorije,nikad dosta ali nikad.
Za MBP msm da je 256GB SSD onako taman e sad,opet,nekome cena igra ulogu veoma puno..

https://support.apple.com/en-us/HT204990

Proces je zaista maksimalno uproscen koriscenjem BootCamp programa.
Mora biti x64 windows. Sve ostalo je zaista i vise nego prosto i vrlo brzo se zavrsi ceo proces downloadovanja drivera i svih zezalica, tako da imas potpuno funkcionalnu masinu a da maltene prstom nisi mrdnuo :)

Ako zapnes negde, tu sam.

:wave:
 
Okej
Pokusacu posle

Najveci problem i veliki razlog zasto to radim jeste prebacivanje velikih fajlova.
I nemogucnost koriscenja externog hard diska.
To me frustrira jakoooo
 
Kako se ponasa prilikom konstantnog "otvaranja/zatvaranja" laptopa? Da li mora da se radi mount/unmount? Koliko su brze u praksi?
Ne mora, uvek je tu... brzine su solidne, read je od 65-80, write je obicno oko 45, ali cesto padne i duplo ne znam iz kog razloga...

Inace, izvadite povremeno jer mogu da se zaglave :d
 
naravno... i da nadjes neku brzu sd karticu, samo sto kad dodas cenu brze micro sd kartice na cenu ovog tvog adaptera jeftinije je da uzmes ovaj jetdrive :)
 
Jel ima ovo kod nas i po kojoj ceni? (i gde na PP da ne bude reklamiranje :d )
back @topic
Meni na 128GB MBPr ponestaje prostora, ali vise zbog posla, mada i za kucnu upotrebu ako nemas externi HDD tipa za fotke, a koristis bilo kakav fotoaparat, popunices prostor jako brzo.

Okej
Pokusacu posle

Najveci problem i veliki razlog zasto to radim jeste prebacivanje velikih fajlova.
I nemogucnost koriscenja externog hard diska.
To me frustrira jakoooo
Kako mislis nemogucnost koriscenja eksternog hard diska? Koji ti MB imas?
 
Poslednja izmena:
https://support.apple.com/en-us/HT204990

Proces je zaista maksimalno uproscen koriscenjem BootCamp programa.
Mora biti x64 windows. Sve ostalo je zaista i vise nego prosto i vrlo brzo se zavrsi ceo proces downloadovanja drivera i svih zezalica, tako da imas potpuno funkcionalnu masinu a da maltene prstom nisi mrdnuo :)

Ako zapnes negde, tu sam.

:wave:

c96b1437ef61d38140af6eeb51771aaa.jpg


Ne kapiram sad ovo
Instaliram na Air-u
Trazi mi disc
 
Pa trazi ti instalacioni disk za Windows - nista cudno, moras da imas to. Jedino ako te buni posto nemas DVD citac, instalaciju stavljas na externi disk (externi HDD, flash drive i sl.)
 
Nazad
Vrh Dno