Šta je novo?

SBB UniFon

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Paradigma

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
09.07.2000
Poruke
4,891
Poena
740
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel Core i9-10850K | Corsair Hydro Series H80i v2
Matična ploča
ROG MAXIMUS XII HERO (WI-FI)
RAM
Trident Z RGB DDR4-4000 CL18-22-22-42 1.35V 32GB (4x8GB)
GPU
PNY GeForce RTX 3080 Ti 12GB XLR8 Gaming REVEL™ EPIC-X RGB™ Triple Fan
Storage
Samsung SSD 970 PRO 1TB | Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB | WDC WD80EFAX | WDC WD80EFBX
Zvuk
Sound Blaster Z
PSU
Cooler Master V1000
Kućište
Thermaltake Level 10
Monitor
ROG SWIFT PG348Q
Miš & tastatura
Logitech G903 Lightspeed Wireless | Logitech PowerPlay | Corsair K70
Ostale periferije
BOSE Companion 50
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pošto su fiksnu telefoniju preselili u VOIP područje ovo je logičan sled događaja.

Aplikacija je sasvim ok, ali nedostaje izbor telefonskog broja ukoliko se ima više od jednog.
 
Nisam dugo proveravao, tada je bilo da se broj može izmeniti ali da ga oni moraju postaviti. Treba zahtevati da to exportuju i da to mogu korisnici da menjaju.

Treba da postoji lista iz koje se može vršiti izbor pa makar tu listu morali kod njih da definišemo.
 
Poslednja izmena:
Drugi telefonski broj (mobilni) i svaki sledeci se automatski dodaje preuzimanjem aplikacije, instaliranjem i aktivacijom na samom mobilnom aparatu. Na "Moj portal" se moze obrisati neki od brojeva (mislim da je moguce imati ukupno 5 registrovanih) pa onda opet ista procedura. Sve sam korisnik radi.

Tako je bilo od pocetka. Da... moguce je (cekiranjem kvadratica pored broja) odrediti koji broj ce da zvoni kad neko zove... mogu svi a moze samo jedan...


Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Pa zar nije ograniceno da mozes imati najvise dva VOIP telefonska broja?
 
Brkas pojmove.

Mozes imati dva SBB telefonska broja, ima dve linije na uredjaju - to je jedna stvar.

UniFon je aplikacija za mobilni telefon i vezuje se za SBB broj.

Kapiras sada?


Pozdrav!
 
Drugi telefonski broj (mobilni) i svaki sledeci se automatski dodaje preuzimanjem aplikacije, instaliranjem i aktivacijom na samom mobilnom aparatu. Na "Moj portal" se moze obrisati neki od brojeva (mislim da je moguce imati ukupno 5 registrovanih) pa onda opet ista procedura. Sve sam korisnik radi.

Tako je bilo od pocetka. Da... moguce je (cekiranjem kvadratica pored broja) odrediti koji broj ce da zvoni kad neko zove... mogu svi a moze samo jedan...


Pozdrav!

Ne govorimo o prosleđivanju poziva i konfigurisanju uređaja koji primaju poziv (kojima je prosleđen) već o pozvanom broju koji trenutno nije moguće izabrati u okviru unifon aplikacije.

Da ti pojasnim, imao sam ISDN pa sam preneo oba telefonska broja. Unifon aplikacija mi ne dozvoljava da izaberem broj za koji ću raditi prosleđivanje. Trenutno je fiskiran prvi, a želim da mi prosleđivanje radi za drugi.
 
Možeš da namestiš prosleđivanje sa drugog na prvi, i tako su razgovori unutar "mreže" besplatni ;) (šala mala, u pravu si, bilo bi dobro kada bi mogao da izabereš, ili na kraju što bi pa i birao bilo šta, postoje sip klijenti koji mogu da rade sa više naloga u isto vreme - npr. Zoiper - tako da ne vidim nikakve "tehničke" razloge zašto ne bi to uvrstili u aplikaciju)

nego me zanima da li neko ovo koristi u inostranstvu? jel treba neka posebna aktivacija, ili najnormalnije instaliram aplikaciju i zovem iz inostranstva (primam pozive) dok imam internet ?
 
@Paradigma - da... nisam skapirao. Sad sam zvao ortaka koji ima dva SBB broja (ja imam samo jedan pa ne mogu da cackam...) i kaze da inace koristi dva mobilna telefona pa je rasporedio brojeve i nema potrebu za tim sto ti pises, znaci resenje je, bar njegovo, sa dva mobilna telefona. Ako nesto saznam, jer me zainteresovalo, javicu.

@LuxoR - bilo gde u inostranstvu se koristi kao i ovde kod nas. Samo je pozeljno koristiti WiFi a to nije tesko jer u inostranstvu toga ima na svakom koraku.


Pozdrav!
 
Pa to sam ja i mislio.
Znaci ako imam dva VOIP broja kod SBB-a, mogu da ih rasporedim na dva mobilna telefona,
da svaka UniFon aplikacija (svaki mobilni telefon) iam svoj broj!?
 
Zvao me ortak da mi pojasni jer mi nije dobro objasnio juce. On zivi u kuci i ima dva ugovora (on poseban a cale poseban...) tako da na drugom mobilnom koristi caletov broj na UniFon aplikaciji.

Definitivno ne moze na jednom ugovoru da se koriste dva SBB broja na UniFon aplikaciji. Potvrdio mi je covek iz SBB podrske za fixnu telefoniju i kaze da ce pitati ali koliko zna jos ne rade na tome iako je u planu a za sada samo sa prve linije radi. Kad mi javi (ortak mi je...) da ima neke promene po tom pitanju napisacu ovde.


Pozdrav!
 
E pa to me je zanimalo...
Znaci UniFon aplikacija je vezana za ugovor, a ne direktno za broj fiksnog?
Ako naprimer imas dva SBB fiksna broja, UniFon aplikacija se veze samo za prvi?
 
Da, taj prvi je "glavni" ma sta to znacilo (kad sam pitao sta to znaci ortak je rekao da svi to tako zovu) a drugi je dodatni. Nisam ja sve dobro razumeo jer je poceo da prica o nekim tehnickim problemima koji imaju ti sto prave aplikacije a i nije me zanimalo cim sam cuo da to ne rade u toj sluzbi gde on radi pa nema info iz prve ruke.

Tipicno za SBB, razne "grupe" ljudi rade razne stvari i pri tom nemaju nikakvu komunikaciju tako da u stvari niko i ne zna nista konkretno osim posla koji obavlja. Sto nije lose za samu firmu jer se niko nikome ne petlja u posao - ali je problem sto programeri u SBB-u lose rade svoj posao, dokazano od pojave D3v2 uredjaja.


Pozdrav!
 
Novi post od SBB korisnički servis 1 » Danas, , 09:47

@Sceka222

Unifon aplikaciju je pored osnovnog broja moguće koristiti i na dodatnoj telefonskoj liniji. Neophodno je obratiti se na [email protected] sa brojem korisničkog ugovora i brojevima telefonskih linija ( osnovne i dodatne ).
To je (zvanican) odgovor koji sam danas dobio. U samoj aplikaciji korisnik jos uvek ne moze da bira.


Pozdrav!
 
Upravo sam instalirao UniFon aplikaciju, ugovor (gold trio paket sa novim brojem fiksnog) je juče (sinoć) aktiviran

Imao sam odranije nalog na "Moj SBB" portalu, uneo username i password u UniFon i sve radi odlično

Kada zovem vrlo brzo uspostavlja vezu, mada kada mene zovu njima zvoni nekoliko puta pa tek onda meni zazvoni ...

Sve u svemu meni super, roditelji i rodbina nisu baš najvičniji skajpu/viberu i slično, sada možemo normalno da se čujemo
 
Upravo citam ovu temu i nerviram se. Znaci preneo sam drugi broj fiksnog u SBB mrezu, najvise zbog UNIFON-a. Dakle vec imam jedan broj i koristim redovno UNIFON. Drugi broj, posto je porodicna kuca u pitanju je prakticno broj od mojih roditelja i preneli smo taj broj najvise zbog UNIFON-a. Sad ispade da sam to sve dzabe radio, ili da moram ad biram da li ja hocu da koristim UNIFON, ili da ga "ustupim" njima. Bas, bas sam se razocarao sada. :(

To je (zvanican) odgovor koji sam danas dobio. U samoj aplikaciji korisnik jos uvek ne moze da bira.


Pozdrav!

Ovo mi je malo dvosmisleno napisano. Da li ja mogu da trazim koji broj hocu da mi bude vezan za koji mobilni telefon i unifon aplikaciju, ili samo da biram koji broj unifon aplikacija "vidi".
 
Nismo odavno proveravali kakva je situacija, ne bi bilo loše da ih kontaktiraš i osvežiš temu sa poslednjim informacijama.
 
Ista je situacija i dalje. Juce sam ih kontaktirao i pricaju istu pricu. Moze samo za jedan broj (ne spominju ni odabir broja, na ovaj ili onaj nacin) i kao prosledice moj predlog za mogucnost izbora broja, nadleznoj sluzbi...

Ja sam se sad bas razocarao. Mojima sam menjao telefone, mobilne (koristili su wp i bili zadovoljni), zbog unifona. Pa sam prebacivao broj, pa sam jos mnoge muke imao oko nekih tehnickih stvari, a oko kojih sam se natezao da bi to uspeo sve da uradim. I na kraju kada sam sve uradio, doceka me ovakva glupost.

Moj predlog je, iako znam generalno da je kod naseg naroda solidarnost slabija strana, da se dogovorimo ovde, na koji nacin je najbolje, pa da sto vise ljudi salje te zahteve i da im dosadjujemo, pa da se nadamo da ce nesto uraditi. Problem je sto generalno nema previse ljudi koji koriste uopste fiksni. Jos manje onih koji koriste SBB fiksni. A onda te, koliko ima njih koji koriste unifon, odnosno dve linije. Kad bi uspeli da skupimo neku masu koja ce slati te zahteve, mozda bi nesto i uradili. Kapiram da je ovo neki posao od pola sata za programere, a njima nikakva steta se ne cini u smislu nekih dodatnih troskova. Samo treba nekako da ih nateramo da nas cuju.

Moj predlog je ili preko mail-a [email protected], ili mozda jos bolje preko njihovog foruma, zahvaljujuci kome sam ja licno vise puta resio neke stvari koje na drugi nacin nisam uspeo. Ne znam da li smem ovde da kacim linkove ka njihovom forumu? Ako smem, da otvorim temu, pa da tamo ljudi salju svoje zahteve?
 
Jos jedna ideja. Kada se iz aplikacije prijavljuje problem, to se radi slanjem mail-a na [email protected]. Mozda je ipak to najbolja adresa za slanje ovih zahteva? Sta mislite?
 
Jel zna neko kako ovo da resim bio sam danas kod beogrida (sbb) pre mi je radila aplikacija kako sam resetovao android nece da se prijavi ista greska se desava brisali su moj sbb nalog opet pravili nista se nije desilo jel ima neko resenje. Hvala

dsc.png
 
Jel zna neko da li je moguće Unifon isključiti na mobilnom dok je vezan na kućni wifi? Ne želim da mi Unifi zvoni na mobilnom dok sam kući.
 
Mislim da ti je najbrže kroz SBB aplikaciju... Ali ćeš morati svaki put ručnoda pališ i kasniš preusmeravanje.
 
Hvala, ali na ženin telefon sam stavio Unifon, još samo i ti treba da mi zvoni, a onda baš nije vična modernoj tehnologiji :)
 
Ne rade mi dolazni pozivi na unifonu, da li se dešavalo nekome?
 
Kako ste uspeli da prebacite 2 broja sa ISDN linije. Evo ja se patim od leta prvo da uvede SBB u ulaz, pa da me povezu...Sad cu morati po treci put da potpisujem saglasnost za prenos broja a svaki puta sam naglasavao da upisu da je ISDN linija i da prenosim oba broja. Danas mi je prebacen samo prvi broj a drugi broj moram ponovo da potpisujem saglasnost. Smorio sam se vise sa odjavama, prijavama, zvanjem teh. podrske...
 
Ja sam uspeo sve da rešim za 6 dana a npr moj komšija nije skoro dva meseca uspeo da prebaci telekomov broj isto je i on tako
podnosio zahteve zivko podršku dok mu preko fecbuk podrške nije rečeno da ga telekom još duži za opremu pa da zato nemogu da prebace broj ispostavilo se na kraju da ga telekom duži za neku utičnicu za koju mu nije ni na kraj pameti palo kad se razduživo sa opremom.
 
Jel ti pitas za SBB fiksni, ili za Unifon? Ako pitas za fiksni, to nema veze nikakve sa ISDN. Ti dobijas broj preko kablovske, odnosno modema. Svaki modem ima prikljucak za dve telefonske fiksne linije, tako da ti sa tim jednim modemom dobijas dve linije, kao na isdn-u. Sto se unifona tice, koliko znam nije moguce da paralelno koristis dve linije.
 
Jel ti pitas za SBB fiksni, ili za Unifon? Ako pitas za fiksni, to nema veze nikakve sa ISDN. Ti dobijas broj preko kablovske, odnosno modema. Svaki modem ima prikljucak za dve telefonske fiksne linije, tako da ti sa tim jednim modemom dobijas dve linije, kao na isdn-u. Sto se unifona tice, koliko znam nije moguce da paralelno koristis dve linije.
Pitam za fiksni jer sam procitao da je neko ovde imao fiksni ISDN a ja se patim ko majmun sa telefonom i na kraju izgubi dva fiksna broja a dobio jedan preko rutera i sad opet saglasnost po treci put a svaki put je bilo upisano oba broja i da hocu dva broja. Brojevi na ISDN bili su nepodeljeni (nisu splitovani) tako da sam mogao sa svakog telefona da primam dolazni saobracaj upucen ili na prvi ili na drugi broj koji su bili u nizu. TV mi nije dobro povezan, zalio sam se navodno doci ce neko, vec sam poludeo od cekanja, od leta cekam stalno neki klinac. Nema izbora da biram nesto drugo jer "pametni stanari" ne daju MTS i drugima da udju u ulaz. Prave se vazni a neki lik kupio stan, renovira, urnisao lift i sav materijal vuce liftom koji je star i remotovan, e tu ne smeju ni da pisnu.
 
Stvarno ne znam sta bih ti rekao oko tog renoviranja stana i lifta. Sto se ovog pitanja oko fiksnog tice, nije bas za ovu temu (ovo je tema za unifon), ali ajde da ti odgovorim. Ako si preko isdn-a imao dve linije i preneo si fiksni u sbb, onda bi po svoj logici trebao da imao opet dve linije. Tehnicki jeste moguce, jer svaki njihov modem/ruter ima izlaz za dve telefonske linije. Sad sa isdn-om stvarno nisam imao kontakt unazad jedno 15-20 godina, tako da ne znam kako se to danas tretira i da li postoje nek posebne administrativne procedure za prenos linija sa tog prikljucka. U svakom slucaju mislim da ne bi trebalo da bude prepreka da dobijes dve linije. Moj ti je savet da ako imas bilo kakav komplikovaniji zahtev od toga da imas prekid signala, da pises podrsci na mail, ili bar na twitter, posto mislim da na taj nacin mozes da im stavis do znanja neki komplikovaniji zahtev. Ovi preko telefona nisam siguran da li su ljudi ili roboti i u 99% slucajeva ces dobiti neki genericki, unapred nauceni odgovor.
 
Stvarno ne znam sta bih ti rekao oko tog renoviranja stana i lifta. Sto se ovog pitanja oko fiksnog tice, nije bas za ovu temu (ovo je tema za unifon), ali ajde da ti odgovorim. Ako si preko isdn-a imao dve linije i preneo si fiksni u sbb, onda bi po svoj logici trebao da imao opet dve linije. Tehnicki jeste moguce, jer svaki njihov modem/ruter ima izlaz za dve telefonske linije. Sad sa isdn-om stvarno nisam imao kontakt unazad jedno 15-20 godina, tako da ne znam kako se to danas tretira i da li postoje nek posebne administrativne procedure za prenos linija sa tog prikljucka. U svakom slucaju mislim da ne bi trebalo da bude prepreka da dobijes dve linije. Moj ti je savet da ako imas bilo kakav komplikovaniji zahtev od toga da imas prekid signala, da pises podrsci na mail, ili bar na twitter, posto mislim da na taj nacin mozes da im stavis do znanja neki komplikovaniji zahtev. Ovi preko telefona nisam siguran da li su ljudi ili roboti i u 99% slucajeva ces dobiti neki genericki, unapred nauceni odgovor.
Bas si me odusevio sa odgovorom:D ISDN je jedna parica a postoje digitalni kanali pa tako mozes imati zavisi od ploce u centrali i od modem-kutije u stanu 2,4,6,8 telefonskih brojeva. Brojevi mogu biti splitovani dodeljeni svakom telefonu po jedan broj a mogu biti nesplitovani svaki telefon zvoni. Nisam adresirao pitanje a upuceno je osobi koja je imala ISDN liniju i prenela oba broja. Nije vazno za sad ga duvam dobio sam jedan broj a za drugi cekam sledecu nedelju navodno treba da mi se posalje anex ugovora. ISDN sam platio Telekomu a pre toga sam platio Telekomu obicnu liniju i dobio u nekom trenutku dvojnika...Od pisanja nema vajde pisao sam i pisao, razradjena shema dalje od spoljnog kruga botova ne mozes prici zvao telefonom ili pisao, ako pises na e-mail dobies odgovor za jedno nedelju dana, genericki bot odgovor.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno