Šta je novo?

AMD Crimson Driveri PROBLEM!

premijer

Poštovan
Učlanjen(a)
14.01.2014
Poruke
683
Poena
69
Nekako uvek potrcim da imam najnovije drivere cim izadju i do sad se nisam pokajao. Ali ovo sa Crimson je katastrofa. Imam CF 7950 i sa njima sam na MOCNOM The Witcher 3 na ultra imao fps cca 50-60! Na AC Rogue konstantnih 60 fps sa svim mogucim ukljucenim na max. Sta je ovo ljudi moji pa mi novi drajveri sa istim i slabije napucanim podesavanjima na Witcheru obaraju fps i na 15 a na ACC pocelo da varira i do 50 i nize. Gde gresim? Ili su novi driveri smeceeeeee.

Napomena> Od dva fajla instalirao sam samo onaj prvi 299mb , onaj za minimal setup nisam.
 
uninstalliraj prvo iz control panel-a drajvere,pa u sejfmodu ocisti sve sa Display Driver Uninstaller pa stavi opet crimson drajvere (minimal setup ti ne treba) i probaj opet.ako ne bude pomaka ponovi ciscenje sa DDU i stavi 15.11.1 betu (naci ces je na guru3d sajtu) i onda vidi sa njom.ako i dalje ne bude pomaka opet ocisti sve sa DDU i pusti win update da skine drajvere (ako je win10 trebalo bi da povuce 15.8,nemam pojma sta ostali win skidaju) a ako ne bude pomaka onda je do tebe ne do drajvera.
 
uninstalliraj prvo iz control panel-a drajvere,pa u sejfmodu ocisti sve sa Display Driver Uninstaller pa stavi opet crimson drajvere (minimal setup ti ne treba) i probaj opet.ako ne bude pomaka ponovi ciscenje sa DDU i stavi 15.11.1 betu (naci ces je na guru3d sajtu) i onda vidi sa njom.ako i dalje ne bude pomaka opet ocisti sve sa DDU i pusti win update da skine drajvere (ako je win10 trebalo bi da povuce 15.8,nemam pojma sta ostali win skidaju) a ako ne bude pomaka onda je do tebe ne do drajvera.

Hvala drug probacu tako. Ne verujem da je do mene mada sam se nadao da jeste. Podesavanja na igricama nisam ni pipnuo nadao sam se da sam fulao neko podesavanje u samom Crimsonu. Inace imam win7
 
hoce da se desi da zezaju kad se drajveri instaliraju jedni preko drugih.ako ne koristis neki feature sa crimson drajvera moja preporuka ide na 15.11.1 betu koja provereno radi sa igrama,crimson ima nekih sitnijih problema.
 
sad mi pade na pamet,nemam pojma na cemu drzis witcher-a,dal' na ssd-u ili hdd-u,moguce ako je hdd u pitanju da dropova neces moci da se resis,mozda pomogne shortstroking i defragmentacija ali igra je open world,dosta kesuje i hdd je tu slaba karika ne drajveri.
 
Ili i ti imad problema da ventilatorima, pa jos i CF, moguce da karte obaraju takt. Proveri temperature
 
da,moguce i da je do toga problem,ako se instalira neki OC program i upali Overdrive istovremeno.resenje je da se koristi jedno za OC,nikako oboje.dakle,ako se koristi overdrive da se makne trixx,AB ili sta vec,a ako se ne koristi overdrive da se reinstaliraju drajveri (ciscenje sa DDU obavezno) i onda se stavi OC program.
 
Igrice uvek drzim na ssd narode tako da to ne bi trebalo biti usko grlo. Kazem vam sve je krenulo nizbrdo sa ovim crimson drajverima. nista drugo nisam cackao. Ne kontam sta je OC? Pratim desavanja oko fps na fraps. Mislim nema kocenja igrica je izuzetno igriva ali me nerviraju tolike oscilacije u fps.
 
OC iliti overklok u ovom slucaju graficke kartice.jesi isprobao sa 15.11.1 betom i drajverom sa apdejta?mozes i 15.7 whql da isprobas.
 
OC iliti overklok u ovom slucaju graficke kartice.jesi isprobao sa 15.11.1 betom i drajverom sa apdejta?mozes i 15.7 whql da isprobas.

Nisam nista overklokovao nikad sve radi na default. Evo ostavicu crimson jos neke vreme da vidim kako ce se ponasati Sindikat. Ako ne vraticu se na staru verziju drajvera
 
svejedno,najavljen novi AB da resi ove probleme.a bice i hotfix beta uskoro,posto je kuknjava na netu ogromna jer naravno da je najteza stvar na svetu da se vrati predhodna beta.
 
Crimson za sada nije upotrebljiv.
Meni je lokovao fanspeed, crashovao i ako ne daj boze ukljucim neki program za oc odmah crashuje i samo restart radi.
Za sada nikome ne preporucijem da instalira Crimson.
 
Radi najnormalnije nesto drugo ti
U sistemu ne valja
 
lok ventova je provereno posledica istovremenog kloka i OC programom i Overdrive-om.odlucite se za jedan,reinstalirajte drajver cisteci sa DDu-om i sve ce bude okej.dakle ako hocete da koristite AB,trixx ili neki drugi softver ne smete da prihvatite aktivaciju Overdrive-a tj taj tab mora da izgleda ovako:

untitled.jpg
 
lok ventova je provereno posledica istovremenog kloka i OC programom i Overdrive-om.odlucite se za jedan,reinstalirajte drajver cisteci sa DDu-om i sve ce bude okej.dakle ako hocete da koristite AB,trixx ili neki drugi softver ne smete da prihvatite aktivaciju Overdrive-a tj taj tab mora da izgleda ovako:

untitled.jpg

Koristim trixx ali nista nisam overklokovao. Tako da mi ne bi trebao biti problem to sto pricaju za 20% lock fan. Nesto mi ovde bas bas nelogicno. Konkretno pricam za The Witcher 3 igrica nikad ne stopa ne koci sve radi e sad se pitam moze li biti da fraps i msi afterburner lazu? Msm koga briga sta pokazuju kada sama igrica radi solidno.
 
Pa zašto ti je onda bitno da znaš koliki je FPS, ako ne primećuješ razliku :D

Dobro pitanje :) Ovo iskustvo sa crimson je zasnovano iskljucivo na Wild Hunt 3. Treba isprobati jos Sindikat recimo. Ili najnoviji COD. Znam, neko bi jednostavno iskljucio i fraps i msi i igrao. :) Ali naprosto me kopka zasto sa novim drajverima prikazuje na trenutke pa i dvostruko manji fps nego sa starim uz ista podesavanja. A koliko vidim i po ostalim komentarima nesto se niko preterano ne hvali sa ovim driverima....
 
Driveri su ubjedljivo najbolji do sada, izuzmemo li fan bug, koji se moze srediti klikom misa, a i najavljen je hotfix za danas
 
Gledam ovu kuknjavu i ne verujem...
Ako sada nisu dobri kada su bili?
Performanse za neki % su vece u svakom naslovu.
Probano na 270x, 260x, HD6670 i nikakvi problemi se nisu javili.
Da napomenem da je sve testirano na win10, za druge OS nisam proveravao...a i necu.:D
Najstabilniji FPS do sada...vecina se ne zali na perfomanse...ko ne veruje
neka pocita malo temu.
 
Poslednja izmena:
kod mene radi apsolutno savršeno. fan , temperature i sve ostalo.

afterburner , trixx , evga precision i ostale kerefeke ne koristim .

takođe, performans bonus je veoooma uočljiv ( witcher 3 ).
 
Poslednja izmena:
Gledam ovu kuknjavu i ne verujem...
Ako sada nisu dobri kada su bili?
Performanse za neki % su vece u svakom naslovu.
Probano na 270x, 260x, HD6670 i nikakvi problemi se nisu javili.
Da napomenem da je sve testirano na win10, za druge OS nisam proveravao...a i necu.:D
Najstabilniji FPS do sada...vecina se ne zali na perfomanse...ko ne veruje
neka pocita malo temu.

Onda ostaje sumnja ili u win7 ili u to da nisam podesio nesto kako treba. Bilo bi sjajno kada bi se javio neko ko ima 7950 i win7...
P.S.Koju temu da procitam?

kod mene radi apsolutno savršeno. fan , temperature i sve ostalo.

afterburner , trixx , evga precision i ostale kerefeke ne koristim .

takođe, performans bonus je veoooma uočljiv ( witcher 3 ).

Jos samo reci kokane da koristis i ti radeonke 7950? :) Trixx ne koristim ni ja osim sto mi je ukljucen da povremeno pogledam brzinu fanova i klokove nista vise...kad igram ukljuceni su fraps i msi afterburner...trixx ostaje aktivan u pozadini. Moguce je da uticu jedan na drugi i treci u ocitanju fps. Uglavnom fraps i msi daju identicno ocitanje fps.
 
Kod mene ne radi auto fan na win10bez afterburnera, tako da je kod mene to izgleda obrnuto :) na win 7 je normalno radio. Nv driveri koji przili grafike nisu hteli nikako da mrdnu, pa niko nije dizao galamu
Mada kod meme win 10 generalno zabagovan, verovatno zato što je lutrija na starijim pločama.
Meni najbitnije da rade borderlansi i VSR, ostalo mi trenutno nije bas toliko bitno sad
 
Poslednja izmena:
trixx te zeza. skidaj to. brzinu fanova, klove, napone, i sve ostalo možeš sasvim bezbolno da vidiš u gpu-z.

inače , da, koristim r9 280 ( aka 7950 ), kao što piše u potpisu.
 
Poslednja izmena:
trixx te zeza. skidaj to. brzinu fanova, klove, napone, i sve ostalo možeš sasvim bezbolno da vidiš u gpu-z.

inače , da, koristim r9 280 ( aka 7950 ), kao što piše u potpisu.

E danas cu definitivno da probam bez trixx...posto sam samo ulazio u njega kad sam probao da rudarim pre sto godina...inace mi i ne treba ako bude do njega bice vrh...ostavicu fraps ili msi da izmerim novonastalu situaciju. pretpostavljam da je trixx nebitan i da klokovima i naponima komanduje bios?
 
Poslednja izmena:
ako ne prihvatite eulu za overdrive (slika izgleda kao sto sam je okacio) radice vam i afterburner i trixx kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno