Šta je novo?

microSD kartice 64GB - koje i gde kupiti online?

wladymeer

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
3,779
Poena
505
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4690 (3.5GHz)
Matična ploča
MSI H97M Eco
RAM
Patriot 16GB DDR3 800 MHz
GPU
NVidia GTX 1060 3GB
Storage
Samsung 840 Evo 250GB • Gigabyte GP 480GB • Hitachi HDD 2TB
Zvuk
SSL 2+ • JBL LSR305
Monitor
Hisense H39A5100
Ostale periferije
Audio Technica M50x
Laptop
Apple Macbook M1 (16/256)
Tablet
iPad 2 / iPad 3
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S20 FE
Pametni uređaji
Soundpeats Sonic
Steam
djedroid
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Nisam najsigurniji gde da otvorim temu, pa je valjda ovde OK.

Imam Galaxy K Zoom, piše da podržava SD kartice do 64GB pa me zanima koje bi bile najbolji "bang-for-buck" i ako mogu neki linkovi sa online porudžbinama?

I ako neko zna, da li taj "limit do 64GB" znači da ne čita 128GB ili u trenutku kad je izašao telefon, 128GB nije bio zastupljen format za microSD?

Hvala!
 
Koliko sam video, EVO+ ima 5 godina garancije tj. 60 meseci.

Sent from my D6603 using Tapatalk

My bad, na G sajtu pise "Zagarantovana sva prava kupaca po osnovu zakona o zaštiti potrošača", pretpostavio sam da je po defaultu to 2 godine...
 
Zato se ja nisam zezao sa onlajn porucivanjem vec sam licno otisao u shop...
 
Ja sam uzeo ovu.

Fenomenalna je. Jos 30% popusta na tu cenu, izadje ispod 5k, za ovaj kapacitet i brzinu mislim da nema bolje.

Edit:

Dobije se i 10 godina garancije!

Speedtest, skoro deklarisane vrednosti mada je to uvek u teoriji

Odlicna SD kartica ali realno taj popust u gigatronu je smejurija ziva. Realna vrednost(na normalnom trzistu) 64GB Pro modela ja 30e dok je Pro+ 40e koliko sam je i ja platio, razlika minimalna u Write-u u korist + modela ali ipak sam hteo najnoviju. Taj njihov popust za privlacenje kupaca je komican. Klasicne derikoze.
 
Odlicna SD kartica ali realno taj popust u gigatronu je smejurija ziva. Realna vrednost(na normalnom trzistu) 64GB Pro modela ja 30e dok je Pro+ 40e koliko sam je i ja platio, razlika minimalna u Write-u u korist + modela ali ipak sam hteo najnoviju. Taj njihov popust za privlacenje kupaca je komican. Klasicne derikoze.

Ali GDE ima po toj ceni, nemoj cjutati :) Trebace mi svakako :)
 
Odlicna SD kartica ali realno taj popust u gigatronu je smejurija ziva. Realna vrednost(na normalnom trzistu) 64GB Pro modela ja 30e dok je Pro+ 40e koliko sam je i ja platio, razlika minimalna u Write-u u korist + modela ali ipak sam hteo najnoviju. Taj njihov popust za privlacenje kupaca je komican. Klasicne derikoze.
Ne razumem, zašto je dranje? Platio je 39 eura karticu, nema troškove slanja i ima domaću garanciju.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Mozda je u slucaju SD kartice razlika neznatna ali gledajuci cene svih ostalih komponenti, definitivno su jedni od losijih kod nas sto se tice isplativosti. Ali to vec nije tema teme.
 
Ja danas naručio sa SAMSUNG AE storea Evo+ od 64gb i USB flash isto 64gb oko 30usd, navodno kažu da mogu da pošaljem u zvanični Samsung servis mada čisto sumnjam. Valjda će brzo stići. :)

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Stigla mi je kartica sa Aliexpressa, original je, za 15 evra je odlična. Brza je, ispunjava moje uslove. Ukoliko kupujete iz Kine, pazite se GearBesta jer imaju kopije Samsung kartica a ako nađete original oni vam mesto Evo+ pošalju Evo. Naručio sam MIXZA karticu od 64gb za druga, 10$ na popustu, kažu da je bolja od Samsungove i da ima bolji R/W speed. Testiraću je ovde kad stigne.

Evo par slika, nisam imao čitač za kartice pa da uradim h2testw.

6a60a77a5e82b16f49cf58f9c5fd3c60.jpg

a7973adf6c5de5aea7f50186c7360757.jpg

34c60eb80fd8706e6b802833051a56c2.jpg
44a40e028c74cd62a25b0c25272fd878.jpg
729c1b369dbd0cac5bb8014d666b71ec.jpg
 
Haj kad budes mogao javi kakva je ta MIXZA. Zapala je i meni za oko zbog odnosa ulozeno/dobijeno a i recenzije su manje vise pozitivne na GB.

poslano s mobitela
 
Evo za evidenciju da mi je jedna mixza kartica od 32gb crkla posle nepunih godinu dana koriscenja, placena 5.99$
zapravo stavio sam je u fioku ispravnu a par meseci kasnije kada mi je zatrebala ona je totalno mrtva i neupotrebljiva.

Kingston star 5 godina od 32gb i dalje radi i jos je u garanciji :)
 
Nazad
Vrh Dno