Šta je novo?

Zelja, nada i sta dalje da se radi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

appreknov

Poštovan
Učlanjen(a)
26.11.2015
Poruke
5
Poena
51
Pozdravljam "malu raju" ispred racunara.

Za pocetak nabavio sam solarne ploce koje bi mi koliko toliko obezbijedile prijeko potrebne enrgije a ostalo ce EPS :). Zanima me ovako, sta da radim iduce jer trebat ce mi malo vise upustva da sve to stavim u pogon :) (TOTALNI POCETNIK). Sta kupiti i kako sta postaviti. Trenutno imam jednu masinu koja skuplja prasinu i htio bi je staviti u pogon da vidim kako to funkcionise prije nego sto udjem ozbiljnije u rudarenje i postanem "SIROTANOVIC" :smash:

Znaci ovako ...

CPU - Q8300 @2.5GHz
RAM - 2GB
GPU - ATI 4350
OS- WIN7

Svijestan sam da gore navedeni kalkulator moze mozda bit dobar za par satoshi-a ali htio bi da vidim kako stvar funkcionise. Ubrzo bi onda isla kupovina "ROVOKOPACA"

Ukratko molio bi nekoga iz zajednice da pripomogne bratu gdje se registrovat, sta skinuti, kako pokrenuti i sta je jos potrebno pored toga.

Unaprijed zahvalan.
 
Buraz, hvala na linku i momentalno mrak na oci 700 i kusur stranica :) Imal sta konkretno da upregnem ovog konja trenutno sto imam da vidim kako to ide. Imam budjet oko 1000e ako vrijedi uci sa tom cifrom u privatne vode :D Htio bi da vidim kako stvar funkcionira, novcanik, pool i sta sve vec da probam pa da idem ozbiljnije. Znaci uputstvo tipa skini ovo, pokreni to itd.
 
Za 1000e najpametnija investicija kupiti direktno novcice
 
Veruj mi da ćeš takvog teško naći :D...preporučujem da pročitaš bar odavde i skontaćeš koje se karte ( i potrošnja istih) najviše koriste ali svi će ti potvrditi da je zarada od kopanja jako mala dok je trgovina (na berzama) veoma rizična.
S obzirom da uvek ima onih koji "kukaju" da su povedeni nečijim mišljenjem izgubili novac ulaskom u kriptovalute niko ti neće dati savet jer ne žele da neko upire prstom u njih. ;)
 
Od kockanja na berzi nema nista, hvala na savjetu al tako je ... previse sam impulsivan :D Nego evo za pocetak napravio sam acc na blockchain.info sta dalje da radim ... zelim da upregnem gore navedenog mocnog misa :) Da vidim kako je to u praksi a kasnije kupovina i hardware na struju.

PS.

Nece biti prsta, obecavam proje mi!

Vrijedi li ovo uputstvo da ovako uradim, cini mi se da je ono up to date!
http://www.mybtccoin.com/btc-getting-started-guide/
 
Poslednja izmena:
BTC, LTC, se ne kopaju grafikama jer je totalno neisplativo...za to postoje ASIC-i...kopaju se alt coini (alternativni novčići, popularno shit-ovi) i onda prodaju na berzama za BTC. Cena po kojoj prodaješ zavisi od tebe (odmah ili čekaš da novčić "skoči" da bi ga prodao). Znači opet ti ne gine trgovina...berze: btc-e, poloneix, bittrex
Kao što rekoh od kopanja (pogotovo sa tom jednom kartom) se nećeš 'leba najesti....pročitaj po 20-tak stranica unazad od svake aktuelne teme pa ćeš već skontati kakva je situacija...
 
sa tim sto imas NEMA nista od kopanja, ta grafa je jakooo slaba za ovaj "poso", za pocetak kupi neku 7950/70, 280x po oglasima , jer se one najvise isplate , pa probaj da rudaris
 
Mozeli ovaj digitron da iskopa 1 SATOSHI? Ako moze, kako postaviti masinu da kopa? Da nelutam dalje bespucima NET-a to je sve sto me trenutno interesuje, HVALA VAM SVIMA NA BRZIM ODGOVORIMA!

CPU - Q8300 @2.5GHz
RAM - 2GB
GPU - ATI 4350
OS- WIN7
 
direktno jakoo tesko, mozda neki alt coin da probas
 
Ok razumio. Moze li onda kakvo uputstvo sta sve treba da uradim da bi pokrenuo sindikat kopaca :D. Ponavljam se ali nazalost moram od necega da krenem. Sta da instaliram, gdje da se registrujem, koji su koraci uopste da se krene sa rudarenjem. Moze i PM ako je problem da se to napise javno.

Hvala.

PS.

Sve sto sam do sada shvatio je da treba imati wallet, otvorio sam nalog na blockchain.info.
 
Ok razumio. Moze li onda kakvo uputstvo sta sve treba da uradim da bi pokrenuo sindikat kopaca :D. Ponavljam se ali nazalost moram od necega da krenem. Sta da instaliram, gdje da se registrujem, koji su koraci uopste da se krene sa rudarenjem. Moze i PM ako je problem da se to napise javno.

Hvala.

PS.

Sve sto sam do sada shvatio je da treba imati wallet, otvorio sam nalog na blockchain.info.

Druze,promasujes talasnu duzinu.
Vecina ovde ima preko recimo 50ak 280x a svaka pojedinacno za kopanje je jaca oko 100ak puta od tvoje grafike.
Cak i sa tih 50ak 280x pa i nema neka zarada za hvaljenje kad se plati struja.
Dakle ti bi ne bi imao ni jedan dolar mesecno,pa ti vidi gde si.
Ko sto ti kazu ljudi,ne isplati se sada ulaziti ni u kakvu pricu.
I ova zarada sto je sada je peak,ocekujemo da ce se i ona smanjiti
 
Poslednja izmena:
Kao što je već napisano postoji tema.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno