Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 for $39

Athlon

Čuven
Učlanjen(a)
03.06.2002
Poruke
324
Poena
619
Ljudi da li je sramota ovaj telefon poslati u Srbiju I BiH. Kupio bih 5 komada, ali se bojim da I dole nije prevazidjen. Dodao bih I 32 GB memoriske kartice. Sve ispada 50 $ po komadu. :wall:
 
Ljudi da li je sramota ovaj telefon poslati u Srbiju I BiH. Kupio bih 5 komada, ali se bojim da I dole nije prevazidjen. Dodao bih I 32 GB memoriske kartice. Sve ispada 50 $ po komadu. :wall:

Kakva sramota ?

Ovaj telefon kod nas košta bar 140 + e . Ti za 39 su sa att . Mora da se traži kod od njih za otključavanje. Ima fora da se traži kod od att , kažeš da nisi korisnik i tražiš kod. Pre toga mora da se izvadi prepaid kartica iz telefona , ako se slučajno aktivira ta kartica koja je u telefonu onda se ne može otključati .
 
Poslednja izmena:
Ljudi da li je sramota ovaj telefon poslati u Srbiju I BiH. Kupio bih 5 komada, ali se bojim da I dole nije prevazidjen. Dodao bih I 32 GB memoriske kartice. Sve ispada 50 $ po komadu. :wall:

Salji 6 komada, jedan je za mene. :)
E da, nije me sramota ni malo :d
 
Sve je to ok, samo sto ce carina da te izadje minimum pola telefona, plus sto na carini ne prolaze dva ista predmeta, a kamoli vise, trazice ti dozvolu za uvoz..... :)
 
Neka meni posalje posebno :p
 
Da li operater hoce da ti da kodove za otkljucavanje? Oni zato i daju po tim cenama da bi se koristile njihove usluge. Carina i pdv ce biti sigurno 40-50€ po modelu jer oni uzimaju kataloske cene a ne koliko je uredjaj placen
 
Jel ima XL za 49$?:d
 
Ako je otvoren i koriscen telefon, jos se prilozi racun sa ATT-a, moraju 40$ da ispostuju. (u stvari hoce da ispostuju, ali 5 komada na jedno lice NECE PROCI)

Ali najbolje nadji nekoga u EU da pokupi to, i onda donese u SR/BiH (ili dvoje njih, ako ne ide u obe zemlje), jer ce te tako manje izaci.
 
naravno da ne salju AT&T telefone van Amerike uopste, kamoli Srbiju.
 
^ Baš htedoh da pitam u vezi kupovine ovog telefona na ovaj način i preko ovog sajta. Ovo je ljudi dzabe, ali ovo "free shipping" sigurno nije tako free. :d

edit, koliko vidim ne može za Srbiju, tj. van Amerike kao što je alfa rekao.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, ako neko nadje, negde u oruzenju ovakve popuste na mobilne, neka podeli sa nama tu vest ... :)
P.S. Ili da ima shiping u EU, ili Srbiju ... :)
 
Ljudi, ako neko nadje, negde u oruzenju ovakve popuste na mobilne, neka podeli sa nama tu vest ... :)
P.S. Ili da ima shiping u EU, ili Srbiju ... :)

Ovakav popust nikad nećeš videti u ovom delu sveta . Ovo je Lumia 640 LTE koja kod nas minimum košta 150 evrića .

Black Friday je razlog za ovo sniženje a čak i bez sniženja su bile oko 60 $ zaključane . Kod nas je sasvim druga priča.
 
Poslednja izmena:
Bila je pre neki dan u okviru ovog Black friday ludila za 90 EUR u Norveškoj. Ko ne juri neki konkretan model, može relativno često da ulovi neki ovakav popust.
 
Drugari pre par meseci preko poznanika u USA kupili 3 Lumie 635 koje su bile na akciji za po 40$. Čovek im je poslao poštom paket 3 tel + punjače. Shipping izašao 24$. Stiglo u Srbiju za 3 dana, stajalo na carini mesec dana :d . Stiglo kao jedan paket adresirano na jednog coveka.
Zakljucan na ATT nije problem uneli IMEI na att sajtu i dobili kod za otkljucavanje. Na prethodnoj akciji sam narucio zeni Lumiu 640 za 60$. Zahvaljujuci prijateljici koja tamo zivi, otac joj je dolazio u Srbiju tih dana pa nam doneo kao svoj telefon. Poslao imei att dobio kod za 1 dan. Tako da to što je zaključan na att je najmanji problem, samo ne aktivirati karticu sa kojom stize mislim da onda mora da se ceka 3 ili 6 meseci da bi odobrilo otkljucavanje...
 
Poslednja izmena:
Da li bi otkljucani AT&T GoPhone Lumia 640 LTE radio kod nas u Srbiji?
 
Da li bi otkljucani AT&T GoPhone Lumia 640 LTE radio kod nas u Srbiji?

Radi bez problema. Meni je kolega doneo pre mesec ipo dana iz Amerike kad je bio na poslovnom putu, kupio meni i sebi. Ja sam moju otkljucao slanjem zahteva na AT@T sajtu dok kolega nazalost nije bio te srece, njega su odbili. Medjutim on je svoju otkljucao preko ovog sajta: http://sim-unlock.net/sim-lock/333/Unlock_by_code_Microsoft_Lumia_from_AT&T_USA/. On je tada platio 7 evra za kod sad je koliko vidim 5.99 i kod je stigao za neka 4 radna dana.

Inace sto se tice Windows 10, AT@T jos nije pustio zvanicni update (bez obzira sto je telefon otkljucan na sve mreze, kad ces dobiti update iskljucivo zavisi od AT@T-a ne od Microsofta) ali mozes instalirati Windows 10 preko Windows Insider programa, Release Preview ring ista je verzija kao i zvanican update.

Takodje AT@T Lumia 640 LTE po defaultu je podesena na LTE mrezu i nemas mogucnosti da promenis tip mreze ili brzinu konekcije u meniju, to je AT@T zakljucao. Ali zato na ovakvim 'zakljucanim' Lumiama imas specijalni Field Test Menu. Ovaj meni dobijas kada otkucas: ##3282# i dialer-u. Vodi racuna da ovde mozes da zeznes telefon ako nesto promenis sto netreba (pogledaj na youtube-u kako se sta menja) ali zato mozes da iskljucis da ti telefon uopste ne trazi odredjeni 2G, 3G ili LTE band i tako smanjis potrosnju baterije jer ce telefon da uvek prvo trazi LTE mrezu pa onda 3g a tek onda 2G mrezu. Ja sam ukljucio samo 2G jer 3G cesto varira (i ponekad se vrati na 2G) u zatvorenom prostoru, LTE skoro da i nepostoji u Novom Sadu (a i treba ti nova kartica) a inace sam pokreiven WiFi signalom 23 sata dnevno (od posla do kuce nemam WiFi ali tu posluzi i 2G za moje potrebe.)
 
Jel moze da se nabaci obicni WP 8.1 na njega bez ovih AT&T gluposti?

Sent from my LG-D405 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno