Šta je novo?

Prevare i podvale na Benchmark forumu ?

Pa ako je rekao da ne radi, nije rekao da je neispravan. To su dva različita pojma u ovoj situaciji. Kako bi drugačije rekao za procesor koji ne funkcioniše (ne radi) kod njega?
Ako ti je čovek vratio procesor i platio poštarinu za slanje, bilo bi fer da mu vratuš novac. Ako je procesor ispravan, lagano ćeš ga prodati nekom drugom
 
Ako se nisu dogovorili da kupac testira i proveri kompaktibilnost (realno kupac je trebao da se interesuje šta je kompaktibilno sa njegovim hardverom), ovde ga prodavac ništa nije zezno. Prodavac je primio natrag i testirao hardver, utvrdio da je ispravan. Prodao je ispravnu stvar kako je reklamirao u oglasu. Šta sad? Da ide kod njega kući i da testira od struje i instalacije preko uzemljenja do da li je skinuo dobru verziju BIOS? Nemojte da zezate.
Da je neispravan uređaj trebao bi da vrati lovu apsolutno, ali je prodao ispravnu stvar kako je reklamirao.
 
Bitno je i da li je garancija "do kvake", ili postoji "radna garancija od X dana", ili nema ništa. Ne znamo kakav je bio konkretan dogovor.
 
Saveti iskusnog preprodavca... nije ti ovo KP.
Obojica ste stari clanovi, vratis pare coveku kada je vec platio posiljke i sve ispravno.
Nije na nama (administraciji) da se mesamo, ali makar pokusajte ovde da budete iznad standardnih zez prodajnih sajtova i to jos izmedju starijih clanova...
Ako vec hocete instant prodaju bez obaveza, idite na Ivanov i sl sajtove i nema problema...

...A3...
 
Ee upravo ovo..
ali makar pokusajte ovde da budete iznad standardnih zez prodajnih sajtova i to jos izmedju starijih clanova...


...A3...
Kad' tamo, na IT forumu prodaš cpu starom članu, njemu neodgovara, pa vraća nazad.. hoće pare... i to bez izvini, da li je ok itd.
Imate ss, na šta to liči?
 
Rekoh pokusajte, na vama je kako ce se resiti.
I naravno da nije ok nastup, mada uvek gledam sa pozitivne strane, coveku nije radio, iznervirao se, mislio da je prevaren bla bla...
Spustite gard obojica i resice se

...A3...
 
Uzmi procesor nazad i dobices na reputaciji kod clanova, to vise vredi od par postarina.

Taj procesor je ionako trazena roba, a za ubuduce se ogradi na vreme ako kod tebe nesto radi i koji su uslovi reklamacije ako je uopste moguce i mirna Backa.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ako se nisu dogovorili da kupac testira i proveri kompaktibilnost (realno kupac je trebao da se interesuje šta je kompaktibilno sa njegovim hardverom), ovde ga prodavac ništa nije zezno. Prodavac je primio natrag i testirao hardver, utvrdio da je ispravan. Prodao je ispravnu stvar kako je reklamirao u oglasu. Šta sad? Da ide kod njega kući i da testira od struje i instalacije preko uzemljenja do da li je skinuo dobru verziju BIOS? Nemojte da zezate.
Da je neispravan uređaj trebao bi da vrati lovu apsolutno, ali je prodao ispravnu stvar kako je reklamirao.

Kompaktibilno (rekao bih da je lapsus, ali si napisao više puta)? Zanimljivo razmišljanje, da znam da nikada ništa ne kupim od tebe, ako slučajno naletim na neki tvoj oglas...

Valjda je prednost kupovine ovde preko foruma upravo da jedni drugima izađemo u susret... Nisam preprodavac, prodam ponekad nešto preko oglasa. Lik je skoro uzeo od mene određeni hardver i zvao me poslepodne da me pita može li da vrati, jer iz pomalo glupog razloga ne može da ga instalira (HDMI je pravio problem). Što da ne, našao sam se sa čovekom uzeo nazad uređaj. Šta sada treba da menja nameštaj? Probao sam kući da li je sve OK i pozvao drugog lika koji me zvao za isti hardver da uzme. Objasnio mu da je čovek odustao i ako ga još zanima, može da preuzme... Prodao sam uređaj ponovo istog dana - svi zadovoljni. Treba da budemo i ljudi. Valjda se i sam osećaš malo bolje, ako znaš da si ispao korektan? ili ne?
 
Poslednja izmena:
Svaka cast, ipak si ostao stari :)

Ostali: Problem je resen i nema potrebe za flejm postovima.
 
Nazad
Vrh Dno