Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

Odlicno! Interesuje me multitasking, da li pamti lepo u ramu aplikacije i to.
 
Odlicno! Interesuje me multitasking, da li pamti lepo u ramu aplikacije i to.

Pa vidi,taj multitasking radi po meni malo cudno,nekada otvori extra aplikaciju,a nekada je otvori malo sporije,tj kao da je ponovo ucita,sve u svemu,kontam da tu ima neka caka..e sad,neverovatno,ali telefon ima BRDO podesavanja,dosta mi je vremena trebalo da sam provalim neke stvari,a dosta mi je pomogao i user Kidence,sve u svemu,utegao sam fon poprilicno,i sada stvarno mogu reci da sam zadovoljan kupovinom!Posto sam pre njega imao S5,mogu slobodno reci da je ovaj Note3 tu negde,nista sporije,a nista ni brze-sve je tu negde,kamera je naravno losija nego na S5,ali za moje kriterijume i potrebe odlicna,displej jako dobar,boje nekako normalne,prirodne,i jako sam se brzo navikao,a toga sam se najvise i bojao,posle Amleda na S5,koji mi sad deluje nekako totalno izvestaceno..sama velicina fona mi je extra legla,baratam sa njim maltene kao i sa s5,otisak prsta radi FENOMENALNO,bukvalno trenutno skenira i otkljucava fon,bez ikakvog laga...zvuk sagovornika po meni odlican,dovoljno glasan,zavrsna obrada telefona odlicna,aluminijumski delov daju utisak da je rec o dosta skupljem telefonu,jedino sto me brine ova "metalna"lajsna koju ima beli model,konam da je farbana,pa bi trebalo pripaziti na nju....staklo ekrana se dosta brzo prlja,tako da je neko zastitno staklo ili folija pod obavezno,baterija je odlicna,posle prvog punjenja izvukao sam nesto malo preko 5H SOT-a,sa osvetljenjem na nesto malo preko 50%....telefon zna da se zagreje kada se malo optereti,ali nista strasno,tek onako da se primeti malo,i to ne pricam o igrama,nego kad se istovremeno cepa TT,otvoren neki browser,i recimo dopisivanje sa dve osobe istovremeno preko vibera....eto,sve u svemu,ja sam jako jako zadovoljan telefonom,pogotovo sto svaki cas otkrijem neku novu opciju i odusevim se istom,tj nekim resenjima kako su odradjena na jednom "obicnom kineskom" telefonu...
 
Hvala za opis! I ja mislim da je to ok telefon, ali taj multitasking sam cuo da na MIUI nije resen najbolje. Na Flyme OS da je bolje odradjen. No dobro, kao sto Loznica kaze, ovo ce biti godina telefona, pogotovu kineskih, ponudice nam svasta.
Pricam kao da nemam telefon, a ne bih menjao ovaj Nexus 5 ni za sta :D
 
Upravo flesovao drugi ROM.....gospode boze...nemozes prepoznati telefon!!!!Kida kako radi,boje su osetno bolje,i multitasking izgleda konacno radi posao!!!! Sve preporuke!!!!
 
Da li ce moci da se fleshuje sa zakljucanim bootloaderom ?
 
Moze, radi se preko win-a, tj sa pc-a, i tako ostaje garancija :)
 
Jel ima double tapiserije to wake?
Koliko memorije ima slobodno na verziji od 16 GB?
 
Sta ce vam dt2w kada ima fingerprint koji radi savrseno...
 
22bf3a02ebd15c8c8ff6ca8874ee9040.jpg
 
uploadfromtaptalk1453667299663.jpg
Evo kakva je kod mene situacija... Btw, hteo bih da se zahvalim kolegi Kidence, covek mi je bas bas puno pomogao oko svega!
 
@ sinda

Nema na cemu, tu smo da se pomazemo...Drago mi je da si presao na pravi ROM...i sada konacno mozes da osetis prave cari ovog telefona :)
 
Au brate... Jos uvek neverujem kako je brz fon, bukvalno brise patos sa prethodnim S5...mada ko zna kako bi i s5 radio da je bio na nekom custom romu..
 
Stisnes on/off dugme, swipe i kucas pin...i ne moras da ga pomeras :)
 
Au brate... Jos uvek neverujem kako je brz fon, bukvalno brise patos sa prethodnim S5...mada ko zna kako bi i s5 radio da je bio na nekom custom romu..
Ali realno koliko je RN3 jeftiniji od S5, uzmi i to u obzir. :) Drago mi je da si zadovoljan telefonom.
 
@ sinda

Nema na cemu, tu smo da se pomazemo...Drago mi je da si presao na pravi ROM...i sada konacno mozes da osetis prave cari ovog telefona :)
Moze link?:)

Da isprobamo, mada o javljivao si ranije neke, al ono da bude sigurno da je to taj pravi...

Hvala unapred!
 
Sta nije.... Prepun kineskih aplikacija, koje svako malo iskacu ma desk, plus sad vidim koliko je fon bio zaklan sa tim stock romom, a ispostavilo se da je taj stock bio neki vrljavi bagoviti neoficijalni rom, koji neznam kako je zavrsio u novom telefonu....
 
Evo za sve zainteresovane za custom ROM :D

SVE STO RADITE, RADITE NA SOPSTVENU ODGOVORNOST I NIKO NIJE ODGOVORAN AKO NESTO KRENE U POGRESNOM PRAVCU!!!!

Nakon malo istrazivanja i igranja, ja cu napisati neke smernice ovde...

Postoje dve verzije custom ROM-a koje bih ja preporucio, od dva razlicita dev-a koje po mojim pretpostavkama saradjuju, ali imaju svako svoj ROM sa dosta slicnosti...Inace kome je bitno, oba ROM-a su root-ovana i imaju SupeSu vec instaliran...

Prva verzija je zasnova na oficialnoj verziji MIUI 7 V7.0.22.0 Global i potpisuje je dev sa nickom nguyentankiet i njegov ROM nosi naziv [Stable] SphinX V1d - MIUI7 V7.0.22.0 Global, Multi Language, SuperSU (Released)

Druga verzija ROM-a je zasnovana novijoj verziji Global ROM-a MIUI 7.1 V7.1.3.0 Global, odradio je dev sa nickom ManhIT i nosi naziv [Stable] SphinX v2b Final - MIUI 7.1 V7.1.3 Global, Multilang, Fixed all !

Rom highlight: [Stable] SphinX V1d - MIUI7 V7.0.22.0 Global, Multi Language, SuperSU (Released)

MIUI 7 V7.0.22.0 Global
Rooted - SuperSU PRO 2.65
All language supported
Remove China apps/serives
Fix font > use standard international fonts
PackageInstaller (Install apps): disable wait 10s
Allow download with Mobile data (2G/3G/4G/...)
Add full Google serives ( Google Play Store, Maps, Gmail, Google Sync,... )
Miui Browser
Fix GPS & Weather apps
Init.d script support
Optimization system/battery
And more,...
BusyBox v1.24.1
Zipalign full
Can be installed from any version without Root before!

Rom highlight : [Stable] SphinX v2b Final - MIUI 7.1 V7.1.3 Global, Multilang, Fixed all !

MIUI 7.1 V7.1.3.0 Global
Rooted - SuperSU 2.66
All language support (100%)
Remove China apps/services
Fixed font> replaced with the standard international fonts
Add the new Emoji
Disable wait 10s when installing apk files
Allow download via mobile networks (2G/3G/4G/...)
Update Google application and services latest
Google Now support (Google Virtual Assistant )
Fix GPS and Weather widget
Display quality/color fixed !
Optimize system for stability
Zipalign full, BusyBox v1.24.1
Can be installed from any version without unlock Bootloader/Root before!

Link ka xda forumu gde je sve lepo objasnjeno kako se instalira i gde mogu da se skinu oba ROM-a...

http://forum.xda-developers.com/redmi-note/general/redmi-note3-sphinx-v1d-miui7-v7-0-22-0-t3287461

E sada, desava se da nekome sa novijom verzijom SphinX v2b Final nece da radi fingerprint, postoji neki fix ali ne znam kako radi...(nisam testirao).Jedno od resenja je da se flesuje onda ovaj drugi ROM SphinX V1d...
Oba ROM-a su mnogo bolja i brze rade nego oficial koji dolazi uz telefon...i sto je najbitnije nema kineskih aplikacija i servirsa...

NAPOMENA:

Na xda je sve lepo objasnjeno sa slikama i po koracima, sve lepo procitati pre nego sto se upustite u flesovanje...
Polje preloader obavezno proveriti da ne bude cekirano jer ce te brikovati uredjaj.

Ovom metodom se ne otkljucava Bootloader, vec samo flesuje drugi ROM.
 
Poslednja izmena:
Hvala Kidence, probacu ovih dana sa verzijom V1d...pa se javnem sa utiscima, mada ne koristim ga licno, zeni sam uzeo pa je bitno da se samo te neke sitnice srede....

Ajd jedno pitsnje, mozda i nije za ovu temu, ali ajd ipak je delom vezano za RN3.... Sad smo 10ak dana koristilo za net u drugom slotu MTel bosansku karticu i jakooo sporo radi net, nista ne otvara samo viber, a kada delim net i nakacim se sa note 4 radi extra, to mi malo cudno sto na jednom radi kad se nakaci a na rn3 jako slabo, logicno i da na drugima nece jer se preko rn3 deli.... Sa ostalim extra radi, redovno na mts i na mtel cg
 
Za one koje zanima punjenje RN3... Sa original punjacem, sto ide uz telefon(2A) rezulatati su:

Od 8% baterije do 40% za 30 min
Od 8% do 60% - 60 min
Od 8% do 100% - 140 min
 
Negde sam citao da RN3 podrzava brzo punjenje, ali na koji nacin nema nigde
 
Nazad
Vrh Dno