Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

[youtube]seqKU7cyhFw[/youtube]

Koja razlika u displejima :) jedan je verovatno pegasus a jedan tianma
 
Da na ovom videu se očigledno vidi razlika. Nisam siguran koji mi se vise svidja. Dal ovaj belji sa ispranim bojama ili plavi sa tamniji ali mozda kad se smanji osvetljenje, pošto ga ja generalno nikad ne koristim na full nego oko 40%, verovatno je rn3 bolji.
Jedna stvar je dokazana a to je ovima Meizu fanovima da rn2 nema žut ekran definitivno.
 
Ja nisam fan nijednog proizvodjaca, uvijek biram sta mi odgovara u datom trenutku. Trenutno imam u vidu nekoliko telefona medju kojima su i RN3 i Meizu-Metal.
 
Trenutno je rn3 50% skuplji od rn2, dal vredi, osim baterije, nemaneke prednosti.
 
Uglavnom nije tako velika razlika. Možda oko 20%.
Rn2 (2/16GB) ~140$; Rn3 (2/16GB) ~170$
Rn2 (2/32GB) ~170$; Rn3 (3/32GB) ~205$
 
Poslednja izmena:
Zavisi koji RN2 i koji RN3 upoređujes. Ako su obe varijante sa 2/16 gb onda razlika nije 50%
 
Trenutno je rn3 50% skuplji od rn2, dal vredi, osim baterije, nemaneke prednosti.
Гига рама више, откључавање отиском...
Ово друго уколико вам не значи безбедност тј приватност опрез има сврху, много време се пали екран, минимум један покрет мање.
 
Videh da se ovaj telefon prodaje i na jednom našem sajtu. dA ga ne reklamiram ovde. Cena 299 evra model od 32 giga.
Mene interesuje nešto drugo. Nisam nikad naručivao krupnije tj. skuplje stvari preko stranih sajtova pa me interesuje nešto oko carine i PDV-a. Naručio bih ovaj telefon na jednom stranom sajtu pa me zanima da li će mi telefon, nakon carinjenja, stići na kućnu adresu ili ga moram podići u nekoj carinarnici (u onoj u kojoj će fon biti carinjen)? Ako telefon stiže na kućnu adresu dali se carina i PDV plaćaju poštaru nakon preuzimanja ili...? Naručivao sam neke sitnice do sad na koje nisam plaćao ni PDV ni carinu pa mi je sve stizalo na kućnu adresu bez ikakvih peripetija.
 
Mom prijatelju stigao Redmi Note 3. Zaista lep telefon i odlično urađen. Ekran je odličan, kamera takođe sasvim dobra. Meni lično se baš svideo.
Pre toga imao je X500 i po njegovom mišljenju, na RN3 je malo bolji ekran, a i generalno mu se malo više sviđa telefon (možda i što je nov:)). Stigao je sa Kineskim softverom, pa je tu izgubio neko vreme da ga sredi.
Verzija 3/32 plaćena je oko 210 eur sa zaštitnim staklom i slanjem do EU. Drugih troškova (dažbina) nije bilo.

Jedno pitanje; dešavalo mu se na X500, a sad isto i na RN3 da ne dobija Viber i WA notofikacije ukoliko je pre isključivanja ekrana pobio sve procese u Androidu. Tek kada uključi taj program, stignu mu sve poruke. Isto je na 3G i na wifi. Šta bi trebalo da uradi da to sredi da radi kako treba?
 
Poslednja izmena:
Kako pobio sve procese? Mislis pobrisao iz rama aplikacije?
 
Pa ne znam kako tačno da objasnim; ali ono kad npr. zadržiš home taster, pa izađu sve aktivne aplikacije, pa klinkneš clear all.
 
Pa ne znam zasto bi to radio na telefonu koji ima 3gb rama.
 
Videh da se ovaj telefon prodaje i na jednom našem sajtu. dA ga ne reklamiram ovde. Cena 299 evra model od 32 giga.
Mene interesuje nešto drugo. Nisam nikad naručivao krupnije tj. skuplje stvari preko stranih sajtova pa me interesuje nešto oko carine i PDV-a. Naručio bih ovaj telefon na jednom stranom sajtu pa me zanima da li će mi telefon, nakon carinjenja, stići na kućnu adresu ili ga moram podići u nekoj carinarnici (u onoj u kojoj će fon biti carinjen)? Ako telefon stiže na kućnu adresu dali se carina i PDV plaćaju poštaru nakon preuzimanja ili...? Naručivao sam neke sitnice do sad na koje nisam plaćao ni PDV ni carinu pa mi je sve stizalo na kućnu adresu bez ikakvih peripetija.

Stize ti na adresu naznacenu na paketu.
Dazbine koje budu bile(pdv i carina kao i otvaranje/zatvaranje) placas postaru na licu mesta.
 
@Roberto_Baggio
Pa nije to poenta, ne treba to tako da radi, odnosno notifikacije treba da stižu normalno.
 
Nema na cemu, samo je fora jer ne mozes biti siguran na koliko ce ti proceniti fon.
Mogu i vise od placene pa tu sam moras da vidis i sracunas se da li ti se isplati da ga uzmes ili ulozis zalbu. Da ne davim i da ne idemo u off imas temu za ta pitanja pa prelistaj, a ako bude manja procena ili realna ti si na konju.
Zelim ti drugi scenario.
 
[youtube]yDg19oSj2CM[/youtube]

Zanimljiv review
 
Sad sam odgledao review...tokom njega: kamere su ok ali ništa posebno, displej je ok ali ništa posebno, zvuk ništa posebno, WiFi hoće da zeza, Google Apps hoće da zezaju (poneke), tasteri jedva osvet5eni, SoT ništa posebno za bateriju od 4000 mAh...i na kraju mu zalepe Editor's Choice .facepalm. Kurafte revieweri...
Da se razumemo, jeste dobar za te pare, ali Editor's Choice, jbt...

Fino poređenje:

[YOUTUBE]E69EcTbtvz0[/YOUTUBE]

Još zanim5ivije, na italijanskom:

[YOUTUBE]Nh7zhV2lz2g[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Mom prijatelju stigao Redmi Note 3. Zaista lep telefon i odlično urađen. Ekran je odličan, kamera takođe sasvim dobra. Meni lično se baš svideo.
Pre toga imao je X500 i po njegovom mišljenju, na RN3 je malo bolji ekran, a i generalno mu se malo više sviđa telefon (možda i što je nov:)). Stigao je sa Kineskim softverom, pa je tu izgubio neko vreme da ga sredi.
Verzija 3/32 plaćena je oko 210 eur sa zaštitnim staklom i slanjem do EU. Drugih troškova (dažbina) nije bilo.

Jedno pitanje; dešavalo mu se na X500, a sad isto i na RN3 da ne dobija Viber i WA notofikacije ukoliko je pre isključivanja ekrana pobio sve procese u Androidu. Tek kada uključi taj program, stignu mu sve poruke. Isto je na 3G i na wifi. Šta bi trebalo da uradi da to sredi da radi kako treba?
Moras da podesis u podesavanja kao na slici jer Miui po defaultu gasi sve procese

d5f9ccc90f061639768a13d12233ac21.jpg

b5046847d6e490fbe60ef53834bc9126.jpg

867c4aa074d3cfbe223caa400f351c30.jpg
 
Danas pazario crni RN3 od 16GB...Za sada utisci pomesani...telefon lepo radi, lepo izgleda,izrada odlicna, baterija izgleda da je brutalna...ali malo me razocarala velicina telefona...Iako imam vecu saku, tesko da ovaj telefon moze da se koristi jednom rukom...Plus dosta je klizav, tako da lako moze da ispadne iz ruke...posebno ako su ruke malo hladnije...Pre ovoga sam nosio S4 black editon i mislio sam sa razlilka od 0.5 inca nije prevelika...ali izgleda da sam pogresio...to su onako utisci na prvu loptu...videcemo posle par dana koriscenja utiske...
 
Daj neke utiske za displej...a to za velicinu...da,krastavac,velika je razlika izmedju 5-5,5''....nego jesi to negde kod nas pazario ili porucio od preko? Ako nije tajna,koliko te izasao?
 
Po meni dispej odlican, nemam zamerki...mislio sam da posle amoled-a na samsungu necu moci da se naviknem, medjutim sada kada uporedim displey na RN3 i samsungu mnogo bolje izgleda na RN3... neki licni utisak je da je ovaj dislpey kao na jabuci(poredim ga sa Ipad mini-jem)...bela je bas bela, crna isto dobra...Uzeo na KP, od momka iz NS... 215e... problem je sto nema crnih, ima beli i zlatni i za manje para, ali ja sam hteo bas crni...
 
Ok,hvala na odgovoru....
 
Napisacu utiske posle par dana koriscenja, po meni telefon vredi te pare definitivno...samo jos da se navikenem na velicinu :) valja je lakse se navici na veci ekran,nego na manji :)
 
Vazi, istestiracemo ga valjano... :)
 
Nazad
Vrh Dno