Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

Dobar je bio S5,nema sta,ali imao sam mali burn in na ekranu, pa mi je to islo na nerve, i samo, ali bukvalno samo zbog toga sam ga prodao... krastavac, kad sam picajzla i sve mi ide na nerve....Mada sad posle par dana na ovom RN3,nisam zazalio definitivno!

@Hunder-vidi koju stranu nazad, okacio sam link, msm da je moj 2b....
Btw,taj child mod.... U njemu podesavas pristup aplikacijama, jel tako, i nista vise? Aktiviram ga, podesim pasw, i sve normalno sljaka, ali imam normalan pristup aplikacijama?! Ne kontam? Msm nije da mi treba, nego kako da znam da 100% sljaka ok taj mod?
Taj child mod je da ti dete ne vrslja po aplikacijama i podesavanjima. Izaberes mu ono sto sme da dira i cao. Nego taj rom,meni nije radio otisak prsta pa sam prebacio na 1d.
 
Hahaha, a dobro, necemo sad preterivati :) realno, s5 je stvarno dobar fon, nema tu sta, ali nekako je ***** friendly, upalis i vozi....dok ovaj RN3 nije bas telefon za siroke narodne mase.... I bolje mi je dosta legao od s5,sad kad sam sve ispodesavao, milina! :)
@hunder
Eto vidis, kod mene otisak radi bez greske sa tim romom, a citao sam da mnogima neradi.... Mada ga ja ne koristim trenutno, kada bi mogao da ga menjam sa double tap varijantom otkljucavanja, bez razmisljanja bi izbacio otisak kao feature :)
 
Poslednja izmena:
@ Sinda

Jbga ako se bas video taj burn in, ume to da smeta slicno kao kada imas ogrebotinu na staklu displeja, mene to mnogo nervira :) Ali bar to moze da se resi sa kaljenim staklima (ako zalepis na vreme) koje ako se unakazi ogrebotinama jednostavno odlepis i bacis dok je burn in vremenom sve izrazeniji..
 
Poslednja izmena:
Ma jok bre, nista strasno, al dzaba meni, kad znam da je tu... Psiha... :) par ljudi cackalo telefon, niko ziv nije skontao, al krastavac, ja sam sam svakako naglasio taj detalj kad sam ga prodavao, da imam mirnu savest posle.
 
@hunder

Sada sam nesto cackao Child mod i proradio mi...Restartovao sam mob, onda u podesavanja gde podesavas otisak, aktivirao children mod i sada mi radi...probaj, mozda proradi i kod tebe....
Edit:tako je, mora tamo da se aktivira prvo...ako ne aktiviras, onda puca...
 
Poslednja izmena:
Da li vam se desava ovo kod ocitavanja? Svo vreme sam koristio tel. Ovo kao da je bio ugasen.
uploadfromtaptalk1453832534656.jpg
 
Pozdrav ljudi, evo i ja naleteh slucajno na ovaj telefon i lomim se da li da kupim. Koliko sam citao ima radio i led notifikaciju, ako mozete da mi to potvrdite? Ono sto me vise muci je taj softver, nisam nikad flesovao, mada po onim uputstvima ne deluje kao mnogo komplikovano. Vidim da se prodaje i sa tim global romom, ne znam da li je to isto sto ste vi ubacili? Mislim da je za ovu lovu odlicna kupovina. Druga opcija mi je G Flex 2, koji je skuplji, ne ulazim u to da li je i bolji, mada je sto se tice nekog servisiranja razumnija kupovina, jer gde naci delove za ovog Kineza (npr. ekran ili tako nesto). Sta znam, Redmi mi se dosta svideo, pa ako moze neki savet? Pozdrav :)
 
Imas zvanicni servis, a za delove aliexpress i slicni, kao i za sve ostalo.
 
Evo SOT za 3g only :)

0f0f84d44edfd5d748ec887d794ea196.jpg


ac3a7dea1c69256b95e7dc49e7fe1b22.jpg
 
Ovo je lepo. Mada sada je zima i tmurno pa ne mora da se gruva jak brajtnes,ali svakako ok rez
 
Poslednja izmena:
Ja prezadovoljan... Danas pogledam u fon i shvatim da 10 dana nije restartovan i radi bez bubica...A na samsungu je morao na 3-4 dana da padne restart da se opasulji :)
 
Koliko slobodnog prostora ima 16G verzija kad ga prvi put upališ?
Pošto je sad kod nas u oglasima taj model 179 evra, a od 32G je 235 evra plus nema sem gold varijante.
Jeftinije nego da se uzima sa kineskih sajtova na EU zemlje.
 
Nebih znao koliko ima free memorije kada se upali prvi put, ali kod mene recimo trenutno slobodno 8.5gb,a sve moguce app koje inace koristim su instalirane, plus prekopirao gomilu slika sa stare sd kartice, znaci u fulli podesen tel za rad, i 8.5gb slobodno. Eto, meni bi recimo 32gb verzija bila nepotrebna, krastavac, jednostavno, nisam zahtevan korisnik pa mi ovak 16/2gb model zavrsava posao u svakom pogledu!
 
Zar ne bese reci o tome nekoliko stranica ranije, valjda sa rom-om kojim dolazi ima oko 10gb, a ovi custom daju 12. Sad ne drzi me za rec, uglavnom znam da custom poprilicno oslobadaju mesto.
 
Sinda
Kakav ti je ekran na suncu u odnosu na S5?
Pošto mnogo vremena provodim napolju, to mi je isto jako bitna stvar.
 
Pa, iskreno, bolji je s5, u smislu da trazi manje brightnesa da bi bio lepo vidljiv... Na RN3 treba malo jaci brightnes, ali opet sasvim ok vidljivost, mada ovih dana nesto i nije bilo direktnog sunca napolju, uglavnom oblacno... Sve u svemu,ja sa prezadovolja ovim ekranom, neznam sto toliko ljudi napljuvase Tianm-u, meni ovo recimo mnogo bolje lezi od amoleda... Bas sam juce cackao Samsung Note 3 kumov, i kod njega bela vuce na zuckastu ovde je bela bas bela...
 
Da li ima neko iz NS ko bi mi ubavio custom rom, naravno uz nadoknadu, ne bi da cackam da nesto ne sj***
 
Danas sam malo zagledao displej napolju, mora se odvrnuti brajtnes na nekih 80% da bi bilo ok vidljivo,i dosta zeza samo staklo koje je napolju kao ogledalo...tako da je amoled ipak na dnevnom svetlu dosta ispred, po meni bar.
 
Kakva je crna u poredjenju sa super amoledom i jeste li zadovoljni baterijom?

Vitlam neki dual pa se troumim izmedju RN2, RN3 i Lenovo K3 note.
 
Crna je ok, nista posebno...tesko da neka crna moze da se meri sa amoled-om... Ali zato bela kida amoled...baterija 5h+ SOT lagano na oko 45-50 osvetljenja...sa nekih 14-16h usage...dve kartice i mobile net uvek aktivan...
 
Kakva je crna u poredjenju sa super amoledom i jeste li zadovoljni baterijom?

Vitlam neki dual pa se troumim izmedju RN2, RN3 i Lenovo K3 note.
Ako ti netreba otisak prsta, i alu kuciste, mozes komotno i RN2... A sto kolega rece, nijedna crna nije kao na amoledu, ali ovde je sasvim ok...
 
@kilence: Obe kartice i 5 sati SOT?

@Sinda: Ma ne treba mi alu kuciste. Sad vucem 3 telefona, sva 3 Samsung (Note 4, S6, S4) pa gledam da zamenim za neki dual. Kolega mi ubaci buvu za Xiaomi pa sad gledam. A ne daje mi se 200 i kusur evra za Samsung sa nekom bednom rezolucijom.
 
Imas SS, uveri se licno :) vrati se par strana unazad...imas posebno na 3g i imas kombinovan wifi+3g... Od 6h+ :) ja sam prezadovoljan telefonom, po meni vredi i vise :) Jedino mora custom rom, onaj oficijalni i nije bas nesto i pun je kineskih app i servisa...
 
Mene jedino drzi malo sto se baterija ne menja, isto me nervira kod S6. Prvenstveno me zanima 4G a koliko vidim, ima i 1800mhz :).

Uostalom, nisam video uzivo nijedan Xiaomi Redmi Note pa se sad oslanjam na recenzije i slicno.
 
Sta znaci da se batetija ne menja? Mislim sta ako crkne crko i telefon?!

Realno ne vidim sta je tu problem, osim sto ce ti u servisu naplatiti zamenu ukoliko nisi strucan sam da otvaras, a kako sam citao nije neka nauka da se zameni na ovome RN3, ne razumem zasto to ljudi dozivljavaju kao da se ne moze zameniti, ja od kad koristim mobilni nisam imao potrebe menjati bateriju, sem na par komada koji se nisu godinama koristili, pa ti ono dodje ajd nekome poklonis..
 
@e46glogi
Zato što ima onih koji vole da u određenim situacijama nose sa sobom rezervnu bateriju i zamene je za deset sekundi. Ni meni to nikada nije trebalo ali sigurno je praktičnije nego vući sa sobom neku eksternu.
 
Ponese externi punjac i ajd zdravo, ima telefon solidnu bateriju nece biti preke potrebe vugliti dve
 
Sta znaci da se batetija ne menja? Mislim sta ako crkne crko i telefon?!

Realno ne vidim sta je tu problem, osim sto ce ti u servisu naplatiti zamenu ukoliko nisi strucan sam da otvaras, a kako sam citao nije neka nauka da se zameni na ovome RN3, ne razumem zasto to ljudi dozivljavaju kao da se ne moze zameniti, ja od kad koristim mobilni nisam imao potrebe menjati bateriju, sem na par komada koji se nisu godinama koristili, pa ti ono dodje ajd nekome poklonis..

Ne mislim na to vec da zamenim kad se isprazni.

@e46glogi
Zato što ima onih koji vole da u određenim situacijama nose sa sobom rezervnu bateriju i zamene je za deset sekundi. Ni meni to nikada nije trebalo ali sigurno je praktičnije nego vući sa sobom neku eksternu.

Tacno tako.

Ponese externi punjac i ajd zdravo, ima telefon solidnu bateriju nece biti preke potrebe vugliti dve

Na Note 4 je baterija solidna pa mi trebaju 2 da izguram dan. Za S6 koristim Anker eksternu i zesce je smaranje puniti preko eksterne baterije.

E sad, na dual sim telefonu iz nekog mog predjasnjeg iskustva baterija osetno manje drzi od single sim telefona pa mi je opcija telefon gde mogu casom da stavim punu bateriju.

Da imam priliku da u isto vreme stavim u ruke Note 2 i Note 3, mislim da tu dileme ne bi bilo.
 
Nazad
Vrh Dno