Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

I dalje ne kapiram smisao tvog OT komentara, whatever.
 
Prvo pražnjenje, još se sistem nije ni slegao kako treba.
1cb6596b12bb8188482c59ac66f80b7f.jpg
6247213d7052f68e9ae568fe6df49889.jpg
 
Jesi nekada tweak-ovako aplikacije, kernel, sistem + background servise, imao posla sa BBS i governors, plus SOT nije isti nakon par dana (bez obzira na gore napisano) .

edit : Upravo pročitah, opet da se 'slegnu stvari' .
Interesantno koliko ti posla imaš ovde na forumu [emoji4] Nije ni čudo što vam treba alfa pojačanje [emoji28]
Peace brother[emoji1308]
894dbb1ee13f5018b67affa1373ab8d0.jpg
 
Poslednja izmena:
Sad mi se 3 puta za 15 min desilo sledece : odjednom nicim izazvan pojavi se znak googla (slovo G) na bijeloj pozadini i zatim odma kao neki krug koji se vrti kao kad se nesto ucitava. Sve to traje 10 sekindi i nestane. Dok sam kucao ovu poruku jos 2 puta mi se to pojavilo. Ima li ko ideju sta ne ovo? Virus?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Sad mi se 3 puta za 15 min desilo sledece : odjednom nicim izazvan pojavi se znak googla (slovo G) na bijeloj pozadini i zatim odma kao neki krug koji se vrti kao kad se nesto ucitava. Sve to traje 10 sekindi i nestane. Dok sam kucao ovu poruku jos 2 puta mi se to pojavilo. Ima li ko ideju sta ne ovo? Virus?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
To je aplikacija Google, ali i dalje mi nije jasno, zasto se sama od sebe aktivira, tu nesto kao vrti i onda se ugasi. Probao sam prvo clear data, nista nije pomoglo, pa onda deinstall aplikacije, zapravo updatea posto je sistemska, ali ni to nije pomoglo

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Od pre par dana mi je svaki video koji snimim ubrzan a neke mi ne prepozna pc.
Zna li neko zasto?
 
Hocu da reinstaliram tel, ali sam zaboravio kako i gde da sacuvam kontakte i posle da ih vratim sve a da mi ne budu dupli?
 
Pozdrav narode MALA POMOĆ
Nov sam ovde i slabo se razumem u sve ovo sa flešovanjem, bootloaderima TWRP i ostalim skraćenicama.
Elem ima Xiaomi Redmi Note 3 MTK verziju 2/16 i hteo sam da promenim nešto dve godine mi je bio na ROM-u koji je stigao sa njim kad je narucen sa Aliexpressa (tad mi je receno da je model za evropsko a ne za kinesko trziste)
Da skratim pricu uz pomoc drugara koji se nesto razume u te stvari uspeo sam da ubacim MIUI 8 na njega osim što nije imao srpski (što i nije problem) i nakom nekog vremena ustanovio sam da mi srče bateriju i hteo sam da se vratim na staro misleći da će to biti jednostavno, onda jedini ROM koji smo našli za MTK verziju je neki HONESI V7.1.8.9 koji mi se nakon ubacivanja automatski updejtovao na MIUI 9.6 stable jedva podesih google play i ostale aplikacije ali i dalje imam osećaj da se baterija mnogo brže prazni nego ranije.
Imate li neki savet preporuku koji ROM iliti kako se već zove verzija radi stabilno ima srpski i nema kineske aplikacije a da ne srče bateriju.

Čitao sam ovde dosta postova ali se gubim u skraćenicama i ima 450 stranica malo je mnoogo
Unapred hvala
 
Kako si mu flash-ovao stock global, iz recovery-ja?

Ja kupio novu bateriju za moj RN3, videćemo hoće li biti šta bolje...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Gde si kupio bateriju i kako te sluzi?

Ja imam problem da na cak zna da se ugasi sa 20+ baterije bez nekog razloga i kad ga upalim kaze da ima 0% i ugasi se opet. Onda ga stavim na punjac 10-15 minuta i upalim ga a on ima 40-50% kao da je nastavio od onih 20% :D A sa druge strane losiji SOT sam primetio od pre mesec-dva kad sam stavio novi RR pa sad ne znam do cega je. Svakako sam mislio da porucim bateriju sa Alija da zamenim ali nemam predstavu da li ista od toga valja jer kostaju 6-7 dolara :eek:
 
Kupio sam na kupujemprodajem, za sada šljaka dobro, međutim ortak je uzeo istu takvu kod istog prodavca i posle mesec dana mu riknula, tako da se ne usuđujem da savetujem... [emoji16]

Sent from my Redmi Note 6 using Tapatalk
 
Zeza me zvucnik vec neko vreme ... Iznenada bude bas bas tih , ne cuje se lepo ni zvono, ni notifikacije ... Onda nakon restarta sve ok
Nekad se desava par puta nedeljno, nekad redje ... Mada pre neki dan se desilo u toku noci pa me probudila vibracija a ne zvuk alarma ...
Neko neki savet ? Pretpostavljam da nije hardverski
 
U zadnje vrijeme mi se desava da kad pokrenem neku instalaciju sa play store da po vise minuta ne krece instalacija vec stoji ono download pending. Ima li jos neko da je ovo primijetio?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Na mom starom RN3 Pro to traje fazon pola godine, možda i jače. Ne znam kako je došlo do toga. I mene zanima.
 
Nisam siguran da je to do RN3. Meni se desilo par puta ali samo nakon instalacije novog ROMa. A fix je da se samo izbrise cache (mozda i data) od google Play aplikacije i onda proradi sve.
 
Hvala na savjetu! Mora all data da se obrise, barem u mom slucaju. To je to[emoji41]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Иста ствар, престало кад сам покренуо инсталацију случајно одабраног програма

Послато са Redmi Note 3 уз помоћ Тапатока
Мени се то дешавало само приликом апдејта
 
Poslednja izmena:
Koristi li neko i dalje ovaj telefon? [emoji846]

Ima li dobrih Pie rom-ova? Trenutno sam na Resurrection Remix Oreo romu od 10. oktobra, radi savršeno, ali me svrbi da probam pie (ako ima neki stabilan i za svakodnevnu upotrebu).

Sent from my Redmi Note 6 using Tapatalk
 
Ja sam na RR od 3. Oktobra. Tada nije bilo nesto primamljivo od Pie a da verujem da je stabilno. Provericu posle xda pa ako me privuce nesto mozda i probam. :)
 
Ja sam od avgusta na global beta MIUI 10, i zarekao sam se da se vise necu bakcati sa custom romovima[emoji28]
Salu na stranu MIUI radi fenomenalno, mada nikad se ne zna, mozda pogazim datu rijec!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ima li neki novi miui rom za Mediatek verziju? Ja od prosle godine nisam nista nasao.
 
Nazad
Vrh Dno