Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

imam ja.. kad pre pola godine nisam mogao da ga otkljucam iako naravno znam sifru.. nakon par restarta proradiio..a neki bug, nista vise

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
imam ja.. kad pre pola godine nisam mogao da ga otkljucam iako naravno znam sifru.. nakon par restarta proradiio..a neki bug, nista vise

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

HVala Milane ali je kod mene ipak ozbiljnije na kraju ekran tj touch jedan dio dana radio ali onda odjednom prestane i vecinu vremena ne reaguje na dodir. Stvarno iritantno. Telefon imam skoro godinu i po dana i nije bilo vecih problema do sad ali... ne znam ni je li softverski ili hardverski problem. Cistio sam ga vlaznom maramicom pa na kraju racunam da je mozda i vlaga nekako usla i onda ga drzim na suncu ili pod lampom ne bi li se isusio ali izgleda da nije do toga...
 
ma nije vlaga.. isto sam radio, cistio maramicom pa nista se nije desilo.. a kvar ti je to.. pisi propalo.. menjaj telefon.. godinu i po nije malo za smart tel. Meni je SGS III riknuo procesor u 15.mesecu koristenja.. nista neobicno

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ljudi, je l' postoji neko uspesno resenje za proximity senzor? Jednostavno nekad prestane da radi i samo restart pomaze... Obicno pri pozivu se to desava ili kada pustim neku glasovnu poruku na vacapu...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Imam RR 5.8.2 iz februara i zaboravio sam koji kernel. Nisam dugo update-ovao pa me zanima jel neko radio dirty flash posle malo duze vremena. Ne bih da imam problem sa postojecim aplikacijama tacnije sa Intesa Mobi aplikacijom jer mi se ne ide do banke.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pre neki dan sam stavio RR 5.8.3. (17.05. Nightly), nekoliko dana išao sa originalnim kernelom, danas flash-nuo Radon 4.7, videću koliko će biti bolji po bateriju.

@blastoise, jesi li probao da uradiš backup aplikacije preko Titanium Backup-a? Posto on obično povuče i data, po nekoj logici stvari trebalo bi da je restore-uje onakvu kakvu ju je backup-ovao, mada ne garantujem
 
Nisam probao ali cini mi se da je neko rekao da ne moze tako za Intesinu aplikaciju.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ljudi, je l' postoji neko uspesno resenje za proximity senzor? Jednostavno nekad prestane da radi i samo restart pomaze... Obicno pri pozivu se to desava ili kada pustim neku glasovnu poruku na vacapu...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Jedino rešenje je restart. Ovo se i kod mene dešava i to posle svakog apdejta, a kad se telefon ponovo restartuje, sve se vrati u normalu. Čim odgovorim na poziv ekran se zacrni i nema šanse da ga upalim dok se ne završi poziv. Baš je iritantno, ne znam da li su uopšte svesni ovog baga, sreća pa se lako rešava. Kod mene sve radi kako treba do sledećeg restarta za apdejt i onda ponovo mora restart da bi senzor proradio kako treba. Inače poslednji Global dev rom, redovno ažuriran.

Edit: Kad možemo da očekujemo Nougat i novi MIUI? Možda se onda i ovo sa senzorom sredi.
 
Poslednja izmena:
Ja sam ubacio RR 5.7.4 + Radon 4.7, pa cu javiti da li opet ima problema sa proximity sensor-om...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ja na RR 5.8.3 i Radon 4.7 nemam problema sa proximity sensor-om

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kakav je nougat rr u odnosu na mm rr? Ako si uopste koristio mm rr!? :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Evo vec par dana radi normalno a onda dodje sat dva kad ne radi uopste i rako u krug, obicno zabaguje kad kucam poruke ili tako nesto. Uglavnom onda sam uzeo OTG kabl i povezao mis na tel i sve normalno radi sto znaci ipak da je do konektora od nekih ranijih padaova iako mi nije ispao u zadnjih mjesec dva...Sad hocu u servis neki da ga nosim pa me zanima samo oko backupa jer ga nikad nisam radio i nisam neki strucnjak. Ako ga odradim i formatiram tel pa vratim stari backup da li bude bukvalno sve isto, naravno ako markiram aplikacije i podatke. Takodje imaju dvije opcije za backup, jedna je na STORAGE pa STORAGE SETTINGS a druga na ADDITIONAL SETTINGS pa BACKUP/RESET. Ima li neke razlike ili da odradim gdje god? Takodje skoro kad sam sa drugom radio reset na Leco le max 2 uvijek bi kontakti ili tako neke sitnice ostale pa me zanima da li ce se ovdje sve obrisati. Hvala
 
Kul, ako naletis na neki problem javi :) Mada me LineageOS vise vuce, theStrix + franco kombinacija ne moze da bude lose :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Današnji update je doneo finu novinu na lock screen
353ffcb00cffd00df35f081b1b3cacd7.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Global dev, poslednji

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Primetio sam da mi je na Resurrection Remix-u na Nougat 7.1.2 baterija slabija za nekih 20ak % nego što je bila na CM13 (MM 6.0.1). Na CM13 sam koristio xposed module Amplify i Greenify koji su dosta doprineli dužem trajanju baterije. Kako za Nougat još uvek ne postoji xposed, ima li neko neko savet ili aplikaciju za bateriju? Hvala.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Zdravo kolege. Malo sam ispao iz štosa, nisam pratio temu neko vreme.. imam td verziju notea kao i mi max isto td verziju, medjutim nemam 4 g signal
Šta li može da bude razlog?

Pročitah da samo u Beogradu ima 4 g koji odgovara ovom telefonu a svuda je na 800 mhz. Ja sam ga probao na lokalu i nema signal.

Koja su vaša iskustva u vezi 4g?

hvala
 
Ja po Novom Sadu imam 4G svuda, na VIP mrezi, dok na Telenoru nije radio.
 
Zdravo kolege. Malo sam ispao iz štosa, nisam pratio temu neko vreme.. imam td verziju notea kao i mi max isto td verziju, medjutim nemam 4 g signal
Šta li može da bude razlog?

Pročitah da samo u Beogradu ima 4 g koji odgovara ovom telefonu a svuda je na 800 mhz. Ja sam ga probao na lokalu i nema signal.

Koja su vaša iskustva u vezi 4g?

hvala

Apn podesavanja proveri... Koji operater?

Sent from my Redmi Note 4X
 
telenor je u pitanju.

šta treba u apn? da li su različita podešavanja za 4 g, pošto imam na toj kartici prijem h+
 
Telenor ima većinu 4G baznih stanica na 800mhz. Redmi Note 3 ne podržava tu frekvenciju, osim Kate verzije. Pretpostavljam da zbog toga ne uspevaš da uhvatiš 4G

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Jel može neko sa xiaoimi redmi note ili mi max, da potvrdi da sa td verzijama ima 4 g u Beogradu i okolini? I na kojoj mreži. Da ne uzimam džabe kartice ;)
 
Mts ima predajnike uglavnom na 1800MHz, tako da bi to trebalo da bude dobra opcija. Vip u BG je na 1800, u okolini ume da bude i na 800MHz.
 
Nije tu problem do Telenora, nego do telefona koji nisu predviđeni da se koriste u Evropi.
 
Momci,koji je po vama najbolji rom+kernel za verziju sa 2gb rama?Uzeo sam telefon da koristim od burazera na 2-3 dana jer kaze da nenormalno laguje.I sinoć sam mu instalirao prvo global developer preko mi flash toola,pa twrp,pa custom lineage(od Umanga)+Umang 5.0 Kernel.Lepo radi na početku,dok se ne instaliraju osnovne aplikacije + Tt,yt,instagram i fb messenger od non-stock aplikacija.Onda kreće mučenje.Kad stigne poruka na fb,treba mu 3-4 sekunde dok udje u oblačić,isto i za yt,5 sekundi ulazi u klip(nije do interneta).Čini mi se dok sam ja koristio telefon da je bio mnoooogo fluidniji.Igrao sam se i sa Lmk-om i z-ram-om,nista ne pomaze.Da li da ga vratim na Mm ili neki miui da probam?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
LOS od strixa + franco kernel ili recimo NOS + franco... Radon se generalno najvise azurira, al ja pratim franciska jos od nexus 4... Ako nije najbolji developer za kernel, onda je jedan od najboljih... Mozes da probas i elementalx, ista prica kao sa francom... Uglavnom sto se tice rom-ova, rekao bih da je najstabilniji nitrogen i lineage, a RR ako zelis sve na jednom mestu sto se tice kastomizacije... Poz

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno