Šta je novo?

Samsung galaxy s4 i9506 na Lolipop

minaqua

Slavan
Učlanjen(a)
26.01.2007
Poruke
288
Poena
319
Pozdrav ljudi, interesuje me posto hocu da stavim lolipop na s4 i9506 pa kako to da uradim, nasao sam da odradim preko odina, ali ne znam koji firmwire da skinem. Citao sam po komentarima da prolazi kod nas ceski sada ne bih da stavljam ako nece raditi. Inace je telefon sim free a koristice se na mts mrezi.

Ako neko ima neki link tutorijal kako sta slobodno neka okaci.

Hvala unapred!
 
Vrlo jednostavno, skines firmware i upucas ga odinom kako je dato u tutorijalu.
 
Hvala na linku. Znam da se radi sa odinom samo ne znam koji. A nema oficijalni za Srbiju
 
Ja mislim da može bilo koji evropski. Na tom modelu sam stavljao Slovački rom i radio je dobro. Ljudi ovde su stvaljali i Skandinavski, takođe sve OK.
 
Hocu, javim kada odradim!

Hvala jos jednom.
 
Ma rom koji bilo. Poljaci uglavnom prvi dobijaju update, pa ako ti je i to bitno...
 
Pa nije bas koji bilo, ima onih "brendiranih" rom-ova, gde u zagradi pored drzave pise npr "T-mobile", "Orange", "AT&T".....itd.....
 
Namesteno sve ljudi. Razlog teme je bio samo provereni firmwire koji radi kod nas. Radi sve extra jos sam odradio factory reset posle instalacije i to je to. Hvala
 
Super, neka te sluzi...odlican je to tel!
 
Skoro sam uzeo ovaj model, dao sam 9505 za 9506 uz doplatu. 9505 je zaista slab sto se igranja igrica tice ( ??? Adreno 320, 1,9ghz Qualcomm??? ) , posebno ako neko voli da igra real racing 3 kao ja. Pa imam pitanje za one koji duze vreme koriste model i9506. Kako se ponasala pomenuta igrica na 4.4.2 androidu? Posto na 5.0.1 nije bas najbolje. Ima velikih padova u frejmovima na very high i high podesavanjima. Takodje imam i tablet istih hardverskih specifikacija ali sa rezolucijom 2560x1600 (dakle dosta veca rezolucija) na kom je Android 5.1.1 i na njemu nema tih problema. Ako i padne fps, padne na nekih 20-25 ( ne smeta ni malo), dok na s4 i9506 pada na 2-3 frejma, pa skoci na svih 60 (ista staza). Da li je u pitanju neoptimizovamost igrice za Android 5.0.1 ? Nema logike da se igrica ne optimizuje za telefone koji su namenjeni za gejmere. Ipak Qualcomm 800 na 2,3ghz i Adreno 330 sigurno nisu namenjeni pisanju poruka, chetovanju na fejsu ili obavljanju poziva.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ja ti ne mogu odgovoriti na to pitanje posto ja ne koristim taj telefon, odradio sam rom za kuma i to je to . A on ne igra igre, znaci redovna upotreba, on se odusevio fluidnoscu telefona posle update-a. A i ja sam mu stavio 5.0.1 mozda kada bi se stavio ako ima uopste 5.1.1 kao sto imas na tabletu mozda bi bolje radio.
 
Poslednja izmena:
Fluidan je on, tu nema greske. Lep, elegantan, perfektan, bez mane. Ko ne voli da igra igrice za njega izmedju 9500, 9515, 9505, 9506 uopste nema razlike. A jos uvek nema 5.1.1 za s4, mislim na stock. Custom vise ne instaliram, smorilo me to menjanje romova. Instalram stock, rutujem, pobrisem svo djubre, vratim u fabricko i to je to.
 
Neće ga ni biti, završio je s4 sa update-ovima...
 
Lolipop nije za igrice, definitivno. Real Racing 3 sa extrahigh podesavanjima na stock 4.4.2 ima prihvatljiv fps.
 
Nazad
Vrh Dno