Šta je novo?

LG G5

Mislim da nema veze sa G5. Jedino ako su budale da istog dana najave G5 kad i Samsung S7.
 
Pa to i ja gledam.. Da li su napokon skupili m#da :)
 
Skontali su prosle godine da su te konferencije na kojima se najavljuju telefoni totalno nebitna stvar. To prate gikovi poput nas koji cine par procenata kupaca tih telefona. Zato je LG prosle godine najavio G4 iz nekog podruma. Samsungu je bitan glamur jer se takmice sa Apple-om, pa ce verovatno i ove godine da prave cirkus.

Kupci ovih telefona udju u radnju, ugledaju telefon, viknu vidi kako je cakan, pitaju za marku i model da mogu da se hvale prijateljima i to je otprilike to.
 
Uh ne bih se slozio.. :)

Iznenadio bi se kolika je ustvari reklama mwc . pored google now i raznih apk za citanje vesti velikom broju ljudi ce izaci/iskociti vest predstavljen g5 na mwc ,direktno klanje sa s7 bla bla. Koliko je mene samo google now bombardovao sa raznim glupostima,dovoljno je da se vest o g5 tu provuce i eto opasne reklame.
A reklama prodaje proizvod u ovakvom svetu..

G4 je imao soc predstavljanje jer od njega nisu ocekivali velike stvari. Sto je u neku ruku i logicno..

Bubreg bih dao da imam karte za mwc u barsi :)
 
Poslednja izmena:
Ma samo malo logike.
Pricamo o dva proizvodjaca od kojih jedan drzi oko 24% smartphone trzista a drugi oko 2 ili 2.5% ako se ne varam i svrstava se u "others" kategoriju iza Xiaomi, Meizu, Huawei...
Nemam nista protiv LG-a ali budite malo realni, potez bi bio jako los i samo bi sebi pucali u nogu.

Po mom misljenju treba da sacekaju da prodje hype oko novih modela, kao sto su radili do sad i da tamo u aprilu/maju najave G5. Jer LG ima sta da ponudi.
 
Poslednja izmena:
Meni se svidja potez :) moras jednom napasti direktno konkurenta. Dosta su "bezali" 2,3meseca posle galaxy serije..

Ako se ne varam ovako nesto rade i kinezi. Meizu predstavi mob u 14h a xiaomi isti dan u 19h.. I tako par puta.

Iskreno se nadam da se stvarno radi o g5 :)
 
Ne pricam o standu i manjoj bini na MWC, vec o cirkusu koji prave Apple i Samsung sto je pokusao i LG par puta da imitira, ali ocigledno da to njima ne donosi profit. Apple pravi te konferencije zato sto je njihov marketing dostigao vrhunac, njihova verna baza korisnika funkcionise kao sekta. Zbog toga im trebaju posebni termini i hale, ne mogu oni sa drugima. Mnogo sam naucio o sektaskom marketingu otkad sam uplatio early access za Star Citizena (isti sistem kao Apple, ali bukvalno).

Ne znam sta LG ocekuje od G5, ali ne verujem da misle da ce prodati vise telefona nego Samsung. Imali su bolje modele prethodnih godina pa ih nisu stigli po prodaji, ni blizu. Samsung ne sme da objavi rezultate prodaje S6 serije jer su kao i Microsoft sa Xbox One, debelo podbacili u odnosu na glavnog konkurenta. Opet taj konkurent, iako rusi rekorde deluje da se cela prica usporava sto znaci da se trziste stabilizuje. Ocekujem sve manji rast prodaje mobilnih globalno, stagnaciju prodaje flagshipa ili opadanje ali ce zato da jos uvek raste prodaja modela kao sto je Redmi 3. U takvoj situaciji, LG nema cemu da se nada. Dobri su ako prodaju G5 u istom broju kao sto su prodali G4. O brojkama koje su ostavili sa G2 i G3 (prodaja na krilima G2 popularnosti) mogu samo da sanjaju.
 
Nek Samsung potegne samo dodatnih 1% para za marketing i ode LG u propast taj dan.

Za taj 1% može da plati par stotina hiljada Mesiju (pošto on ima jelte potpisan ugovor sa njima) i da dodje nek samo izvuče fon i kaže: "Este es el nuevo Samsung Galaxy S7!"
 
Nije Lucky Goldstar  za baciti !

Mogu i oni da potegnu npr cr7 ;)
 
Messi dobio zlatnu loptu [emoji12] pa zajedno sa njom ušeta :)
 
Bas o tome govorim. Selje koje se prze na Mesija i Ronalda nisu narocito znacajan deo day one kupaca tih telefona. Evo primer nas trojice, pratimo fudbal a niko od nas nece kupiti ni S7 ni G5 u narednih godinu dana. Sto pokazuje koliko korejski proizvodjaci imaju promasen marketing. Apple nema sportiste na bini ili u reklami, jer znaju da bi to bilo kontraproduktivno. Vecini njihovih kupaca sport je bljak.

Najgora reklama za mobilni u 2015. je za Huawei, sa Lewandowskim. Lik je operisan od javnog nastupa a ne verujem da je narocito popularan sportista.
 
Poslednja izmena:
Nije problem za nas nekoliko stotina ljudi sa foruma ili da kažem par hiljada, ali marketing je moćna stvar.

Ljudi vide Mesija, CR7 i to je to. Jake marketinške ličnosti. Da nema marketinga, Samsunga ne bi bilo na vidiku. Reklame, pa onda gde god da odeš Telenor, Vip, Mts, imaju poseban deo, kad tražiš telefon Android dobiješ samo jedno ime Samsung od skora i iPhone, samo što je iPhone papren, pa ti ostaje Samsung. Odeš kod nekog, on fura Samsung, odeš da kupiš telefon u nekoj ovako prodavnici lik ima Samsung ili preporučuje Samsung, itd itd...
 
Zamisli usudili se da prestave ALU telefon pored magićnog samsung stakla :)
 
Update, January 13: LG confirmed to CNET that it will introduce the G5 at its February 21 event in Barcelona. The countdown is on!

Alleged LG G5 render shows all-metal body, wacky mechanism to ensure removable battery

Alleged-renders-of-the-LG-G5.jpg
 
Bravo za lg [emoji41] Klanje direktno sa galaxy serijom !

Plus alu phone koji moze da izmeni bateriju,a ako se secate o ovakvom nekom mehanizmu sam vec pisao pre 2,3 meseca :)
 
Poslednja izmena:
Imam kuci staru nokiu da kazem staru, pozadi je metalna i skida se poklopac, i jednostavno mi nije bilo jasno zasto neko ne napravi mobilni tel a da poklopac moze da se skine. Iako mi ovo nije bitna funkcija jer ne pamtim kad sam izvadio bateriju iz tel Bravo Lg.
 
Na ovom renderu kao da je metalni samsung... Ovako sapunast oblik... :) Prebacili su volume dugme sa strane?
Lg napravio ono što je s6 trebalo da bude? [emoji23] Kao, možemo mi to bolje i od samog Samsung-a... :) Biće odličnih telefona ove godine...
 
Poslednja izmena:
HTC Legend je imao super resenje za vadjenje baterije, tu dole je gumiran poklopac, i onda se otvori taj plasticni poklopac


legend7.jpg
 
Meni je ovo fenomenalno, ali nešto ne verujem u ovo rešenje ...
Da sačekamo mesec dana :)

Prosto mi je neverovatno da će napraviti alu telefon sa izmenjivom baterijom, sd karticom ...
Kamera će biti vrhunska, update posle nexus telefona prvi stiže, samo da ne zeznu bateriju i cenu :)
 
Poslednja izmena:
Samo pare da se skrpe... Biće odlični g5 i s7...
 
Ma staklo i kožu ne gledam, još samsung softver, knox - hvala lepo nikad više :)
 
An alleged eyewitness testimony also suggests that in an effort to slim down the profile even further, LG has decided to move its volume and power controls away from the back and to the side rim once again. All that the LG G5 will allegedly have on the back is a camera and a fingerprint reader.

Moguce da ce baterija stvarno biti smanjena.

Kada bi se jos javio htc( mada mislim da oni nece jos 3,4m da izbacuju flagship ,mrtvi vr vive) to bi bio najbolji mwc poslednjih x godina :)
 
Ali dugmići od pozadi prebačeni sa strane - bzvz. kad malo koristiš g2/3/4 ili bilo koji noviji lg tek onda vidiš koliko je njihovo rješenje za dugmiće fenomenalno
 
Pa i nije bas. Ja sam koristio kod druga na gpro2 i dugmici su mlitavi, nije ih uopste lako napipati bez gledanja, ne klikcu lako. Sve u svemu kada se naters da ih volis onda ih volis.
 
Ma da, svi smo sebe ubedili, hipnoza mase na delu...
 
Da.. Wave 3 je imao taj fazon :) jos da je neko na forumu imao taj mob pa da napise da li se taj mehanizam vremenom rasklima..

Samsung-Wave-3-Review-Design-12.jpg
 
Ja nisam pristalica bilo cega sto se ovako izvlaci, rasklapa i sl.
Prvenstveno zbog prasine a i zbog toga sto kad tad taj mehanizam "popusti" prilikom koriscenja i vise nije to to.
 
Pa nije to symbian da moraš jednom dnevno da radiš battery pull.
 
Nazad
Vrh Dno