Šta je novo?

LG G5

LG G5 will feature dual displays and camera lenses, hardware expansion

-Besides the metal enclosure, perhaps the most distinctive feature of the 5.3-inch G5 — slightly smaller than the 5.5-inch G4, but with the same 1440 x 2560 QHD resolution — is the alleged secondary “ticker” display, first seen on the larger, 5.7-inch V10. VentureBeat understands that this smaller, 160 x 1040-pixel screen will be one of the company’s headline features across its 2016 lineup, appearing on multiple devices.

-The G5 is said to utilize a dual-lens configuration on the rear, giving the main 16-megapixel camera a 135-degree wide-angle capability, the source said.

-Underneath the trio of camera components sits a fingerprint sensor similar to the one found on this year’s Nexus 5X, also from LG. While rumors have swirled regarding an iris scanner — as retina scanner rumors have around the Samsung Galaxy S7 and S7 edge — nothing of that nature was revealed to VentureBeat.

-As far as battery capacity is concerned, LG, it seems, is taking a page out of Apple’s book. Just as the iPhone 6s and 6s Plus are equipped with slightly smaller batteries than the prior model year, so too is the G5 alleged to shrink its removable pack down to 2800mAh, from the G4’s 3000mAh. Bear in mind, though, that the G5’s battery will supposedly power a smaller display and a more efficient processor.

-Curiously, there was no mention of a microSD slot, although we would not assume that the omission correlates to its lack of inclusion — especially since LG made the G4’s slot a significant marketing differentiator with respect to the Galaxy S6’s conspicuous lack of expandable storage.

-Finally, in what’s being described as a greater push into the high-margin accessories market, LG is said to have endowed the G5 with what’s being branded as the “Magic Slot.” While its physical incarnation isn’t very clear, it is said to enable some functional expansion by way of hardware modules. The examples we were given range from an array of specified cameras — action, 360 VR, “party” — to an audio amplifier to a physical keyboard.

-Neither price nor release details were shared with VentureBeat, beyond the generic “first quarter 2016 launch.” For reference, the LG G4 was both unveiled and released this past April.
 
Ne znaju vise sta ce od muke pa kace neke zezalice umesto da se posvete pravim problemima, tipa jacanje baterije i peglanje softvera i tako to. Mada vidim krece se polako u VR vode pa ce to izgleda poceti svi da eksploatisu.

Kakav crni retina skener...
 
5.3-inch G5 — slightly smaller than the 5.5-inch G4, but with the same 1440 x 2560 QHD resolution — is the alleged secondary “ticker” display, first seen on the larger, 5.7-inch V10. VentureBeat understands that this smaller, 160 x 1040-pixel screen will be one of the company’s headline features across its 2016 lineup, appearing on multiple devices.

Qualcomm’s Snapdragon 820 system-on-a-chip, along with the same 3GB of RAM and 32GB of storage.

G5 is said to utilize a dual-lens configuration on the rear, giving the main 16-megapixel camera a 135-degree wide-angle capability

Battery and biometrics
Underneath the trio of camera components sits a fingerprint sensor similar to the one found on this year’s Nexus 5X, also from LG.

As far as battery capacity is concerned, LG, it seems, is taking a page out of Apple’s book. Just as the iPhone 6s and 6s Plus are equipped with slightly smaller batteries than the prior model year, so too is the G5 alleged to shrink its removable pack down to 2800mAh, from the G4’s 3000mAh. Bear in mind, though, that the G5’s battery will supposedly power a smaller display and a more efficient processor.

Sad ostaje samo cena i to je to :)
 
Poslednja izmena:
649€

A u 2018. nas čekaju Android flagship fonovi sa 1500-1750 mAh baterijama i iPhone sa 800-1200.
 
Poslednja izmena:
Meni ovo lici na korak unazad u odnosu na G4...ako ne nabavim nexus izgleda da cu ostati na G3 jos neko vreme...
 
Bice ovo dobar mob sigurno. Bas steta ako smanje bateriju,smorili su vise sa 3,4sata sot i mrtvim qc koji treba sve zivo da zameni
 
Letv-Max-Pro-Hands-On-AH-8.jpg


S820. Zver :)
 
Nije sh kinez nikako :) taj letv je u kini nesto kao Netflix u svetu. Samo mislim da imaju jos vise love :)
 
A ja ne vidim nikakav wow pomak u odnosu na moj LG G3.Bukavlno sitnice.
Tako da ne vidim potrebu da se odvojim od 500-600e.
 
Pomak će biti ogroman...
S820, metal, bolja baterija, kamera, otisak...
 
Poslednja izmena:
Istinu pises.. G3 se nece mnogo razlikovati od g5..

Za sada imaju samo ova 2 testa. Gpu zverina. Letv vs m9.

be2d6892c36d07dbe61493bba31b1730.jpg
 
Poslednja izmena:
Pomak će biti ogroman...
S820, metal, bolja baterija, kamera, otisak...

Metalni okvir moze, zapravo jako je pozeljno. Metalna ledja, samo ako mogu da se skidaju. Ako ne, koja je onda poenta LG G serije? Jos jedna hromirana konzerva kojoj ne mozes menjati bateriju? Ko hoce HTC One neka kupi, njegova stvar. Bacaju ljudi pare i na vece gluposti. Licno to ni najgorem neprijatelju ne bi pozeleo kao sledeci telefon.
 
A po cemu je to htc One serija glupost?
 
Ne moze da mu se menja baterija.. [emoji28]

To polako postaje najbitniji detalj pri kupovini moba..
 
Meni je jedan od bitnijih. Kao i micro SD slot, active dual SIM bi voleo svaki telefon da ima. Jos ako omoguce promenu SoC, ekrana. Skidanje metalnog okvira, to bi bilo zaista sjajno.

Smartoni sa over the top azijskim dizajnom koji se sjaji kao ciganska mlada nisu moj fazon. Obzirom da takvih danas ima najvise na trzistu, ne vidim zasto bi i jedan od retkih modela koji nije takav trebao da se transformise u sjajnu, hromiranu i zapecacenu konzervu.
 
Pa jel vi stvarno kupujete rezervne baterije i tako to?
Nikad nisam ni poželeo da menjam bateriju, čak su mi draži telefoni koji su "zaliveni", nekako čvršći, kompaktniji...
Mada moguće da me je g2 razmazio dobrom autonomijom pa ne razmišljam o tome.
 
Rezervne baterije kupuje max 0.00002% trzista.. Tako da je to proizvodjacima bitno kao i susa u Kongu.

Obe ruke dizem za g5 full metal/alu
 
Nece ni taj LG G2 vecno imati dobru bateriju. Ako pozelis da ga poklonis nekome u familiji (nismo svi preprodavci polovne robe po profesiji), onda mozes da se slikas jer mu je baterija pri izdisaju. Zato je bitno da moze da se menja, kupis novu i smartfon kao nov ukoliko si ga sacuvao. Meni je to najveci problem sa G2, ostalo je sasvim solidno.

Sa druge strane, ako si na putu i nisi u mogucnosti da dopunjavas bateriju jako je korisno imati rezervnu. Zbog ovoga moram da nosim dumb phone sa sobom, radije bi nosio rezervnu bateriju.

Nikako nije glupost vec je jako prakticno. To sto je bolesni marketing koji gura potrosacko drustvo napred, ljudima u glave usadio da moraju da menjaju telefone posle max dve godine i da je gomilanje tehnoloskog otpada okej, jer ionako zavrsi u nekoj Nigeriji ili Srbiji, ne znaci da je racionalno ponasanje.
 
Rezervne baterije kupuje max 0.00002% trzista.. Tako da je to proizvodjacima bitno kao i susa u Kongu.

Obe ruke dizem za g5 full metal/alu

Ti radio istrazivanje pa znas... znamo da ne volis LG, ali ne moras svaku LG temu da trolujes do besvesti. Ja ne volim Samsung pa pljucnem jednom, dvaput po temi a ne jasem je sa neproverenim vestima i malioznim komentarima koji se mere desetinama.
 
Ne ,nego logicno razmisljam.. Pored power bankova ti ces sada da zastanes na sred ulice otvaras poklopac od moba i menjas bateriju ? Plus sto ce sigurno plastika izgubiti na formi i cvrstini posle 50,100 skidanja poklopca.. Pa kada krene da kvrcka i pucketa mob pod prstima posle 2m lg je kriv..

Skoro nista nisam gluplje cuo od nosenja 2 baterije za isti mob..

Ti bese imas g2 ? Tada ti menjanje baterije nije smetalo a sada je pitanje zivota ili smrti ?
 
Poslednja izmena:
@ G@W

A ti mislis da telefonima sa ''juzer neizmenjivom baterijom'' ista u stvari ne moze da se zameni? :d

Tu je One M serija failovala jer su telefoni horor za ''rasklapanje''', kod vecine ostalih to uopste nije neki problem. Ni ja ne menjam cesto telefone pa me prosto zabole za tu laku zamenu koja ce me kostati 0 din ''za ruke'' + cena baterije kao i kod svih ostalih telefona, ako budem uopste i menjao, realnije je da predjem na noviji i bolji fon pre nego sto baterija sad nesto drasticno oslabi.

Lako izmenjiva baterija mi trenutno nista ne znaci ali je svakako korisna opcija za odredjeni broj korisnika. Ne bih imao nista protiv da sledeci telefon ima tu opciju ali ta mogucnost mi uopste nije presudna, sta ce mi lako izmenjiva baterija ako je telefon najlosiji u klasi?

A sta ce biti sa baterijom za 2-3 godine.. oko toga mogu da se cimaju samo korisnici htc One i to samo ako planiraju da koriste fon 2,3+ godine ili da poklone nekome uz zamenu baterije koja je komplikovana i skupa.

PS imam full alu telefon star preko 5 godina koji ima mogucnost brzog i lakog skidanja poklopca i zamene baterije, jos uvek se koristi (priv-poslovni fon) sa originalnom baterijom koja jeste oslabila ali je i dalje veoma upotrebljiva jer je kapacitet odlican u odnosu na ostatak hardvera ;)
 
Poslednja izmena:
A likely LG G5 release window is February 21-22, 2016.

Like the G4 and G3, the LG G5 will probably be offered in the $600-$650 price range. There are no solid rumors about the LG G5’s price yet, but LG has been fairly stable in this department. The switch to a full metal body construction may increase manufacturing cost, but we don’t see LG passing the buck to customers.

Newer and more efficient Quick Charge 3.0 - ukratko baterija se napuni 80% za 35 minuta

IR blaster mounted at the top, a USB Type C port, and a speaker mounted on the bottom of the phone. A high-res audio chip is likely to be present.

http://www.androidauthority.com/lg-g5-release-date-price-specs-features-666291/


Samo da microSD ne izbace i biće ovo hit u 2016 godini !
 
Poslednja izmena:
LG-MWC-invite.jpg


Hmm.. Ko bi rekao da idu glavom kroz zid,to jest direktno na galaxy s7 ?

Mada videcemo da li je ovo uopste najava za g5...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno