Šta je novo?

Prasina u monitoru, servis?

Nekron

Slavan
Učlanjen(a)
14.02.2006
Poruke
790
Poena
345
Moja oprema  
CPU & Cooler
Noctua D15 Chromax
Matična ploča
GA Z460 AX PRO
RAM
32gb Kingston HyperX 3200mhz RGB
GPU
Intel i5 10600k
Storage
Samsung Evo 980 Pro 1tb
Zvuk
Creative Sound Blaster Z
PSU
Cooler Master v850
Kućište
Cooler Master SL600M
Monitor
Asus VG291 144hz
Miš & tastatura
Logitech G Pro wireless Razer BlackWidow v2
Laptop
Lenovo X1 Carbon gen8
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Imam Dell 2311h i usla mi je prasina (desava se za taj model) ali je fora sto mi je izasao iz garancije i ovlasceni sevis nece da mi servisira tj ocisti to, da li neko znam ima preporuku gde mogu da odnesem monitor da se to otvori i ocisti ta prasina izmedju stakla i panela monitora? Hvala.
 
Vidi sa clanom mikenzi, istyle servis to resava sa apple imac racunarima. Mozda mogu da ti odrade servis i na dell-u
 
Mozes i da pokusas sam, da ga rasklopis pa nekim kompresorom da probas? Ako je izvodljivo...
 
Je'l ti to ozbiljno predlazes, onako odokativno i napamet a bez da se razumes, da kompresorom cisti izmedju slojeva ekrana?
 
Jos da se prasina ne lepi posto se panel greje xD "duvaj vjetere malo preko jetre" , ako jos neko zna mozda neki servis gde je neko to radio, iskreno ne bi licno da otvaram znam da ima one plasticne zabice to ako izlomim mogu da bacim monitor
 
Nisam nikada to radio, ucinilo mi se da moze :D Izvinjavam se, ja bih verovatno to uradio, pa bi izgleda bilo :wall:
 
Ja sam to radio sa kompresorom i uspeo. Doduše, samo sam malčice načeo okvir monitora i pustio vazdu unutra. Od 6-7 zrna prašine, ostalo je samo jedno koje je na 1/3 visine ekrana i to nisam mogao da izduvam, ostalo je otišlo negde gde se ne vidi.
Ovo ne znači sad da ja preporučujem ovaj metod, ali pošto je monitor moj, rizikovao sam i uspeo. Iskreno, mislim da i nema mogućnosti da nešto pođe po zlu.
 
Poslednja izmena:
"Vo imje oca i sina..."
 
Amen!
 
Nazad
Vrh Dno