Šta je novo?

Amazon nas dodao na listu

Kupio sam kameru na Amazon.de (sa adresom u Nemačkoj), odradio sve, uspešan order, ali nigde na računu telenor banke ne vidim transakciju (tačnije ništa mi nije skinuto sa kreditne kartice).

Jel to neka fora da oni skidaju posle porudžbine ili ja nešto nisam odradio dobro s obzirom da kada sam dodavao karticu za plaćanje (nisam nigde imao polje za ona tri broja sa zadnje strane kartice i uspešno je dodata kartice).
 
Da, skidaju tek kad ti stigne posiljka.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Baš mi je čudno da nema neka vrsta rezervacije stredstava sa računa (da transakcija bude na čekanju i slično).

Baš me zanima šta bi se desilo kada bih zabranio Internet kanal za tu karticu.
 
Koliko se secam, naplacuje se kada se POSALJE, a ne tek kada stigne ;)
I mene cudi da ne postoje rezervacije.
 
Ne mogu sad ni ja da se setim. Moguce je da kad je shipped, onda skine :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Baš mi je čudno da nema neka vrsta rezervacije stredstava sa računa (da transakcija bude na čekanju i slično).

Baš me zanima šta bi se desilo kada bih zabranio Internet kanal za tu karticu.

Ako vide da mutiš vodu zabrane ti adresu, podatke i onda ne možeš da poručiš niš' sa Amazona. :smash:
 
Jadan on, nece moci da naruci robu jeftiniju od shippinga i carine, zasebno :p
 
Narucio treceg januara a pare su skinuli petog januara, sledeceg dana poslali posiljku i to u varijanti sa free shipping-om. Nisam unosio kod sa kartice i to je ono sto je neobicno posto sam na drugim mestima morao da odobrim transakciju unosenjem koda koji banka posalje kao SMS.

Kod prethodne kupovine, u julu, odmah doslo obavestenje od banke da su naplatili ali je to bilo sa ocpijom za brzu isporuku koja je tad bila free kao neka promocija.

Sve je narucivano na adresu u insostranstvu.
 
Poslednja izmena:
Narucio treceg januara a pare su skinuli petog januara, sledeceg dana poslali posiljku i to u varijanti sa free shipping-om. Nisam unosio kod sa kartice i to je ono sto je neobicno posto sam na drugim mestima morao da odobrim transakciju unosenjem koda koji banka posalje kao SMS.

Kod prethodne kupovine, u julu, odmah doslo obavestenje od banke da su naplatili ali je to bilo sa ocpijom za brzu isporuku koja je tad bila free kao neka promocija.

Sve je narucivano na adresu u insostranstvu.
Tako će izgleda i meni. Jedino mi je malo glupo što moram par dana da držim otključan kanal potrošnje na kreditnoj.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Za Amazon, iHerb, NewEgg i slicne radnje koje NE KORISTE 3D Secure, nena ni SMS poruka za potvrdu.
 
Tako će izgleda i meni. Jedino mi je malo glupo što moram par dana da držim otključan kanal potrošnje na kreditnoj.

Verujem da ce tako i kod tebe i napisao sam cisto da te ne brine, da znas da tako rade u praksi i da nije nista alarmantno ili neobicno za njih :)


@alfaunits

Pretpostavio sam i nije da me to nesto posebno cudilo posto nisu jedini :)

Da ne pominjem naplatne rampe u inostranstvu gde ne morate da unosite ni PIN za karticu, posto su neke tako podesene :)
 
Poslednja izmena:
Danas su rezervisali sredstva (dan posle porudžbine) a ako je verovati onoj njihovoj skali, 10. treba da pošalju da bi 12. stigao paket.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
U kojoj si banci? Ajde isprati, molim te kada ce biti proknjizena transakcija pa javi.
 
Telenor banka je u pitanju. Ispratiću baš, cenim da će sutra biti završena transakcija ali ajde videćemo još.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Samo da javim. Paket poslat juče, danas treba da stigne na adresu a Telenor Banka noš nije proknjižila transakciju (stoji na čekanju).

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Da li je narucivao neko sa amazon.DE na adresu u Austriji?
 
Da, sve normalno. Amazon.at redirektuje na Amazon.de svakako :)
 
Kao da je isti sajt, sve iz DE sto sam gledao se salje j za AT. I cesto ista cena postarine.
 
Nije, ne salju svi za celu EU, pogotovu IT, UK i IR. Sam Amazon verovatno sve salje svugde u EU (druge cene slanja naravno), ali kada nije prodavac sam Amazon, onda ne salju u celu EU uvek.
 
Da se prijavim i ja , mozda nekome pomognem. Sto se amazona i e baya tice kupujem redovno na amazon.co.uk i ebay.co.uk . Uglavnom sve sto kupite unutar UK je free shipping, tamo gde je naznaceno placa se kod chekouta i zakljucivanja porudzbine. Ukoliko kupujem u nekoj od EU zemalja uglavnom se naplacuje shipping za UK sto je slucaj kod ebaya skoro uvek dok kod amazona samo ako je prodavac neko drugi a ne sam amazon. Dodatni info je da imate sada na e bayu dosta kineza koji prodaju alijevu robu sa shippingom iz uk i jeftiniji su od alija.

Poz
 
Danas sam kupio nesto na Amazon.de i to je prva kupovina.
Autorizacija visa kartice je prosla (1€), ali nije skinuto za placanje proizvoda. I to sada tako stoji vec 2h. Delivery pise za prekosutra.

Je li ovo normalno?
 
Čini mi se da je neko napisao da se pare skinu tek kada je gotova isporuka.
 
Malopre su skinuli iznos, a status je promenjen u "Preparing for dispatch".
 
Vec stiglo u Bec na adresu, od prekjuce.
Koja razlika u odnosu na ALI i ove nase carinske geliptere.
 
Pokušao sam da poručim sa amazon.com direktno na našom karticom ali nije htelo da prođe kako god da ukucam. Svi ostali sajtovi i sva ostala online plaćanja prolaze (npr PayPal), samo Amazon zeza.

Problem sam rešio tako što sam kupio eGiftcard koji mi je poslat na mejl i sa njim kupio robu. Čudno što neće direkt sa karticom, ali šta je tu je, giftcard prolazi svakako.
 
Sa kojom karticom si pokusao?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Mastercard debitna (Rajfajzen).

Bukvalno isti iznos na giftcard prošao, a direkt porudžbina nikako. Međutim, pošto sam uredno platio sa tim istim giftcardom ne mogu reći da je ovo problem, samo još jedan korak više da bih kupio.
 
Ja sam par puta pokusao da platim Masterom Komercijalne na Amazonu ali nije proslo. Kartica moze da se doda ali kada treba da skinu pare javi gresku. Visa Komercijalne radi ok.
 
Nazad
Vrh Dno