Šta je novo?

Amazon nas dodao na listu

Поздрав свима.
Планирам да купим нови рачунар али нисам задовољан понудом и ценама у нашој земљи. Мало сам гледао по Амазону и видим да има добрих рачунара, неки су чак и повољнији него код нас. Пошто је на Амазону наведено да је поштарина бесплатна за Србију интересује ме да ли преко те цене има и додатних трошкова попут царине, такси и сличног.
 
To se jedino isplati ako ti neko donosi, otherwise zaboravi. Pa i tad je diskutabilno jer ako ti nešto crkne, možeš samo da se slikaš.
Pdv+carina će te koštati dodatnih 33% na to što si kupio pa ti vidi. I to sve pod uslovom ako te poštarina (koja se ugrađuje u cenu koja se oporezuje) izađe 0, u šta sumnjam.

Sent from mTalk
 
А да ли има додатних трошкова ако бих дао адресу друга у Немачкој?
 
Ako se šalje iz neke evropske zemlje, onda nema dodatnih troškova. Ako se šalje iz USA, nisam baš 100% siguran, ali mislim da se plaća carina, čak i u Nemačkoj.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Нисам гледао одакле су продавци али ћу то да имам на уму.
 
Placa se carina ako ide iz USA u Nemacku. U USA su bolje ponude i povoljnije cini mi se. I cesto na Amazonu pise da je shipping besplatan ali tek kad ubacis u korpu kad se registrujes ces znati na cemu si.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
@nebeski.letac
Registruj se na Amazonu i dodaj adrese u Srbiji i Nemackoj. Ubaci to sto hoces u korpu, odes u korpu i sa desne strane imas 'estimated VAT, postage and packaging', pa vidi koliko jos i sta za Nemacku, a koliko za Srbiju.
Pogledas na amazon.de i gotovo sigurno je da ce za Nemacku biti jeftinije zbog postarine i carine...
 
Bas tako, odmah ti uracunaju carinu i PDV, tako da amazonu placas sve komplet (cenu racunara+procenjenu carinu +pdv). Ako slucajno carina bude manja, vratice ti deo novca, ali ne nadaj se tome, nasa carina uzme fakturu koju je amazon dao i obracuna tacno na tu sumu. sve u svemu tesko da se isplati, jer je carina 10%, a pdv 20%, znaci 32% plus sitniji troskovi.
Jedina racunica kad se ovo isplati jeste ako uspes da odbijes PDV na Amzonu, npr meni se desavalo na Amazon.co.uk da mi odbije VAT kad je adresa isporuke u Srbiji. To je maltene jedini slucaj kad sam za online kupovinu dobio povracaj poreza, jer i po njihovim zakonima refund ne vazi za online trgovine pa mi nije jasno kako to na Amazonu ponekad prodje.
 
Poslednja izmena:
Jel uzimao neko digitalne igre preko Amazona, htedoh malopre da uzmem Rise of the Tomb Rider za Xbox cena 19$, stavim adresu nekog hotela u SAD-u, krenem da odradim kupovinu, vrti processing 2-3 minuta, i izbaci poruku da je predugo trajao processing, te da nekom software-u treba oko 2h da odradi processing, te da ja ne moram ništa više da pokušavam.

E sad brine me što mi u korpi nema te igre, već stoji u delu canceled (tu mi piše da je cena 0$), da li će se tu nešto menjati ili je kupovina stopirana.
Još jedna stvar je ta što mi nije došao uopšte 3D Secure kod za TB Mastercard, niti je bilo dela gde treba da ga unesem.
Jel ovo sve normalno kada se kupuje digitalna verzija igre?
 
Нашао сам процењене трошкове.

За Немачку:
Shipping & Fee Details
Price $1,379.99
AmazonGlobal Shipping + $101.55
Estimated Import Fees Deposit + $251.86
Total $1,733.40
За Србију:
Shipping & Fee Details
Price $1,379.99
AmazonGlobal Shipping + $441.95
Estimated Import Fees Deposit + $365.82
Total $2,187.76
 
Poslednja izmena:
Који рачунар? Купи овде од Мађара, па склопи сам, или плати неком да ти склопи.
 
Овај сам хтео да купим и коштао је 1380 $ али је сада доступан само код препродаваца са ценом од 1500 $. Код нас има веома мало добрих конфигурација са повољном ценом а самостално склапање ће ме више коштати чак и ако купим код Мађара.
 
Нема шансе да ће бити скупље код нас, плус овде додај царину и пдв и то да фактички немаш гаранцију...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Фора је била да то купим без царине и додатних трошкова и да се рачунар достави у Немачку. Са царином и доставом у Србију знам да се не исплати. Иначе код нас су конфигурације већином прескупе за однос цена / перформансе.
 
За 1500-1600е на КП саставиш можда и бољу конфигурацију од те што си окачио линк.
 
Највероватније ћу да купим нешто преко Амазона де јер нема царине и додатних трошкова. Само да нађем неку добру конфигурацију.
 
Види на caseking.de шта се нуди. можда уловиш нешто што ваља.
 
Prvi put koristim Amazon, i ne mogu nikako da vidim Order dugme...samo mogu do korpe, i to je to - kako da naručim?
liq.png
 
Уђи на канту и онда би требало да се сам снађеш.
 
Poslednja izmena:
Грешка при писању. Отвори канту и онда ћеш видети дугме да наставиш ка плаћању. Ти можеш и да ставиш другу адресу за испоруку.
 
Мислио је на корпу :) углавном, ако се не варам, тај производ што си одабрао је могуће купити уколико пре тога у корпи имаш друге производе у вредности од минимум 19е. (add on item).
 
Poslednja izmena:
Pff, koje ******, ne mogu da kupim singl proizvod, već moram da napunim korpu (po nekim izvorima "kantu"/"kamatu") do 20€
 
Nazad
Vrh Dno