Šta je novo?

Amazon nas dodao na listu

Stigao u Beograd na carinu. Odma me docekala poruka Delayed - Your package is undergoing the customs clearing process and will arrive later than expected i Customs Clearance delay BELGRADE - SERBIA, RS

Zvao sam DHL da pitam kakav je to zastoj i kazu da ce oni da srede to oko carine i da je ocekujem sutra.

Za razliku od UPS-a koji i pored kompletne dokumentacije od Amazona komplikuje i trazi potpisivanje nekih ovlascenja, dokumenta o nameni itd.
 
Амазон има енормно складиште у Пјаћенци. Тако да се малтене све што купујете директно од Амазона шаље одатле.
 
hahaha, mislio sam da ne moze nista biti smesnije od IT izraza kada se napise cirilicom, a sada vidim Пјаћенцa :)
 
Za razliku od UPS-a koji i pored kompletne dokumentacije od Amazona komplikuje i trazi potpisivanje nekih ovlascenja, dokumenta o nameni itd.

Meni UPS nije nista trazio. Ista procedura kao i DHL tj. kurir samo donese na vrata. Jedino sto im je pracenje na sajtu losije uradjeno.
 
Jedno pitanje. Ima li ko iskustva sa Amazon gift karticama i kako to funkcioniše?

Послато са E2003 уз помоћ Тапатока
 
Kao obican voucher.
 
Pošto stvarno nemam iskustva a ponuđene su mi neke gift kartice, mogu li ja ti npr da preprodam?

Послато са E2003 уз помоћ Тапатока
 
Ko ti je ponudio? Gift kartice su u sustini najgluplja stvar na netu, jer se plate onoliko koliko vrede, i nema refunda.
Amazon ih vise koristi da bi nekada dao refund u vidu kartice, i time forsirao da opet moras kod njih da iskoristis to (ne uvek, ali za neke specificne slucajeve, da).

Ako mislis na one ponude kada kupujes preko amazona prvi put i sl. kada ti nudi gift card ako otvoris kreditnu, to ne mozes ni dobiti :)

A mozes ih prodati, naravno ako ih neko zeli kupiti, nisu vezane za ime.
 
Амазон има енормно складиште у Пјаћенци. Тако да се малтене све што купујете директно од Амазона шаље одатле.

Nije lose znati. Mozda nije losa varijanta uzeti nesto sa Italijanskog amzona, mozda je zbog toga postarina nesto jeftinija. Mada DHL je zakon.
 
Nije lose znati. Mozda nije losa varijanta uzeti nesto sa Italijanskog amzona, mozda je zbog toga postarina nesto jeftinija. Mada DHL je zakon.
Trenutno Amazon.co.uk izadje najjeftiniji za većinu stvari. Poštarina i do 20% manja a uz trenutni kurs funte i većina robe povoljnije, naročito kada su u pitanju vrednije stvari.
 
^^^Pod uslovom da šalju u Srbiju. A mnogi to ne rade.
 
^^^Pod uslovom da šalju u Srbiju. A mnogi to ne rade.
Svakako da su tema stvari koje se mogu kupiti i to od Amazona kao prodavca (Naslov teme: Amazon nas dodao na listu) a ne prodavaca sa Marketplejsa. Zato ljudi pominju Amazon skladište, isporuku preko kurira kompletno organizovanu od strane Amazona, da ne nastavljam dalje. Tako da je ovo zapažanje "nimalo zanimljivo a još manje korisno" :) (videti pod Alan Ford)
 
Prvi put bih narucio nesto sa Amazona, ali nisu mi jasni hoce li mi naplatiti postarinu.
ac1d716997d3e59814a58696da1c3281.jpg

Ako moze mali savet?

Ово је послао 6п!
 
Укуцај тамо своју адресу па ћеш на последњем кораку видети да ли се плаћа и колико.
 
Nije valjda da neko ocekuje da sa Amazona nece naplatiti postarinu do nas??
 
Sto da ne :d
 
Ne nađoh drugu temu, a ova mi deluje kao naprihvatljivija da postavim pitanje.

Hteo bih da naručim nešto sa nemačkog Amazona na adresu u Austriji, ali kada izaberem Austriju kao zemlju gde da stigne paket, izbaci mi da prodavac šalje samo na teritoriji Nemačke. Postoji li neki način da to obavim (osim da kontaktiram prodavca direktno)?
 
Najcesce istu stvar prodaje njih vise. Klikni na Neu i probaj naci nekoga ko salje.


Mozes probati to naci i na compare.eu. Moze biti jeftinije ;)
 
Hvala na odgovoru. :)

U pitanju je telefon i probao sam da nađem negde drugde, ali nema, našao sam samo taj jedan oglas. :/

Sent from my Sexus 6P using Tapatalk
 
Kakve su cene slanja robe sa nemačkog amazona u Hrvatsku?
 
Ja sam narucivao sa italijanskog u Hrvatsku, postarina je bila desetak eur
 
Jel radi Amazon Prime za Srbiju?

FREE Two-Day Shipping is available to Amazon Prime members. To join, select "Yes, I want FREE Two-Day Shipping with Amazon Prime" above the Add to Cart button and confirm your Amazon Prime free trial sign-up during checkout.
Important: Your credit card will NOT be charged when you start your free trial or if you cancel during the trial period. If you're happy with Amazon Prime, do nothing. At the end of the free trial, your membership will automatically upgrade to an annual membership.



Kod:
https://www.amazon.com/Amazon-Prime-One-Year-Membership/dp/B00DBYBNEE
 
Koliko ja znam, ne.

Sent from mTalk Lumia 950xl
 
Hteo bih da poručim Ray-Ban sa Amazon.co.uk ali pošto prvi put kupujem treba mi par informacija. U pitanju su ove naočare: https://www.amazon.co.uk/gp/product/B000FBO0DM/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1

Piše da je moguća isporuka za Srbiju ali nigde ne vidim cenu poštarine i one fee troškove (a pre sam to negde mogao da vidim za druge stvari). Koliko je realna isporuka za 8-10 dana i jel se to odnosi od prodavca do carine ili od prodavca do kupca ?
 
Piše da je 72,91$ shipping i fee,bar ja vidim.
 
Meni kaze ovako:
Items: £58.33
Postage & Packing: £22.56
Total before VAT: £80.89
VAT: £0.00
Import Fees Deposit: £27.01
Order Total: £107.90

Amazon GlobalPriority je jedina opcija. Preskupa opcija. Ako su u radnjama mnogo vise, onda ovo vuce na neki fals (nije nemoguce na Amazonu), ako je slicna, onda je neisplativo.
 
U radnjama je cena između 14.000 i 16.000 tako da je neisplativo. Poštarina je baš preskupa.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno