Šta je novo?

Amazon nas dodao na listu

Vidim da navode 16$. Opet dosta jeftinije nego kod nas, čak i preko Madjara. E, to mi je bitno, da znam da li bi slali na adresu drugačiju od one na koju bih se registrovao. Hvala puno :)
 
par puta narucivao sa .com i .de na adresu u Austriji a placao sa karticom/nalogom iz Srbije - imao jednom i refund posto mi se roba nije bila svidela - pare legle nazad bez problema
 
E, odlično. Isplati li se možda Assurant 2-Year PC Peripheral Protection Plan da uzmem uz miš za 1.76$?
 
Ne znam koja ti cena pise, ali preskupo ce ovo izaci na kraju. Najvise zbog postarine. Na .de je 57€ i jeftinija dostava do Belgije 100%
 
Bude ako Amazon zna da si mislio u Belgiju da saljes. Ka Srbiji kalkulacija izgleda ovako:

Cena od 40$ je ako si primemember
 
Bude ako Amazon zna da si mislio u Belgiju da saljes. Ka Srbiji kalkulacija izgleda ovako:

Cena od 40$ je ako si primemember

Jesam prime. Besplatno 20 dana. Samo da ne zaboravim da se odjavim kada stigne,da ne skinu 100$ Porucio pre par sati. Auu, sada tek sada video da moze ka Srbiji. Jel to sa .de? Mogu otkazem i da salju ovamo a da se ne rezervisu sredstva na duze vreme?
 
Auuu... 51$ slanje. Ja mislio ukupno :D Dobro sam prosao ipak. Ne radi mi glava danas :)
 
Nikad nista sa Amazona nisam kupovao. Sa eBay-a jesam. Drugarica me je zamolila da joj kupim ovu knjigu:2016-09-30 20_21_06-Homeopathic Care for Cats and Dogs, Revised Edition_ Small Doses for Small A.png Pretpostavljam da to znaci da salju knjigu u Srbiju.
Interesuje me da li je placanje kao putem PP-a? Malo me zbunjuje ono upisivanje broja Visa internet (debitne) kartice.

Edit: da odgovorim sam sebi.:) Ukucao broj i dobio koliko ce da kosta sa sipingom.
 
Poslednja izmena:
Imam Visa internet karticu Banke Intesa. E sad mene interesuje kada cu znati da su mi sa racuna skinuli odredjenu sumu evra? Ovo pitam jer sam uglavnom kupovao sa eBay-a i sl. kineskih sajtova ali nikad sa Amazona. Obicno sam od Pay Pal-a dobijao email da je transakcija obavljena i da ce mi skinuti pare. Ovde sam samo dobio potvrdni email od Amazona da sam uspesno narucio knjigu. Kad odem na moj on line nalog u banci i dalje imam istu kolicinu para. Pa ne znam kako to funkcionise kad je placanje stvari na Amazonu u pitanju. Kad se skidaju pare kad nesto kupim na Amazonu?
 
Amazon skida pare sa racuna kada je predmet spreman za slanje.
 
Hvala nisam znao za to.
 
Imam Visa internet karticu Banke Intesa. E sad mene interesuje kada cu znati da su mi sa racuna skinuli odredjenu sumu evra? Ovo pitam jer sam uglavnom kupovao sa eBay-a i sl. kineskih sajtova ali nikad sa Amazona. Obicno sam od Pay Pal-a dobijao email da je transakcija obavljena i da ce mi skinuti pare. Ovde sam samo dobio potvrdni email od Amazona da sam uspesno narucio knjigu. Kad odem na moj on line nalog u banci i dalje imam istu kolicinu para. Pa ne znam kako to funkcionise kad je placanje stvari na Amazonu u pitanju. Kad se skidaju pare kad nesto kupim na Amazonu?

Ovo nema neke veze sa temom ali da dam i mojih 2cents.
Kada bilo šta kupujete preko neta ništa se ne momentalno ne skida sa vašeg računa. Npr na računu imaš $160, kupiš nešto za $40; kad odeš nazad na svoj račun vidiš da je stanje i dalje $160 ali da je raspoloživo $120. Pare su i dalje tu nisu nikud otišle ali opet je nešto nečim plaćeno, pa kako to može? Istina je u stvari da banke kada daju zajmove, kredite, posreduju u online plaćanjima stvaraju novac ni iz čega. Taj novac se kasnije uništava kada se dug vrati. Stoga, kad platite nešto preko neta, treba da znate da je tog trenutka u lancu banaka stvorena nova količina novca u vrednosti robe koju ste kupili. Taj novac će biti uništen posle određenog vremenskog perioda kada banke budu izvršile poravnanje. Isto je npr, kad koristite čekove. Ček je obično parče papira sa žigom banke i samo po sebi ne vredi ništa. Onog trenutka kada ga popunite i stavite 5000 dinara sa recimo mesec dana počeka, to je novih 5000 dinara u ekonomiji stvorenih ni iz čega i taj ček će moći da se koristi još ihaha koliko puta u tih mesec dana dok ne bude došao dan za naplatu u banci, kada vam bude skinuto 5k dinara sa računa i kada će ček biti uništen/nevažeći.

Sent from mTalk
 
Zanimljivo i korisno objasnjenje. Vredi znati ovo.
 
Ovo nema neke veze sa temom ali da dam i mojih 2cents.
Kada bilo šta kupujete preko neta ništa se ne momentalno ne skida sa vašeg računa. Npr na računu imaš $160, kupiš nešto za $40; kad odeš nazad na svoj račun vidiš da je stanje i dalje $160 ali da je raspoloživo $120. Pare su i dalje tu nisu nikud otišle ali opet je nešto nečim plaćeno, pa kako to može? Istina je u stvari da banke kada daju zajmove, kredite, posreduju u online plaćanjima stvaraju novac ni iz čega. Taj novac se kasnije uništava kada se dug vrati. Stoga, kad platite nešto preko neta, treba da znate da je tog trenutka u lancu banaka stvorena nova količina novca u vrednosti robe koju ste kupili. Taj novac će biti uništen posle određenog vremenskog perioda kada banke budu izvršile poravnanje. Isto je npr, kad koristite čekove. Ček je obično parče papira sa žigom banke i samo po sebi ne vredi ništa. Onog trenutka kada ga popunite i stavite 5000 dinara sa recimo mesec dana počeka, to je novih 5000 dinara u ekonomiji stvorenih ni iz čega i taj ček će moći da se koristi još ihaha koliko puta u tih mesec dana dok ne bude došao dan za naplatu u banci, kada vam bude skinuto 5k dinara sa računa i kada će ček biti uništen/nevažeći.

Sent from mTalk
Šta ti napriča druže. Rezervacije na računu i virtualno kreiranje novca-duga nisu isto, niti je Internet plaćanje specifično u tom domenu u odnosu na druge upotrebe kartice. Malo manje bukvalizma oko Zeitgeist filma pomaže.
 
Stvarno? :)
Daj neki konkretan odgovor na ovo šta sam napisao umesto što lupetaš o zeitgeistima.
Inače, čisto da razjasnim pošto ima i oni koji to nisu razumeli: bilo koja kupovina kreditnom karticom bilo u običnoj prodavnici ili online shopu podrazumeva to da će nov novac biti stvoren ( i kasnije uništen) kad se banke razduže.
Upotreba kreditne kartice podrazumeva internet plaćanje. Srećno vam bilo da platite negde karticom ako terminal nije prikačen na internet.
PS

Zainteresovani mogu da pogledaju ovaj članak koji je objavila Banka Engleske gde se detaljnije bave ovim što sam napisao iznad.
http://www.bankofengland.co.uk/publ...lletin/2014/qb14q1prereleasemoneycreation.pdf

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Stvarno? :)
Daj neki konkretan odgovor na ovo šta sam napisao umesto što lupetaš o zeitgeistima.
Inače, čisto da razjasnim pošto ima i oni koji to nisu razumeli: bilo koja kupovina kreditnom karticom bilo u običnoj prodavnici ili online shopu podrazumeva to da će nov novac biti stvoren ( i kasnije uništen) kad se banke razduže.
Upotreba kreditne kartice podrazumeva internet plaćanje. Srećno vam bilo da platite negde karticom ako terminal nije prikačen na internet.
PS

Zainteresovani mogu da pogledaju ovaj članak koji je objavila Banka Engleske gde se detaljnije bave ovim što sam napisao iznad.
http://www.bankofengland.co.uk/publ...lletin/2014/qb14q1prereleasemoneycreation.pdf

Sent from mTalk
Drago mi je da si uvideo sopstvenu grešku i dopunio post sa odrednicom "Plaćanje kreditnom karticom". A opet, post ti obiluje nepreciznostima, pa bih se uzdržao na tvom mestu od kvalifikovanja nečijeg pisanja kao "lupetanje". Pozdrav.
 
Bye!

Sent from mTalk
 
Jel ima neko iskustva sa narucivanjem sa amazon.de ? Narucih memoriju 13.10 a jos je nisu poslali a uredno skinuli pare zajedno sa carinom i porezom. Pise isporuka 17-24.10. Prodavac je Amazon EU S.a.r.L. U startu je pisalo da ne isporucuju u Srbiju ali kada se ide do kraja kupovine uredno se ispise postarina + carina i vreme isporuke, tako da moze.

Pitam se sto je jos nisu poslali i koja su moja prava ako kasni ? Jel ima neko iskustva sa Nemackim amazonom ?
 
Da, sve radi OK ka nama. To je radilo u stvari vec duze vreme, samo sto sada vise itema moze da se poruci.

Nije ovo nista cudno, ako nisi birao express shipping, koji bi trebao biti DHL, jer 13. poruceno, to je cetvrtak, oni su samo petak imali za slanje (to je Nemacka, ne Amerika, odande bi i vikendom slali), verovatno nisu stigli, i onda danas/sutra tek ce poslati. Taman 17-24. isporuka.
 
Hvala na odgovoru. Konacno su poslali. Pise da je posiljka u Milanu Italija ???. Isporuka 24. ponedeljak. DHL je u pitanju. Prenecu utiske kako je sve proslo.
 
Ko zna kojim putem ide, mozda u stvari Amazon EU za mnoge stvari ima jedinstveno skladiste. Milano je uzjedno i mozda najveci sorting centar u Evropi (tamo valjda idu izgubljeni prtljazi :D), pa nije cudno da nesto ide preko njih, a ne Nemacka-Madjarska-Srbija.
 
Nakon sto je debelim Nemcima trebalo 4 dana da posalju, DHL zato vozi muski Piacenza-Milan-Bergamo-Leipzig-Budapest sve za jednu noc. :D Da ih ne ureknem. :-devil-:
 
To onda znaci da je bilo u italijanskom skladistu :)

DHL bre tata-mata, steta sto je kod nas toliko skup :(
 
Stigao u Beograd na carinu. Odma me docekala poruka Delayed - Your package is undergoing the customs clearing process and will arrive later than expected i Customs Clearance delay BELGRADE - SERBIA, RS

Zvao sam DHL da pitam kakav je to zastoj i kazu da ce oni da srede to oko carine i da je ocekujem sutra.
 
Da, da, sa Amazona i da se carini ide expresno. Preskupo izadje za vecinu stvari ali expresno i nema smaranja papirologijom.
 
S tim da je on vec platio carinu amazonu, tako da ne mora nista vise da placa. To je pozitivno, znas koliko si se uvalio u startu :)
 
Stigao paket danas u 11h. :) Juce je na carini bio nekih 4h. Poslali ga u pon. uvece u sredu ujtru je stigao bravo za momke iz DHL-a :happy::happy::happy:
 
Nazad
Vrh Dno