Šta je novo?

Amazon nas dodao na listu

Mwst je nemački pdv kako sam shvatio. Sada si me zbunio, da li se sve dažbine plaćaju na sajtu amazon.de zajedno sa našim pdv-om ili ima dodatnih troškova kada paket stigne u Srbiju?

Sacekaj sutra i dacu ti definitivan odgovor ;)
23. narucen, 24. ga poslali. Danas oko 11h stigao u DHL, u 16h ocarinjen i sutra je kod mene. Nisu mi trazili nista da platim preko tako da je to verovatno to, ali eto...
 
Hvala Dekius. Nisam ni planirao odmah da naručim Bmibmc nego se informišem da znam ako zatreba... :) Neverovatno su brzi, evo ja čekam već 4 dana Kineze da pošalju paket sa alija... :D Javi baš da znamo... Jel su te zvali na mobilni ili nešto iz dhl-a?
 
Ubacili nas i na Adoramu i BHphoto. Adorama dere da uši otpadaju, a na BH je za najmanje pakete (ssd) oko $14 shippingm neki DHL Saver...
 
Ja ne vidim taj DHL Saver, najjeftiniji shiiping je 47$, golemo zveketanje po ušima, ne isplati se.
 

Prilozi

  • shipping.jpg
    shipping.jpg
    235.8 KB · Pregleda: 241
Za male pakete sam video, probaj 850 evo npr...
 
Za taj 256 GB EVO ima, za 512GB PRO i ND Filter koji je još manji nema, koja je to logika :D
 
Mozda zavisi od cene? Usb fleske su isto 14$... Mozda ide osiguranje paketa ako je vise od xyz i teze od xyz
 
Ne znam, potpuno je nelogično. Izgleda da može taj DHL Saver za proizvode ispod 100$, sve preko 100$ ide ovaj DHL Express. Još gore, ako staviš dva artikla od po 40$, prvo jedan gde imaš DHL Saver, pa dodaš još jedan taj isti gde je zbir 80$, gubiš DHL Saver opciju. Glupost neviđena. Znači jedan artikal ispod 100$ jedino je podoban za taj 13$ shipping.

edit:

Gledao filtere koji su teški 68 grama, tako da nije težina u pitanju.
 
Poslednja izmena:
BHPhoto: DHL express saver je bila koverta. Koliko se secam, nezasticena. SSD je dobro upakovan, ali filteri su u onim plasticnim kutijicama. Doduse, jesam ja neke jeftine Hoya kupovao...
Steta sto BHPhoto sa DHLom ne zavrsava oko carine. Verovatno bi srpski DHL hteo svojih 3-4000 za spediciju?
 
Bmibmc, ti stigao ssd? Sta kazu nasi dhl lopovi za spediciju, pretpostavljam da je tacno koliko je amazon izracunao, nema povracaja :)
 
Bas kad si ti napisao post, DHL doneo.
Nikakav papir sa carine nisam dobio. U koverti (tako su poslali SSD, u pucketavoj koverti) slip racun na 199$. Na koverti nema indikacije o ceni. Za proizvod stoji: Optical device. Unutra SSD u kartonskoj kutiji i plasticnoj kolevci +antistatik kesa, cini mi se i duplofan traka i jedan papiric gde mi stoji upustvo kako da registrujem uredjaj kod SanDiska za garanciju.
Kao da sam zvake kupio u Maxiju. Samsungovo pakovanje je ozbiljno ozbiljnije :d

Nista dodatno nije naplaceno. Juce u 19:40 Amazon povukao koliko je i rezervisao i to je to :)
 
Steta sto BHPhoto sa DHLom ne zavrsava oko carine. Verovatno bi srpski DHL hteo svojih 3-4000 za spediciju?
Naravno.

A i ja hteo reci da smo na BHPhoto odavno, ja sam porucivao jos negde 2003 neke objektive za aparat. Provantage je sigurno isto slao jos tada, isto sam objektive porucivao.

@SSD, pa to je bulk/OEM pakovanje, nema veze to sa Samsung/SanDiskom :)
 
Poslednja izmena:
Bas kad si ti napisao post, DHL doneo.
Nikakav papir sa carine nisam dobio. U koverti (tako su poslali SSD, u pucketavoj koverti) slip racun na 199$. Na koverti nema indikacije o ceni. Za proizvod stoji: Optical device. Unutra SSD u kartonskoj kutiji i plasticnoj kolevci +antistatik kesa, cini mi se i duplofan traka i jedan papiric gde mi stoji upustvo kako da registrujem uredjaj kod SanDiska za garanciju.
Kao da sam zvake kupio u Maxiju. Samsungovo pakovanje je ozbiljno ozbiljnije :d

Nista dodatno nije naplaceno. Juce u 19:40 Amazon povukao koliko je i rezervisao i to je to :)

Bitno da je stiglo i da nisu klepali ovi iz dhl... Sad znamo kako i sta kad je amazon u pitanju...
 
Dobro ga je imati zbog garancije, da se ne naplacuju carina i PDV dvaput.
Hvala @tiha !
 
Samo jedan test. rezultat. Ja sam ovaj SRB user.
Ovo mi je 4ti ssd (2 u kompu) i sve sam blize misljenju: "sto veci, to bolji". Nema tu neke primetne razlike medju modelima. Doduse, nikad nisam imao najbrze...

Jedina cudna stvar je sto je Sentinel odmah prijavio 98% health. Navodno 2 greske u citanju. Malo sam proguglao i izgleda da je do Sentinela. SanDiskov alat ne prijavljuje nikakve greske i health je na 100%
 
Kako ide za knjige? Sad mi ispada jeftinije da narucim sa amazona nego sa BD-a, ali nikako da se odlučim za knjigu.... :d
 
Sta je problem sa knjigama? Knjige sa Amazona mogu da se narucuju od 2003. sigurno, mozda i od ranije.
 
Ljudi, želeo sam da naručim neki sat sa Amazona. E sad, interesuje me, kakvi troškovi su uključeni u dostavu u Hrvatsku npr. pa da ga ja prenesem na ruci? :)

Mislim da tako izbegavam plaćanje carine i PDV-a, a meni je HR na svega par km, pa bi mi to bilo dosta jeftinija varijanta nego da mi dostavljaju u Srbiju?
 
Pa dodaj ga u cart i idi na checkout. Tamo ces da vidis tacno sta i koliko treba da platis. Mnogo pouzdanije i tacnije nego da ti neko drugi prenosi njegovo iskustvo. Za Hrvatsku bi mozda vredelo pogledati i Amazon DE posto u tom slucaju nema carine.
 
Poslednja izmena:
A mogu ja platiti našom karticom a da tamo bude delivery address? :)

Hvala! :)
 
Ja sam placao nasom karticu a roba je isla na adresu u USA. Mislim da nece biti problema da na svoj nalog dodas jos i adresu u Hrvatskoj.
 
Mozes dodati beskonacno adresa za isporuku i Amazon ce proveriti da li artikal moze na tu adresu i dati kranju cenu pre finalne potvrde narudzbine.
 
jel ima neko ovu karticu Amazon.com Rewards Visa Card?
 
Hteo bi da narucim futorlu za tablet preko Amazon-a. Pa me interesuje koliko se placa shipping i da li imaju jos neki dodatni troskovi kad se placa i salje za nasu zemlju? Mislim video sam na Amazon-u da je shipping za ovu futorlu u crnoj boji 5$, a za druge boje ne pise nista za shipping, samo su skuplje malo, pa me to sad buni. I koja je procedura narucivanja i koliko se otprilike ceka? Da li se jos nesto dodatno placa kada stigne u Srbiju troskovi dhl ako tako salju ili ne? Nikad nisam narucivao nista sa Amazon-a pa su mozda zato malo i pitanja noob. Na ebay-u nazalost nema vise tih futrola za moj tablet...


EDIT

U pitanju je ova futrola.

https://www.amazon.com/dp/B01CJ5SZFU/ref=twister_B01HT6YFNA?_encoding=UTF8
 
Poslednja izmena:
Futrolu sa linka ne prodaje Amazon nego neki nezavisni prodavac i ne isporucuje je u Srbiju.
 
Aha. A jel mozes samo da mi kazes gde se to uopste gleda na Amazon-u i kako da znam da li je neki nezavisni prodavac ili Amazon? Mislio sam da sve to prodaje Amazon, nisam znao da mogu i nezavisni prodavci. :)
I takodje me interesuje nevezano za futrolu koliko se krece shipping za Srbiju kad se kupuje na Amazon-u i da li ima jos nekih dodatnih troskova?
 
Nazad
Vrh Dno