Šta je novo?

Amazon nas dodao na listu

Moje iskustvo za sada je da sve stigne do tog datuma. Za sada jedno 15tak paketa preko amazon.de na adresu u Nemačkoj.
 
Da li postoji nacin da se poruci alexa echo ili dots sa amazona?
Dobio sam neki vaucer od 50$ i gledam kako da iskoristim, ali koji god echo ili dots da pogledam pise ne salju za Srbiju
 
Ne znam da li taj vaučer važi za nemački Amazon, ali oni izgleda šalju u Srbiju.
1703503065745.png
 
Da li je neko nekad imao reklamaciju na kupljen uredjaj sa Amazona, kako se to resava?
 
Amazon je najlaksi za reklamacije i placaju postarinu za povrat proizvoda, ne znam za Srbiju kakva je prica.
 
Amazon je najlaksi za reklamacije i placaju postarinu za povrat proizvoda, ne znam za Srbiju kakva je prica.
Meni je crkao powerbank kupljen u decembru i imao sam pravo do danas da ga vratim, ono bez nekog posebnog obrazlozenja. Cim sam ga predao, nakon mozda sat ipo vracen mi je novac na nalog. Kupih ponovo isti powebank, samo sad 5e skuplji. E sad, zanima me sta bi bilo da mi je powerbank crkao recimo danas, i da vise nemam pravo da ga vratim. Na koji nacin se moze reklamirati? Kome se uopste treba obratiti, prodavnici, ili Amazonu i gde se nalazi taj deo za reklamacije na nalogu?
 
Koliko se ceka na slanje? To vrv zavisi od prodavca?
ORDER PLACED
February 19, 2024
Jos nikakav update nemam.
 
@athlon87 zavisi od prodavca i roka isporuke koji ti je naveden kada si kupovao. Imaš i očekivan rok isporuke u mailu koji su ti poslali da potvrde porudžbinu, pa ćeš na osnovu toga znati kada će okvirno poslati.
 
Koliko vidim prodavac Spigen ali salje Amazon. I pise rok isporuke 6 mart.
 
Moram da pohvalim. Do sad nisam kupovao na Amazona.
Poslao 29.02 Danas mi stiglo. Iz Amerike do Srbije na adresu 4-5 dana.
UPS sluzba, svi statusi prikazani. Ja sam u cudu.
 
I koliko je izašla dostava i ostale dažbine?
 
38eur je bila vrednost. I naplatili 30eur dostavu, import fee i to je bilo 0.
Jeste skupa dostava, ali za neke stvari koje nema da se kupe kod nas vredi
 
Otprilike toliko bi izašla i dostava preko USPS a kvalitet usluge nije za poređenje.
 
Molim iskusnije za par saveta pri prvoj kupovini preko Amazona nasom karticom, sa preuzimanjem robe u inostranstvu. Kako je ovo najlakse izvesti?

1. Ako otvorim nalog na amazon.com (US), mogu li platiti porudzbinu nasom karticom - a posiljku poslati na USA adresu (kao poklon)?

2. Ako vec imam amazon.com nalog, da li je potrebno da otvaram nove naloge u zavisnosti u kojoj zemlji narucujem Nemacka, Italija itd?
Npr. preko amazon.de bih narucio sa isporukom robe u Nemackoj.

3. Ima li neko iskustva sa Amazon locker, counter mestima za prijem posiljke u stranim zemljama? Koja je razlika?
Da li postoji odredjeni vremenski period (nedelju dana?) do kada se mora podici posiljka? Sta se desava ako se roba ne preuzme?
 
Možeš i našom karticom, napravi novi nalog za kupovinu na drugom Amazonu, a za treće sačekaj da ti neko napiše :)
 
Ne postoji nikakav benefit ako koristis postojeci nalog i prijavis se istim na neki drugi amazon. Dakle isto ti se hvata, pravio nove naloge ili koristio 1 nalog i pass za sve, svuda se tretiras kao zaseban i novi korisnik. Konkretno, sin u UK ima prime nalog ali se benefit, besplatna isporuka za neke artikle na amazon.de nije mogla dobiti, trazio je softver da se i tamo plati prime.

Ja sam sa usa Amazona slao sebi u Srb, kod sina u UK i kod prijatelja u USA. Sve adrese su sacuvane na nalogu, lako se menjaju, boli njih uvo da li je tvoja ili poklon adresa, bitno je da kupis.

Na de Amazonu imam 7 adresa, menjam po potrebi tj po tome ko najpre dolazi ovamo.

Uvek placao srpskim karticama.

Loker nisam koristio, ali za npr CH znam da nemaju lokere a i uopste ne dostavljaju licno posiljke na vrata vec sve ostavljeju u ulazu zgrade. Cudni neki ljudi, niko nece trajno i bez pitanja da pozajmi komsijin paket.

Evo ovako

hodnik.jpg
 
^ Kad ovo vidim prosto se pitam u kakvoj državi živim, kakav smo mi narod i onda se setim odgovora na pitanje zašto nam se dešava sve što nam se dešava
 
Ne postoji nikakav benefit ako koristis postojeci nalog i prijavis se istim na neki drugi amazon. Dakle isto ti se hvata, pravio nove naloge ili koristio 1 nalog i pass za sve, svuda se tretiras kao zaseban i novi korisnik. Konkretno, sin u UK ima prime nalog ali se benefit, besplatna isporuka za neke artikle na amazon.de nije mogla dobiti, trazio je softver da se i tamo plati prime.

Ja sam sa usa Amazona slao sebi u Srb, kod sina u UK i kod prijatelja u USA. Sve adrese su sacuvane na nalogu, lako se menjaju, boli njih uvo da li je tvoja ili poklon adresa, bitno je da kupis.

Na de Amazonu imam 7 adresa, menjam po potrebi tj po tome ko najpre dolazi ovamo.

Uvek placao srpskim karticama.
Hvala za odvojeno vreme i vrlo korisne savete.
Da li za otvaranje naloga na .de, ili .it treba koristiti VPN njihove adrese, ili je i to postalo nebitno sto se otvara nalog sa IP adrese strane zemlje?
Pretpostavljam da pri placanju, uvek treba izabrati placanje u lokalnoj valuti sajta, bez Amazon konverzije? Kao i na PayPal?
Inace, koje su se nase kartice dobro pokazale za strana placanja?
 
Ja imam nalog otvoren odavde na .de, bez VPNa i cesto platim odavde, i izaberem dostavu na adrese u Nemackoj ili Austriji. Valutu drzim u eurima, jer mi tako najlakse, a placanje prepaid Visa, komercijalna banka i sve funkcionise bez problema
 
Uvek placam u lokalnim valutama, UCB me obavestava sms-om da sam izvrsio placanje u dolarima ili funtama, iskreno nikada nisam proveravao u detalje te kurseve ali odokativno mislim da je to sve korektno i da je u pitanju kurs banke a ne amazona.

Bez vpn-a, najnormalnije se otvaraju nalozi, u UK se logujem na sinov nalog a za de i usa koristim moj.

Visa kartica Unicredita mi je zapamcena na svim nalozima.
 
Ja imam nalog otvoren odavde na .de, bez VPNa i cesto platim odavde, i izaberem dostavu na adrese u Nemackoj ili Austriji. Valutu drzim u eurima, jer mi tako najlakse, a placanje prepaid Visa, komercijalna banka i sve funkcionise bez problema
Da li imate problem sa karticom Mobi banke za placanje na Amazon?

Naime, nakon placanje porudzbine, ista je otkazana zbog problema u verifikaciji?

Da li je to zbog Mastercard 3D sigurnosti i verifikacionog koda koji Amazon nije poslao preko SMS? Ili je nesto drugo u pitanju?
 
Nazad
Vrh Dno