Šta je novo?

Amazon nas dodao na listu

Kad pomenu neplaćanje špedicije preko dhl-a, da li misliš na pošiljke manje od 50€ ili na sve uopšte?

Mislio sam na onih 3900 dinara koji se placaju DHL-u da odrade svoj posao. Toga nema kada se plati Amazon Import Fee depozit (tj. ako ga i ima ne placa ga kupac nego Amazon ali to ne znamo posto se ne dobija izvestaj koliko je cega naplaceno). U slucaju da se posiljka ne carini taj depozit bi trebalo da vrate. Nisam narucivao nista ispod 50 € tako da ne znam kako ide to sa povracajem.


Amazon cete valjda koristiti da narucujete nesto sto nema kod nas da se kupi...kao na primer Lian Li kucista

Valjda se podrazumeva da niko nece da narucuje nesto sto je ovde priblizne cene?
 
Poslednja izmena:
Po meni, logicno je da za stvari do 50 evra vrate taj import fees deposit...
 
^Pise da vracaju ali ne znam koliko treba dok ne legne na karticu itd.
 
The process takes 60 days from the shipment date.

Pretpostavljam da je to maximalno...

Aj ako neko kupi nesto do 50 evra, neka javi kako je prosao :)
 
Meni se ne svidja kao Amazon povracaj radi posto ne ide kao refund kod PayPala nego samo ne realizuju transakciju koja je u stanju rezervacije. Banka kaze da bi takve transakcije trebalo da se razrezervisu za 5 radnih dana ali u praksi to traje oko 30 ako ne intervenises da to obave ranije.
 
Sto vise gledam ovaj amazon, sve mi se vise cini da je neka greska sto su nas dodali na listu. Mislim, gde je logika da su Srbiju stavili, a na listi nema Hrvatske (EU), Bosne (dobili pejpal znatno pre nas), Crne Gore ...
 
Narucio sam malopre preko Amazona. Total ~280$, roba 200$, postarina 30$, deozit za carinu 50$. Videcemo za par dana...
 
Super, javi molim te. Sta si uzeo ako nije tajna?
 
U je, strava cena! Meni izadje 276$ uz shipping i deposit ka Srbiji, 250$ je ka Nemackoj.
 
Ja mislio da je greska kad sam video cenu na userbenchmark. Steta sto nema u Evropi po toj ceni (~280€ je). Usput, imao sam i nekih 25$ kredita (od Amazona za dusevnu bol ;) ) koji su tamo samo na americkom Amazonu.

Ono sto me buni je cena odece. Jakna od 40$ ode na 110$ sa dadzbinama.
 
Da, dok ne odes na checkout ne znas da li ce stvar da prodje. Verovatno je to jedan razloga sto je mogucnost slanja u Srbiju primecena tek pre oko godinu dana.

[GOOGLE][/GOOGLE]

Mislim da može da se utvrdi da li šalju u Srbiju (postoji kvačica koja kaže ships to Serbia) ali procena ne radi.
 
Nije to neka cena, kod nas su samo ti diskovi preskupi.
 
U je, strava cena! Meni izadje 276$ uz shipping i deposit ka Srbiji, 250$ je ka Nemackoj.

Sad mi iskoci reklama, 960GB za 150GBP na amazon.co.uk Doduse, tamo stoji da je 222GBP, ali verovatno ce biti ili je bilo. Prati Amazon.de ako ti ovaj SSD radi posao
 
Kako da tumačim kad nema iskazan trošak poštarine i depozit za carinu? :trust:
Tipa bb-8

Da li je onda free isporuka, a carina koliko rebnu ili?

p.s. Ipak na check out-u kaže da item ne može da se isporuči u srbiju :(
 
Poslednja izmena:
Najčešće u tom slučaju uopšte i ne šalju u Srbiju. Stavi ovo tvoje u korpu pa proceed to checkout i videćeš da li može ili ne.
 
Ne može to svakako, pa piše "Ships from and sold by DataVision Computer Video".

Samo "sold by Amazon" može (za sad).
 
Amazon je 149.99$, ali kad nema na stanju, ide prva sledeca najjeftinija kao podrazumevano.
Takodje, ako Amazon nije najjeftiniji onda desno, ispod tabela stoji xxx used and new. Kliknuti tu i odabrati Amazon

Obratiti paznju na jednu cinjenicu: ukoliko prodavac nije Amazon, onda treba proveriti sa prodavcem da li on ili vi placate ukoliko carina/spedicija proceni da je avans za carinske troskove nedovoljan da ih pokrije. Ako je prodavac Amazon, sve na njegovu dusu.

BTW. 'fulfillment by Amazon' isto mogu da salju za Srbiju. Ne svi, doduse.

I jos jedan hint: Moguce je prebaciti jezik na engleski i kod amazon.de :)
 
Ljudi po savetu drugog forumaša počeo da gledam na amazon.de. Čini mi se da su takse mnogo niže?
 
Cini ti se - zato sto Amazon.de vec ukljucuje VAT, a pitanje je da li ga izbace kada se salje ka nama ili samo ispadne da zbog toga je Deposit manji :)
 
Ja sam na ovu foru kupio Kindle Paperwhite jos u julu.... import fees izaslo $33. I donese ti covek kuci lepo, bez dodatnih placanja.
 
I kada onda plaćaš pdv?

U Srbiji, što je u suštini i zakonski ispravno. Skine Mwst sa cene, pa obračuna srpski PDV u deposit koji se računa na osnovu umanjene osnovice i shippinga plus rekao bih predvidjene carine po srpskom carinskom tarifniku. No to nisam detaljno proveravao.
 
U Srbiji, što je u suštini i zakonski ispravno. Skine Mwst sa cene, pa obračuna srpski PDV u deposit koji se računa na osnovu umanjene osnovice i shippinga plus rekao bih predvidjene carine po srpskom carinskom tarifniku. No to nisam detaljno proveravao.
Mwst je nemački pdv kako sam shvatio. Sada si me zbunio, da li se sve dažbine plaćaju na sajtu amazon.de zajedno sa našim pdv-om ili ima dodatnih troškova kada paket stigne u Srbiju?
 
Mwst je nemački pdv kako sam shvatio. Sada si me zbunio, da li se sve dažbine plaćaju na sajtu amazon.de zajedno sa našim pdv-om ili ima dodatnih troškova kada paket stigne u Srbiju?
Izvini, zaista sam malo konfuzno napisao. Sve bi trebalo da je plaćeno na amazon.de ukupnim iznosom koji imaš na kraju checkouta.
 
Nazad
Vrh Dno