Šta je novo?

Amazon nas dodao na listu

Ja sam ipak odustao i napravio nov nalog. Razlog je sto nisam imao prethodne kupovine vec sam uzeo sam fire hd 10 i futrolu za njega. Nakon toga su blokirali nalog ali mailovi o porudzbinama stizu regularno a nemam vremena ni zivaca da se bavim time. S obzirom da cu cesce kupovati od sada, napravio sam nov nalog pa se nadam da nece biti problema.
Rizikuješ da ti povežu taj novi nalog sa prethodnim i onda bi bio u još većem problemu (pretpostavljam).
Iz mog iskustva njih ne zanima da te blokiraju sve dok ne završiš kupovinu, meni je nalog blokiran tek kada je status promenjen u "shipped".
Naravno ništa to nije garantovano da je tako, ali ja sam zbog carine morao da sredim taj nalog kako bih im poslao order koji im je potreban zbog carinjenja, da sam imao to već odradjeno ne bih ja mislim ni pokušavao da povratim nalog, do sledeće kupovine. Tako da probaj ali snimi sve što treba za carinu odmah nakon kupovine.
 
Ma znam, svestan sam toga ali bar sa carinom neću imati probleme pošto naručujem na firmu pa se šalje za SRB iz Nemačke. To me jedino teši
Ako dodje do nekih komplikacija, krastavac šta da se radi, zvaću.
Hvala za info
 
Aktivirao sam Amazon prime probu 30 dana međutim skinuli su mi sa kartice 1,3 dolara, hoće li mi vratiti te pare?

amazon prime ne funkcionise za Srbiju.
evo meni danas amazon prvi put poslao preko UPS i sad je tamo zastoj jer UPS trazi neka dokumenta od mene ili tako nesto.....a nikad do sad nisam imao taj problem jer nije ni islo preko UPS nikad.
 
amazon prime ne funkcionise za Srbiju.
evo meni danas amazon prvi put poslao preko UPS i sad je tamo zastoj jer UPS trazi neka dokumenta od mene ili tako nesto.....a nikad do sad nisam imao taj problem jer nije ni islo preko UPS nikad.
Isto bi ti bilo i preko DHL-a. Vrednost naručenog ti prelazi 50€, zatoi ti traže papire.
 
CITAJTE OVO:

Zvao sam hebeni UPS Srbija juce,i rekli su mi da ce me zvati danas da mi posalju ta prokleta 3 dokumenta da popunim i vratim nazad. Danas ceo dan - niko me ne zove!
Pozovem ih ja sada oko 8 casova,javi se covek i ja mu dam email adresu. Izvinjava se kao nesto,nismo mogli zauzeti bili itd nebitno...

Zatim, otisao sam na Amazon chat support i napisao najvece gadosti u vezi UPS Srbija i carine. Rekao sam kako je proces UZASAN i BESMISLEN. Zato sto: UPS donese paket u zemlju,zatim mora da kontaktira mene da im dam svoj email. Da bi oni na taj email poslali nekakva 3 GLUPA dokumenta. Da bih ja to popunio,slikao i vratio nazad. Da bi oni TEK TADA mogli paket da daju carini,da ga carina PREGLEDA. ZATIM,carina VRACA paket UPS kuriru,koji onda valjda trazi nekog drugog lokalnog kurira da mi isporuci paket.

PROCES UZAS, ZNACI BANANA REPUBLIC FOR LIFE !!!

Amazon mi odgovori: "we'll take care of that".
Ne znam iskreno koliko su u mogucnosti da tejkuju ker of det, ali nadam se !!!
 
CITAJTE OVO:

Zvao sam hebeni UPS Srbija juce,i rekli su mi da ce me zvati danas da mi posalju ta prokleta 3 dokumenta da popunim i vratim nazad. Danas ceo dan - niko me ne zove!
Pozovem ih ja sada oko 8 casova,javi se covek i ja mu dam email adresu. Izvinjava se kao nesto,nismo mogli zauzeti bili itd nebitno...

Zatim, otisao sam na Amazon chat support i napisao najvece gadosti u vezi UPS Srbija i carine. Rekao sam kako je proces UZASAN i BESMISLEN. Zato sto: UPS donese paket u zemlju,zatim mora da kontaktira mene da im dam svoj email. Da bi oni na taj email poslali nekakva 3 GLUPA dokumenta. Da bih ja to popunio,slikao i vratio nazad. Da bi oni TEK TADA mogli paket da daju carini,da ga carina PREGLEDA. ZATIM,carina VRACA paket UPS kuriru,koji onda valjda trazi nekog drugog lokalnog kurira da mi isporuci paket.

PROCES UZAS, ZNACI BANANA REPUBLIC FOR LIFE !!!

Amazon mi odgovori: "we'll take care of that".
Ne znam iskreno koliko su u mogucnosti da tejkuju ker of det, ali nadam se !!!
Ovo što si uradio je najveća glupost. Prvo - činiš nam svima medveđu uslugu. Drugo - ovo je proces koji ne zavisi od UPS-a već od naše carine i naše glupave zakonske regulative. Ta tri papira jesi zezanje, ali kada ih jednom imaš spremne, samo ih popuniš i šalješ na njihov mejl.
 
Ovo što si uradio je najveća glupost. Prvo - činiš nam svima medveđu uslugu. Drugo - ovo je proces koji ne zavisi od UPS-a već od naše carine i naše glupave zakonske regulative. Ta tri papira jesi zezanje, ali kada ih jednom imaš spremne, samo ih popuniš i šalješ na njihov mejl.

cutanje nije opcija ako hocemo da se nesto promeni. amazon>ups>granica>ups>carina>ups>aks ekspres>primaoc. bolesno! svi idite na amazon chat i kukajte kako nas ovde zajebavaju. mozda se nesto i resi..
 
cutanje nije opcija ako hocemo da se nesto promeni. amazon>ups>granica>ups>carina>ups>aks ekspres>primaoc. bolesno! svi idite na amazon chat i kukajte kako nas ovde zajebavaju. mozda se nesto i resi..
a i ono...u ponedeljak sam narucio,u cetvrtak bilo u Srbiji. mislim stvarno amazon je ludost kako dobro i brzo radi,jako odgovorni ljudi. nije ni cudo sto su tako uspesni.
i onda kad dodje do ovih nasih smradova,oni ce da ga razvlace kao sir.
UPS mi rekao juce da ce me zvati danas. a kad sam JA NJIH danas pozvao nakon celog dana cekanja,oni kazu "PA GDE SI BRE CEO DAN". hjahahahah..... toliko strasno da nemam reci
 
cutanje nije opcija ako hocemo da se nesto promeni. amazon>ups>granica>ups>carina>ups>aks ekspres>primaoc. bolesno! svi idite na amazon chat i kukajte kako nas ovde zajebavaju. mozda se nesto i resi..
Jeste, Amazon ce da resava zakonske regulative u Srbiji...
Pre ce biti da ce nas skinuti sa liste i cao zdravo, resen problem, koga briga za mizerno trziste...
 
Mnogo ti teško da im pošalješ tri papira na email .... 🤦‍♂️

Sem toga, taj Amazon chat support gleda samo kako nekog da oduva, nema uvid u naloge, ničemu ne služi praktično, a posebno ako imaš problem.
Više je da uputi nekoga na pravi link, na broj telefona i slično.
 
Mnogo ti teško da im pošalješ tri papira na email .... 🤦‍♂️

Sem toga, taj Amazon chat support gleda samo kako nekog da oduva, nema uvid u naloge, ničemu ne služi praktično, a posebno ako imaš problem.
Više je da uputi nekoga na pravi link, na broj telefona i slično.
Radi to lepo za full podrzana trzista. Posto je Srb "komplikovano" trziste, nece da se petljaju... Ne bih ni ja...
 
Tako funkcionise od 2015. od kad su poceli da salju kod nas. Popunis formulare, das izjavu i dokaz o placanju, ne vidim kakve veze ima Amazon sa tim. To je iskljucivo do drzave Srbije i UPS-a, isto ti je i da porucis sa drugog sajta. Jos ako je DDP paritet, onda se cesto ceka malo dok im ne uplate za carinu.

Salju i preko DHL Expressa, to zna biti malo brze jer imaju sopstvenu carinu, a i cesto carine po skracenom postupku nezavisno od cene. Jos ih mozes pozvati da licno pokupis paket ako ti se ne ceka na dostavu.

Nece random customer support agent iz Indije/Filipina sigurno nista proslediti ili napraviti kakvu promenu, imaju na stotine identicnih zalbi svakodnevno.
Mnogo ti teško da im pošalješ tri papira na email .... 🤦‍♂️

Sem toga, taj Amazon chat support gleda samo kako nekog da oduva, nema uvid u naloge, ničemu ne služi praktično, a posebno ako imaš problem.
Više je da uputi nekoga na pravi link, na broj telefona i slično.
Upravo ovo. Ne vidim cemu zalba i nervni slomovi ako je sve legalno.
 
Jedino što ovde ima nekog smisla, a što sam ja uradio kada sam kupovao preko Amazona, je što sam se žalio centrali DHL-a na rad firme sa kojom imaju potpisan ugovor i koja ih predstavlja na našem tržištu, pošto ovde DHL nije prisutan preko svoje ćerke firme, već preko posrednika.
Moj prigovor je bio na isporuku robe uslugom DHL Express, pošto mi je ista stigla iz UK za 3 dana, a onda je ovde trebalo da prođe 2 nedelje da je isporuče. Znam da ne zavisi mnogo toga od njih, jer je ovde glavni problem carina (iako, ni DHL ovde nije u potpunosti "nevin") i njihov "boli me uvo" odnos, ali neka onda za Srbiju ukinu ovu uslugu, jer je zbog srpske carine i neorganizovanosti DHL Srbija potpuno obesmišljena.
 
Takav je proces, oni rade špediciju i carini moraju da dostave te informacije. Ne može drugačije.

Talasanje može samo da nas stavi na crnu listu jer nismo vredni njihovog makljanja oko toga.

Upozoravao sam na sličnu stvar pre koju godinu na aliexpress temi kada su po prvi put krenuli da kasne paketi zbog naše carine, što su pojedinci počeli masovno da koriste kako bi dobili povrat novca za robu koja im eventualno stigne.

Pametovali u fazonu "nije moja krivica, nije mi stiglo u obećano vreme". Kao da nisu svesni da Kinezi nisu krivi. I eto sad iz Kine u većini slučajeva ili preko DHL-a ili preko neregistrovanih pošiljki koje mesecima idu preko Mađarske, Letonija i gde ne možeš dobiti povrat čak i da te zajebu. Lakše bilo kinezina da nas većim delom odseku, nego da se makljaju sa nama.

Tako će biti i ovde, kao da pojedinci nisu svesni koliko smo nebitno tržište i da je plus sve što može da stigne.
 
Takav je proces, oni rade špediciju i carini moraju da dostave te informacije. Ne može drugačije.

Talasanje može samo da nas stavi na crnu listu jer nismo vredni njihovog makljanja oko toga.

Upozoravao sam na sličnu stvar pre koju godinu na aliexpress temi kada su po prvi put krenuli da kasne paketi zbog naše carine, što su pojedinci počeli masovno da koriste kako bi dobili povrat novca za robu koja im eventualno stigne.

Pametovali u fazonu "nije moja krivica, nije mi stiglo u obećano vreme". Kao da nisu svesni da Kinezi nisu krivi. I eto sad iz Kine u većini slučajeva ili preko DHL-a ili preko neregistrovanih pošiljki koje mesecima idu preko Mađarske, Letonija i gde ne možeš dobiti povrat čak i da te zajebu. Lakše bilo kinezina da nas većim delom odseku, nego da se makljaju sa nama.

Tako će biti i ovde, kao da pojedinci nisu svesni koliko smo nebitno tržište i da je plus sve što može da stigne.
Ovo je sve zato što samo gledamo kako da zeznemo "sistem", a u suštini jedino koga zeznemo smo mi sami. Posle su nam drugi krivi. Mi smo suviše malo i nebitno tržište, i kao što si napisao, sve što nam stigne je veliki plus. Što se Amazona tiče, u 99% je sve poslato kao DDP, osim ako gledaš da prođeš što jeftinije pa kupiš od prodavca koji šalje u svojoj režiji i ne koristi Amazonove usluge slanja, a posle se iznenadiš kada stigne uz dodatne troškove i gledaš kako da ih zaobiđeš i ne platiš ono što se mora platiti. Ja zato uvek gledam da bude Amazon Global Shipping, pošto tada sve platim Amazonu, pošaljem ona tri papira DHL ili UPS i čekam isporuku. Nekada bude brže, nekada sporije, ali ja dodatnih troškova nemam i ne razmišljam o njima. Ono što naručim je čak i tako u 95% slučajeva jeftinije nego kod nas, tako da se isplati platiti sve dažbine.
 
Poslednja izmena:
Manje vise cene vec imas izbor.
Amazon je fenomenalna platforma, daleko od idealne ali izuzetno dobra.
Samo ove godine sam imao 36 kupovina preko njih, znaci 36 posebnih paketa, nikada vise od 2 dana cekanja na isporuku na adresu.
Za sve ove godine sam imao jedan jedini slucaj da nije isporuceno a zavedeno da jeste, u peak-u korona ludila.
Jedan poziv od 5 min, izvinjenje Amazona i instant refund je resio sve.
Jaki su, Srb je mizerna. Bolje cutati i imas kakvu takvu opciju nego talasati na nesto sto Amazon nema veze.
 
aaaahahahahahahah izgleda da ce me preskociti ups i njihovi papiri nakon ove zalbe
 
Baš danas gledah nešto na Amazonu, Ryze 5800x oko 350 dolara a shipping i ostalo $128. Ukpno skoro isti izdadtak kao ovde u radnji.
 
Znam ali američki je nekako Trend setter pa kada kod njih cene počnu da padaju ili rastu........... Nisam nameravao ništa da kupim.
 
pakovanje je naruceno 22 marta i stiglo u Srbiju na aerodrom preko UPS sluzbe 24 marta. znaci samo dva dana.

evo ga prvi April, pustio sam kopije papira UPS sluzbi jos u Ponedeljak 28 marta, jos uvek me niko ne zove.

kako da covek ne bude ljut na ovu sramotu?
 
Opet to nema veze sa UPS-om već sa našom carinom. Mogu da prođu 3 dana a mogu i 2 nedelje dok dobiješ svoj paket - nakon što pošalješ papire UPS-u.
 
Opet to nema veze sa UPS-om već sa našom carinom. Mogu da prođu 3 dana a mogu i 2 nedelje dok dobiješ svoj paket - nakon što pošalješ papire UPS-u.

a sve je placeno unapred na amazonu,za to sam i potvrdu od amazona dobio. takvi paketi za koje je sve unapred placeno treba da imaju prednost na carini, sta ima tamo da ih vucaraju i zadrzavaju po nedelju dana... ne mogu da verujem koja neogranizovanost i neozbiljnost
 
a sve je placeno unapred na amazonu,za to sam i potvrdu od amazona dobio. takvi paketi za koje je sve unapred placeno treba da imaju prednost na carini, sta ima tamo da ih vucaraju i zadrzavaju po nedelju dana... ne mogu da verujem koja neogranizovanost i neozbiljnost
Ja se apsolutno slažem sa tobom po ovom pitanju. Da imam moć odlučivanja, ovakvi paketi bi bili pušteni odmah, a papirologiju neka sređuju međusobno špediter i carina koliko hoće.
 
Tako je i bilo u početku a onda se verovatno tamo našao neko ko je zaključio da to nije po PS.
 
Neki put nije do carine nego i do špeditera, zanji put mi je recimo paket stajao kod UPS-a desetak dana , a onda za dan-dva nakon podnošenja papira odradjena i carina i dostava.
Možda bi bilo brže da sam ih cimao ali mi nije bilo baš toliko hitno, zvali su čim je stigao paket na aerodrom, ali njihov email gde traže papire je čekao nekih desetak dana.
 
Neki put nije do carine nego i do špeditera, zanji put mi je recimo paket stajao kod UPS-a desetak dana , a onda za dan-dva nakon podnošenja papira odradjena i carina i dostava.
Možda bi bilo brže da sam ih cimao ali mi nije bilo baš toliko hitno, zvali su čim je stigao paket na aerodrom, ali njihov email gde traže papire je čekao nekih desetak dana.
Ja, čim na trekingu vidim da je paket u BG, šaljem papire za carinjenje na njihov email. Oni me više i ne kontaktiraju povodom toga - navikli ljudi :)
 
Ja, čim na trekingu vidim da je paket u BG, šaljem papire za carinjenje na njihov email. Oni me više i ne kontaktiraju povodom toga - navikli ljudi :)
Imao sam problem sa zaključanim nalogom, a order prethodno nisam sačuvao jer nisam očekivao zaključavanje naloga, koji se desio nekih 12 sati nakon ordera, tako da je to bio razlog.
 
Postoji li mogućnost negde da vidim gde se tačno nalazi pošiljka sa amazona (američkog), pošto sad na njihovom sajtu mogu samo ovo da vidim (Ordered-Shipped-Out for delivery)?
 

Prilozi

  • Screenshot_20220503_143018.jpg
    Screenshot_20220503_143018.jpg
    31.6 KB · Pregleda: 22
Nazad
Vrh Dno