Šta je novo?

Amazon nas dodao na listu

Ono malo što sam čačkao na Us verziji iz njihovog skladišta sve šalju... Nisam naišao da nešto ne može...
 
Pokusaj da kupis nesto od HP proizvoda. Meni recimo ovo nije proslo na US ali moze sa UK.
 
Neće ni kod mene taj digitron... :) Probao sam za neke sluške, moto 360, telefone, za sve to je moglo...
 
Probao sam da narucim nesto cisto da vidim da li hoce iz asortimana steelseries,razer i nije htelo.Iako je pisalo preko 35$ besplatna dostava, i na kraju pise da ne salju nama.
 
Poslednja izmena:
Tako uvek radi, ako nisi logovan, pa ne zna gde salje.
 
Ovo je 3-rd party prodavac koji ne salje u Srbiju a free shipping na Amazonu obicno vazi samo za maticnu zemlju.
 
A zar nemaju nesto slicno kao sto ima aliexpress worldwide free shipping?
 
Da li bi nam bilo jeftinije da naručujemo sa nekog od evropskih amazona?
 
Pa da, kad staviš američku verziju u korpu on ti kaže da ne može i ponudi ti link za internacionalnu verziju koja je skuplja jer nema reklama. Inače tako je već nekoliko godina za kindle čitače, nema veze sa ovim aktuelnim promenama.
 
Koje razocarenje, taman sam se zagrejao sad cu da navatam neko snizenje za black friday, i nadjem misa za 30$ i sav srecan pohitao da narucim, kad ono medjutim kad mi preracunao shipping i sve to, cena misa je nerealnih 81$... skuplje nego sto bi me ovde izaslo
 
Jeste bezveze ali šta da radimo. Mora državi da se plaća porez, carina, poštarina i špediterske usluge... Ali jedno po jedno, do sada nismo mogli uopšte, možda se vremenom smanje te dažbine...
 
Ma kakve dazbine, shipping sa Amazona je bezobrazan bre ljudi... do Nemacke sam cesto hteo nesto sa US amazona da porucim (nema na .de amazonu), Amazon handluje shipping, shipping skuplji od artikala!

Ne zamajavajte se Amazonom, niti je jeftin naspram normalnih prodavnica, niti je shipping iole normalan i do EU zemalja, kamoli nas :) Jedino CD/books mozda prodju normalno.

Ja sve vreme pratim cene nekih stvari koje mi je lakse da porucim da stignu kod strica, i ja pokupim (u DE), umesto da idem u radnje. Ali totalno neisplativo, stvari na Amazonu skuplje i po 2-3x nego u obicnim radnjama oduvek.
 
Evo primer za ono što je mene interesovalo, ako se naruče obe stvari audio-technica ath-m50x i bubice ATH-CKX9iS, cena na uk amazonu sa svim troškima 35.000 din. a cena te kombinacije u Srbiji je isto toliko... :D Eto toliko naši delju u radnjama... Siguran sam da može da se nađe i nešto što je povoljnije nego u Srbiji... :)
 
Dere Amazon, ali 3 puta sam rekao, ko ne shvata, platice na cupriji :D
 
Ma niko ne spori to... Ali vidi koliko delju ovi naši... Tuga... :D
 
A, da, ja zaboravio da je deo toga shipping :D
 
Kada se dodaju postarina i troskovi ispadne skuplje nego ovde da se uzme :)
 
Amazon vredi koristiti u slucaju kada treba brza isporuka, posto salju DHL-om+nema placanja usluge spedicije kod nas, i kada znas da ce posiljka da se carini. U tom slucaju se carina placa unapred i po mom iskustvu je cak nesto niza nego sto bi bilo kada bi nasi carinili po racunu. U ostalim slucajevima je eBay obicno bolje resenje.
 
Meni se čini da je Amazon malo bagiran za nas. Ima opcija koja kaze sta se šalje u Srbiju ali kada se klikne onda na to da se sračunaju troškovi (pre chekc outa) kaže da se data stvar ne šalje u Srbiju.... a opet dozvoljava checkout...
 
Da, dok ne odes na checkout ne znas da li ce stvar da prodje. Verovatno je to jedan razloga sto je mogucnost slanja u Srbiju primecena tek pre oko godinu dana.
 
Kad pomenu neplaćanje špedicije preko dhl-a, da li misliš na pošiljke manje od 50€ ili na sve uopšte?
 
Amazon cete valjda koristiti da narucujete nesto sto nema kod nas da se kupi...kao na primer Lian Li kucista
 
Nazad
Vrh Dno