Šta je novo?

Amazon nas dodao na listu

Ja sam koristio Internet karticu od Intese i ona radi. Cak sam i probao onu kupovinu na rate. To Amazon nudi na svoje uredjaje pa sam kupio Kindle a oni mi skidaju 5 meseci po 16e. I to skida sa te kartice.
 
Ja sam koristio Internet karticu od Intese i ona radi. Cak sam i probao onu kupovinu na rate. To Amazon nudi na svoje uredjaje pa sam kupio Kindle a oni mi skidaju 5 meseci po 16e. I to skida sa te kartice.

Koji amazon? Nemacki, americki? Il si platio carinu za kindle?
 
Nemacki, ali u Austriju sam narucivao.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ja sam par puta pokusao da platim Masterom Komercijalne na Amazonu ali nije proslo. Kartica moze da se doda ali kada treba da skinu pare javi gresku. Visa Komercijalne radi ok.

Znači lokalni Master zeza na američkom Amazonu. Znam da Visa ima veću prohodnost, mada me opet čudi da digitalne stvari na Amazonu mogu sa Masterom, a prava roba ne.
 
Odakle ti to da Visa ima vecu "prohodnost"? Skoro nigde online nema da prihvataju samo Visa kartice, uvek je i MC prisutan i obratno.

A MC Intesin jos uvek nisam imao da mi negde ne prolazi, od Kube do Koreje. Jedino sto na Kubi bas ne prihvataju svugde MC, ali ne prihvataju ni svugde Visu ;)
 
Tačno tako, svugde se prihvataju obe, nije to problem.

Ovde je bila priča oko Mastercard iz Komercijalne, Rajfajzen, i sad si pomenuo Intezu. Ako neko potrvdi da je sa Masterom napravio uspešnu porudžbinu na amazon.com (dakle ne digitalnu već direktno fizičku robu), to bi bio već značajan podatak (obavezno pomenuti i koja banka).
 
PA INTESA! Stoji mi vec ~15 godina, ili koliko je uopste moguce nasim karticama placati, na Amazonu i radi oduvek, za sve, i fizicke i digitalne proizvode.
Nije ni problem gde porucujem, US, Nemacka, Austrija, Srbija, naravno ako se proizvod isporucuje tamo.

Inace radi i AIKov, jednu transakciju imam samo sa njime.

Intesin MC mi je svugde radio (sem na mestima na Kubi gde ne prihvataju MC uopste kazem), bez izuzetka i problema, za razliku od svih drugih kartica koje imam/koristim. Zato je jos uvek i drzim, inace bi je otkazao do sada.
 
Ok hvala na potvrdi, dakle ipak ima razlike među bankama.

Vala Intezu i njihove redove u filijalama ne mogu da smislim, pa ću najverovatnije preći na Vizu Elektron u istoj banci, čim istekne trenutna MC.
 
Pa koja ti je razlika MC naspram Electron po pitanju redova?:) Obe imaju iste redove :)
Telenor MC je mnooogo fina stvar sto ne mora da se ceka red, ali ocigledno ima bagova i dalje :( pa ponekad ne radi.

RF bi uzeo u obzir iskljucivo ako vec kod njih imam karticu i odgovara mi cena, i ne pocucujem >50$ godisnje. Inace zbog +1-3% provizije za ino placanje nema smisla.
 
Kupih danas po prvi put nesto na Amazonu (usa), samo mi ne prijavljuje banka da je skidano sa kartice (racuna) bilo sta...
Kad Amazon povlaci pare sa kartice?
Rok za slanje je 2 dana.
Kartica je RF VISA Virtuon i ima para na njoj mnogo vise od potrebnog za sve naknade, viskove, robu, minimalne iznose na racunu od kartice itd.
Roba se isporucuje na moju Shipito adresu u USA, placena nasom karticom, biling adresa je SRB, sve proslo ali nema sms-a od banke da je novac povucen...
To tako normalno ili je neki problem?
 
Normalno je, skine tek kada se posalje.
Verovatno uradi samo autorizaciju.
 
HAHA evo sad upravo dodje poruka da su povukli pare...
Mislim da ima dobrih 5h kako sam obavio kupovinu. :)
 
Ne verujem, on je verovatno porucio u EU. Ja sam u isto vreme porucio SSD sa Amazona kad i on (200e 1TB SanDisk Ultra II), u Nemacku pa ga doneo sam.

Odbija ti Amazon automatski VAT (ako ga ima!) kada salje van zemlje (tj. ako je Amazon EU, odbice ti VAT ako salje za Srbiju). Ali fizicki nema sanse da ti je to isplativo, jer koriste DHL.
Jedino ako neki prodavac preko Amazona salje, obicnim postama, pa mooozda. Ali ti su obicno prevaranti iz HK, koji imaju warehouse u EU, i ne placaju uopste EU porez (niti ga tebi odbiju). Ima i postenih, ali treba ih naci :(
 
Ako ja naručim kindle sa amazon.de, hoće li mi odbiti VAT?
Inače živim u BIH i tamo se sada roba carini preko 150€.
 
@Protos
Narucio u Srbiju. Amazon sve obracuna, odbije porez (USA/EU), zaracuna nas PDV i carinu i to plati u tvoje ime. Ti dobijes robu, a posle nekoliko dana sa carine posalju i carinsku deklaraciju da si platio... Ukoliko carina ospori iznos koji je Amazon platio u tvoje ime, ide Amazonu na dusu. Ukoliko potrazi manje nego sto je Amazon platio u tvoje ime, vrate ti. Mada, ja bih opet proverio da nisu sta menjali...

@tambur88
Nece da salju kindle van Nemacke. Nisu hteli da salju u Poljsku ni iz Nemacke, Francuske, Italije i V.Britanije
 
Poslednja izmena:
Tebi se isplatilo slanje za Srbiju?
 
Koliko se secam, cene slanja iz USA nisu bile prevelike za DHL/UPS. Otprilike je bilo kao i USPS Priority Mail. Za skuplje stvari ima smisla.
 
@alfaunits
Iz Amerike kostalo isto slali u Srbiju ili Nemacku. A i trebao mi je
 
A, ti nisi sa istog sajta uzeo kao ja..

Ja kada sam gledao cene za slanje tog SSDa u Srbiju, ispalo je preko 100e (sa onim uvoznim dazbinama sto Amazon uzima, ali tacno se poklapa da nece ni dinar vratiti)
 
Sa americkog Amazona sam uzimao, ti sa .de ;)

Order Summary
Item(s) Subtotal:
$199.99
Shipping & Handling:
$30.86
Promotion Applied:
-$24.02
Total before tax:
$206.83
Estimated tax to be collected:
$0.00
Import Fees Deposit
$47.45
Grand Total:
$254.28
 
Aaa, samo 24$ shipping, ti si bas nabasao na bombonicu :D
 
Sa amazona je free shiping do usa skladista?
Placanje moze mc i paypal-om?
 
Zavisi, ali unutar continental USA uglavnom imas free shipping opcije sa Amazona, ali ne uvek. Uz Prime mislim da uvek imas, cak i fast shipping free unutar cUSA (Havaji i Aljaska se skoro nikada ne racunaju).
MC nas moze (probano, slao sam u 6 zemalja do sada sa istog naloga, istom MC), ali PP koliko se secam ne moze :)
 
Naručio sam strip sa amazon.com pre 2 dana, iz prodavnice fullfiled by amazon, pare sa računa su skinute posle sat vremena, ali još nije poslat. Kad mogu da očekujem da ga pošalju, prvi put naručujem sa amazona pa sam se malo unervozio.
 
Amazon obicno skine bas kada posalje, a ne ranije, znaci danas bi vec trebalo da pocne put.
 
Sta je prime opcija na Amazonu i koliko puta moze besplatno da se koristi?
 
Sve dok imaš uplaćen prime membership može koliko hoćeš puta. Ako misliš na besplatnu poštarinu unutar USA? Imaš trial mesec dana pa probaj.
 
Nazad
Vrh Dno