Šta je novo?

Amazon nas dodao na listu

Preko americkipostar?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja probao nešto da nađem na amazon. De i niko ne šalje za Srbiju.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
Ja sad gledao nesto i hteo da vidim da li mogu da porucim sa nemackog amazona, da li moze, kako i sta? Par stotina evra bih bacio.. :D
 
Jel ima nesto na Amazonu da je povoljno i da salju za Srbiju, imam neku karticu sa 18usd, koju navodno samo Amazon prihvata?
 
Pozdrav narode - imam pitanje posto prvi put narucujem sa amazona. Zvali su me sa carine I poslao sam im dokumenta. To je bilo juče a danas mi stize status delivered. Međutim ništa mi nije stiglo i niko nije pokupio ništa. Da jurim amazon support? Ili je možda do štrajka naše pošte pa kasni?
04cbe29c5e407caa69d4cc3aa1f04e72.jpg


Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Ne strajkuje UPS... a i nije te zvala carina nego UPS... mozda su oni naveli da je isporuceno, pa ce ti AKS doneti. Zovi UPS


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ok hvala sad gledam njihov sajt. Verovatno je kasno pa se ne javljaju.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Ne brini nista oni stave “delivered” cim posaljes papire da se ne bi videlo da rade carinjenje dugo, tj da bi ispostovali lazno amazonovo vreme dostave. Delivered za 3 dana kako da ne.

Meni su jednom 8 dana drzali paket nakon delivered statusa.
 
Isti slučaj sam imao i ja pre par dana. Zvao sam UPS call centar (tj. Express Courier) i rekli su mi da to delivered znači samo da je otišlo na carinu i da će me neko zvati kada završe. Naravno, zvao je samo kurir 5 minuta pre nego što je došao. Inače meni su završili carinjenje za 2 dana.
 
Status delivered kod UPS-a bude kada prođe carinu. Prvi put sam se nervirao, ali više ne. I sada imam paket koji od juče stoji u Keln-u, što znači da će u pondeljak biti kod njih. Ali kod mene tek u petak, pošto tako isporučuju(sreda ako baš budem imao sreće), iako AKS ovde ide svaki dan.
 
Hvala na odgovorima. Da status je promenjen u delivered a paket ostao na carini. Na kraju je i paket stigao sa 2 dana zakasnjenja sto i nije strasno.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
I ne treba ako ti je zao tih 1.3 usd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
LJudi, sta bi bilo kada bi narucio misa iz usa u srbiju, koliko i dal bi pukao nesto preko cene ?
 
Kako funkcionise placanje ako kupujem nesto preko amazon.de? Da li se carina i porez placaju pri placanju na sajtu (kao na newegg) ili kad predmet stigne?
 
Naručio sam i platio sve sa taksama (prvi put) na Amazonu. Paket je poslat preko UPS-a i vidim da je stigao u Srbiju juče. Zadnji status pošiljke je:
"Documentation required for import is incomplete or missing. We are working to obtain this information. / We're unable to contact the receiver."
Mislio sam da su uvoznu dokumetaciju odradi Amazon sa partnerima pošto naplaćuje unapred takse. Broj tel. je takođe naveden, tako da tu nema prepreka. Da li je ovo uobičajeno?
 
Poslednja izmena:
Nista sto je iole vrednije ne bih narucivao sa Amazona(ni sa Global sajta) u Srbiju, nista od potrosacke elektronike, garderobe, alata.To je ludost, znajuci koliki su troskovi.Lakse vam je kad odete preko narucite, ili narucite kod rodjaka, prijatelja.
 
netlord, da li zaista misliš da mi to ne znamo što si napisao?
Ima nas koji povremeno naručimo preko amazona iz raznoraznih razloga...
Od kad su uveli naplatu dažbina unapred, samo sam dva puta naručio i niti su mi refundirali neki višak, niti sam platio nešto dodatno (oba puta stiglo DHL-om). Sve extra brzo i bez ikakvih problema.
Tako da javi Pčelice šta se dešava, baš me zanima epilog.
 
netlord, Jeremy ti je odgovorio. Postoje razni razlozi, a i nekada se ne može sve "lakše"...
Verujem da za male cenovne narudžbine jeste neisplativo, zbog većih poštarina koje bivaju i do nekoliko puta veće od kupljene stvari, još ako se plaćaju dadžbine...
A neke stvari su ređe i teško se nalaze. Ovo je skuplje i poštarina je sitnica za ekspres dostavu... Da sam naručio što bi mi išlo po skraćenom postupku carnjenja izašlo bi sa PDV-om 32% na sve, a ovako je sa predviđenim troškovima od Amazona oko 21% što i jeste po tarifama u redovnom postupku.

Zvao sam UPS-ovog zastupnika u Srbiji "Express Courier d.o.o." Operater kaže da nije ništa plaćeno od dabžina za pošljku da oni ne naplaćuju špediciju, i kaže da on je samo operater i da će me koleginica njegova kontaktirati. Ajde da i to vidimo...
Probaću kontaktirati Amazon. Jedva sam im našao opciju kontakta.
 
Poslednja izmena:
@Pčelica: Poslaće ti na mail da im dostaviš potrebnu dokumentaciju. Ne sećam se da li prvo zovu kao DHL/Fedex ili samo pošalju.
 
@tiha Kontaktirao sam Amazon, ali oni zakomplikovaše. Pričah sa operaterom koji se zove Shubham. I ne znam da li piše iz Indije pošto ga razumem sasvim suprotno od onog što Amazon navodi pri naplati depozita. Kaže da kurir može tražiti različito od depozita i da se to (može da) plati, a oni refundiraju depozit za šest meseci!?
"Shubham:Upon checking the details I see that the generally Amazon pre-attempts the amount charged by Customs it is an estimation and if it varies in any way generally the customer ls liable to pay it.
You can pay the amount that the carrier has asked and the amount which is paid on the order will be refunded automatically uplaćeni after 6 months,
Thursday, December 3, 2020"
Ma ajde... Nema to nigde navedeno. Ne znam ni ovaj datum odakle mu...
Rekoh mu i za ovo - About Import Fees Deposit:

"You won't be charged additional fees if the actual Import Fees exceed the Import Fees Deposit we estimated. For items sold by Amazon Marketplace sellers, please check the seller's policies.

If the actual Import Fees are less than the Import Fees Deposit collected by us on your behalf, you'll automatically be refunded the difference to the payment method you used for the order. You'll receive a notification e-mail confirming the amount of the refund. The refunds will be processed as and when we receive carrier invoices confirming the actual Import Fees."

Posle je bila druga priča, ali uglavnom neodređena...
"Please be rest assured, I will escalate this issue so that this is not repeated again in the future." E moj Shubham ... :)

Sačekaću ove iz UPS-a da me kontaktriaju kako su rekli, pa ću videti u čemu je problem
 
Meni nije baš jasno zašto misliš da postoji problem? Kada im pošalješ dokumentaciju oni će to da uporede sa onim šta je stiglo od Amazona i tada će se znati tačan iznos carine koji treba Amazon da plati. To UPS sve dogovara sa Amazonom. Ako budu tražili da ti platiš tek onda je nastao problem.
 
Iskreno, prvi put sam plaćao na ovaj način unapred carinu i mislio sam da to ide "glatko" pogotovo kada sam pogledao tarife carine za konkretan proizvod i to je to...
Da nisam pogledao praćene pošiljke u kom je pisalo da je zastoj na carini i da kontaktiram kurira, što sam i uradio, i da mi operater nije rekao da ništa nije plaćeno za dažbine , ne bih ni posumnjao pošto vidim da je drugima bilo sve u redu.
tiha, imaš li iskustva šta mi traže od dokumentacije?
 
Koliko se sećam taj status je normalan. Glatko je išlo neko vreme a onda su odlučili da smaraju i za takve pakete. Operater verovatno ne zna svoj posao pošto ta pošiljka još nije ni otišla na carinu pa je logično da ništa nije plaćeno :d. Tažiće ti da im pošalješ ovo:

Potrebni papiri za carinjenje su:

1. Ovlascenje - popunjavate samo treci pasus I potpis(jmbg,ime I prezime),
2. Izjavu -sta ste dobili I cemu sluzi I potpis(da je za licnu potrebu I da nije za dalju prodaju),
3. Kopiju licne karte obe strane(ako je sa cipom onda ocitanu)
4. Dokaz o placanju robe ili fakturu sa izrazenom cenom transporta(order,nalog).

Popunjenu dokumentaciju (sa svojerucnim potpisom) skenirajte I prosledite na ovaj mail.


A i nemoj da se iznenadiš kada vidiš status Delivered a ti nisi ništa dobio… To ne znači ništa a više o iskustvima sa UPS-om imaš u Newegg temi.
 
@Jeremy nije tebi ni bilo namenjeno. Svako ko vec zna, moze da odcuti. Na amazonu kupujem odavno, ali najbolje je koristiti pluginove tipa keepa.com, napravite wish liste, ubacite wish listu na keepa.com, instalirate plugin u browser, imate history cene svakog proizvoda na amazon sajtovima, mozete da dobijate notifikacije kada puste lightning deal, 24h unapred ili cena padne ispod definisanog thresholda. Sve radi automatski, tako da ne morate da proverate rucno sta, koliko,itd.Ali sve je to dzaba ako niste u EU ili Americi.
 
Poslednja izmena:
Naravno da nije meni bilo namenjeno, ali pretpostavljam da je sad ovo "da odćuti" meni namenjeno. Naravno, ne ljutim se uopšte (a ne želim ni ti da se ljutiš), razmenjujemo mišljenja:). A ja mislim upravo suprotno, pošto tvoj post nimalo nije pomogao/odgovorio na pitanje koje je postavio Pčelica, ti si trebao "da odćutiš". Ako naručuješ sa amazona na neke adrese van... ili kako god, to je ok, podeliš ovde svoje iskustvo, navike i savete. Ali da onako odgovoriš... to je čisto "soljenje pameti" čak i da se Pčelica naivno zeznuo (što ja nikako nisam ni pomislio). Možda ćeš reći da si postovao, a ne odgovorio, ali čudan je tajming.

Uostalom, tema se zove "Amazon nas dodao na listu". Sasvim logično, misli se na Srbiju. Ako je tebi ludost naručivati u Srbiju zbog troškova, ne znam uopšte zašto si u ovoj temi, pusti nas ludake da ludujemo:cigar:

btw, ja sam neki put spreman da platim više i proizvod i troškove, samo da mi stigne što pre.
 
Ja sam uzimao više puta sa amazona, taj status je normalan.
 
Nazad
Vrh Dno