Šta je novo?

Amazon nas dodao na listu

Mislio sam na besplatnu postarinu unutar usa - ultra brza isporuka ali je neko pisao da posle to treba da se odjavi.
 
Treba posle 30 dana da ne bi poceli naplatu. U sustini nista ti ne znaci, ako treba do ovde da dovlacis, jedino ako ti se poklopi da ti je neko bas 2-3 dana tamo pa MORA tada.
 
Ja sam koristio ovog meseca, brat koji zivi tamo je dosao u posetu pa sam porucio brdo nekog alata za posao, iskoristio brzu besplatnu isporuku, i posle deaktivirao prime...

Sent via Huawei P10
 
U Americi je isporuka jako brza i bez Prime-a.
Jedino ako se bas bas bas zuri, a niste se organizovali ranije, onda vam znaci da bude bas brze (a da ne platite brzi shipping, nego free trial Prime-a :D).

Smara Amazon sa tim Prime-om, tipican "gym membership" scam ;) Zna da gro ljudi nece ni 1% iskoristiti.
A onda ima artikala, koji su samo za Prime members, ili cekas 2 dana! Bukvalno namerno prave da ces vise cekati.

E to ume da znaci tokom Black Friday! Jer neke stvari stvarni nestanu, i non-Prime members nemaju sansi da poruce.
 
Alfa, cenim te kao revnosnog clana ali bogami znas i da odvalis...

Prime je must have za nekog ko redovno narucuje sa Amazona.
Npr u Ger je prosecna cena za paket 5-6e, a Prime sa free dostavom te izadje 7e mesecno + dobijes Prime Music, Video itd...
Naravno, Music nije kao npr Spotify ali opet imas muzicki servis.

Sin ima Prime i cela familija narucuje preko njega pa kada pogledas da je samo ovaj mesec stiglo oko 7-8 amazon paketa, onda ti je jasno...

Ako narucujes par puta godisnje, definitivno se ne isplati.
 
Pricali smo za nase ljyde u Americi ako svrate. Ne za Amere i Nemce, koji zive i narucuju cesto.
Ja porucim 4 5 godisnje za Ger i ne vidim korist.

I o Amerima. Free shipping je standard tamo, sem za sitne porudzbine. Prime je ako hoces overnight free shipping stalno. Imace bacanje para.
 
Poslednja izmena:
Pricali smo za nase ljyde u Americi ako svrate. Ne za Amere i Nemce, koji zive i narucuju cesto.
Ja porucim 4 5 godisnje za Ger i ne vidim korist.

I o Amerima. Free shipping je standard tamo, sem za sitne porudzbine. Prime je ako hoces overnight free shipping stalno. Imace bacanje para.

To sto ti nisi ciljna grupa ne znaci da je proizvod los.
 
Nisam rekao da je los, vec da je bacanje para za gro korisnika. Tako se i plasira ("gym membership" style)
 
Nisam rekao da je los, vec da je bacanje para za gro korisnika. Tako se i plasira ("gym membership" style)

Naravno da nije, evo Duke ti je lepo objasnio.
Nije bacanje za gro korisnika jer je na tržištima za koje je Prime osmišljen sasvim normalno kupovati sa Amazona poprilicno često. To što mi živimo u Evropskoj verziji Venecuele nije problem ni samog Amazona niti Prime-a kao usluge.
 
Pozdrav ljudi citao sam temu otpocetka,nisu mi bas najjasnije sve stvari pa bih vas zamolio naravno ko se razume da mi odgovori na par pitanja. Želim da kupim lap top na amazonu koji nije nimalo jeftin, u pitanju je 1600$ Asus gl504 hero ii, kod nas ga jos nisam video u radnjama. Pitanje moje je dal je to isplativo, kakva je procedura oko tax free ili povracaja poreza ako to uopste postoji u USA , naravno shipping bi bio na adresu u Srbiji, postoji mogucnost i u Hrvatskoj , da li je to uopse bitno? Sto se tice nasig dazbina sa time sam upoznat.
 
Pozdrav ljudi citao sam temu otpocetka,nisu mi bas najjasnije sve stvari pa bih vas zamolio naravno ko se razume da mi odgovori na par pitanja. Želim da kupim lap top na amazonu koji nije nimalo jeftin, u pitanju je 1600$ Asus gl504 hero ii, kod nas ga jos nisam video u radnjama. Pitanje moje je dal je to isplativo, kakva je procedura oko tax free ili povracaja poreza ako to uopste postoji u USA , naravno shipping bi bio na adresu u Srbiji, postoji mogucnost i u Hrvatskoj , da li je to uopse bitno? Sto se tice nasig dazbina sa time sam upoznat.

Koliko ja znam nema povraćaja poreza u USA jer se kod njih taj porez (tj. ekvivalent toga) obračunava malo drugačije. Ako Amazon šalje taj laptop u Srbiju obračunaće ti i takse i troškove transporta unapred (obrati pažnju na chekoutu jasno piše, ako to ne piše onda ćeš morati da platiš carinu porez i "troškove" lokalnih pilićara) tako da ti ne bi trebao ovde ništa da platiš (paritet DDP).

Na žalost to ne znači da lokalni pilićari neće probati da ti naplate "troškove" šepedicije i slično ali ti budi istrajan.

Ja sam doduše sa drugom firmom imao paritet DDP i 10 dana su pokušavali da mi naplate "troškove" ja sam ih 10 dana svaki dan otkačinjao..na kraju se žalio isporučiocu i 11 dan su pustili robu....

Ovde ljudi koliko sam video nisu imali taj problem ako je robu slao Amazon ali čisto da znaš :)...da nije nemoguć.

Pozdrav,

N
 
Da li UPS traži dokumente za carina kao I DHL ili ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li UPS traži dokumente za carina kao I DHL ili ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk

POšiljalac šalje dokuemta koja su potrebna za carinu...ti si fizičko lice ti nemaš ta dokumnta...ako misliš na fore sa špredicijom da i oni traže da platiš "uslugu"...ali kao što ti rekoh ako je paritet DDP nemoj ništa da plaćeš jer tada plaća pošiljalac...
 
Pozdrav,imam pitanje. Kako da promenim valutu na uk amazonu sa funte na evro,jer imam evro karticu? Ukljucila sam onaj njihov konverter u podesavanjima i dosla do poslednje strane gde prikazuju ukupne troskove sa sve isporukom i carinom i samo imam jos da kliknem da hocu da kupim al i dalje mi funte stoje.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ne menjaj, ostavi valutu sajta.
 
Da li je neko narucivao sa UK Amazona?Kakva su iskustva da li se isplati zbog postarine,kako salju preko Royal mail?
 
Ide kurirskom službom, najčešće DHL. Da li se isplati to sam moraš da proceniš.
 
Hteo bih nešto da kupim sa Amazona i to košta 65 $. Da li bi to moglo da prođe bez carine i ostalih dažbina?
 
Amazon za neke stvari (mozda i za sve, nisam siguran) rezervise unapred troskove carine i sl. To dosta komplikuje zivot :).
 
Kad dodam proizvod u korpu i pređem na korak za poručivanje iznos je i dalje isti - 65 dolara.
 
Poslednja izmena:
A. Nisi stavio adresu u Srbiji u svom proflilu.
B. Nije ga moguce poslati za Srbiju.
C. Ti si najsrecniji covek na svetu, idi uplati Loto.
D. Mozes iz US Amazona poslati nekom forvarderu u US i on ti onda prosledi. Dazbine mozes samo pukim slucajem izbeci (za tu cenu), recimo da je roba spakovana u umereno malu kovertu sigurnosnu i da je to neka sitna, mala roba, nesto poput fleske i sl. pa se onda i skuplje stvari provuku ako nije napisana vrednost na posiljci. Neki forvarderi menjaju i vrednost robe na racunu u paketu (koverti) i na samoj spoljnoj strani posiljke, naravno sve oni to dodatno naplacuju...
 
Evo sad gledam preko računara... Ne dostavljaju u Srbiju. Ali našao sam na nemačkom Amazonu isti proizvod. E sad me zanima da li bi morao da platim carinu ukoliko bi proizvod preuzeo moj rođak iz Nemačke i onda mi to poslao običnom poštom.
 
DA.
Ne samo da bi platio nase dazbine (carinu i pdv) vec bi bio uracunat i nemacki pdv kad ti D amazon poslaje rodjaku (19%), mada mozda je cena vec sa njim pa proveri...
Mozda ali samo mozda ti nasi uvaze da ne platis carinu (10%) ako bi ti rodjak stavio pismo u posiljku u kojome bi ti napisao da ti kao poklon salje to sto si kupio... jer carinu od privatnih lica koja su ti rod i pomozi Bog ne placas do iznosa od 70€ ali ajde budi siguran da ce se to desiti, koliko ce te carina akati oko toga... PDV ce ti zaracunati sigurno, pogotovo ako je paket iole veci...
 
Nije mi to baš sasvim jasno. Pre 5 godina rođak mi je poštom poslao eksterni disk od 1 TB i tada ništa sem poštarine nisam platio. U to vreme prosečna cena tog uređaja kod nas je bila 100 evra.
 
100% bi platio carinu, to im je posao...
Najbolje da rodjak pošalje preko nekog privatnog prevoznika ili autobusa.

Pre 5 god nisi imao ovakve kontrole

TT over 6X
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta ti ovo znači, ali znam da sam taj disk koji mi je stric poslao platio samo poštarinu od 240 dinara.
Upravo sam proverio u porukama. Čovek mi 2014. preko DHL-a poslao disk kao poklon i zbog toga sam samo poštarinu morao da platim.
 
Poslednja izmena:
Ne znaci nista, radi kako mislis da je najbolje...

TT over 6X
 
Nazad
Vrh Dno