Šta je novo?

Amazon nas dodao na listu

Meni je stizalo preko DHL-a i UPS-a, moguće da šalju i FedEx-om. Ne može da se bira kojom službom će da pošalju.
 
Mislim da Amazon ka nama šalje samo UPS-om i DHL-om. Nikada mi od njih nije stigao paket preko nekog drugog.
 
Da li neko mozda ima informaciju kako funkcionise Amazon u Nemackoj? Imam drugra koji radi tamo ali npr ne zna hoce li biti kuci na dan dostavi. Kako to funkcionise kod njih? Npr kod nas POsta ostavi onaj papir odes i podignes u postu.
 
Ili odabereš locker najbliži njegovoj adresi i kad bude dostavljeno, on ode i pokupi.
 
U usa ostave ispred vrata. A u DE kod komsija. Dobices mogucnost u app / sajtu da kazes gde da ostave ako nije kod kuce. Ili locker kao sto je naveo optical
 
Da li neko mozda ima informaciju kako funkcionise Amazon u Nemackoj? Imam drugra koji radi tamo ali npr ne zna hoce li biti kuci na dan dostavi. Kako to funkcionise kod njih? Npr kod nas POsta ostavi onaj papir odes i podignes u postu.
Na jugu nemačke u svojevrsnom domu (izgleda kao zgrada sa stanovima) ostavljaju ispred vrata sobe/stana.
 
Da li neko mozda ima informaciju kako funkcionise Amazon u Nemackoj? Imam drugra koji radi tamo ali npr ne zna hoce li biti kuci na dan dostavi. Kako to funkcionise kod njih? Npr kod nas POsta ostavi onaj papir odes i podignes u postu.
Imaš amazon ormariće svuda, inače vrše sa hermesom dostavu, a dosta kioska podržava hermes tako da je dovoljno da nađe bilo šta u blizini i odabere to kao opciju slanja [emoji6]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Naručuje se Amazon.com ili je svejedno (.de, .co.uk)?

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
UPS već jedno vreme koristi usluge Velike Gorice, većina paketa mi je išla preko nje.

Inače, Amazon je prestao za proizvode čija je cena ispod 50$ da obračunava carinu i naplaćuju samo troškove dostave.

Meni kad izaberem na amazon.com jednu desk lampu od 30 dolara, kaze: Total cost: $157.74 including Shipping & Estimated Import..
 
Da li uopšte Amazon šalje u Srbiju, tj da li i dalje funkcioniše?
 
Šalje, naručio zidni nosač za monitor i čekam da stigne.
 
Ovo je stvarno ili opet neki spam . .
838d0f49aed3ee108edc17f8f40f9e87.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Spam. Vidi mejl adresu.
 
Ds,da,..hvala svima..tačno tako..
Ali da smatraju da obaveštenjima, smatraju za sve pare..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pitanje, da li je neko narucivao artikal koji je Temporarily out of stock ikada?

Pise u FAQ na Amazonu da odmah nakon checkouta budete obavesteni kada je expected delivery date za jedan takav artikal (navodno najkasnije 30 dana koliko sam mogao negde da vidim), medjutim dobio sam potvrdu no ETA for the delivery, we'll inform you as soon as we know more neki fazon.

Pare niti su mi skinute niti su mi rezervisane na kartici.. Iskustva neko sa ovim? Seller je Amazon, nije neki levi btw..
 
Pa ne znam šta te buni? Neće ti skidati/rezervisati sredstva dok ne bude proizvod dostupan. Oni te obaveste kad bude, pa ti odlučiš hoćeš li da kupiš.
 
@nervic, ja sam imao pre mesec dana takvu situaciju gde sam prvi put narucio proizvod gde nije postojao estimated delivery i gde u checkout-u je pisalo da ce me obavestiti kada ce moci da se dostavi.
Ja sam to razumeo da ce odmah (ili za dan) da mi posalju okvirno vreme dostave ali nije bilo tako.

Cekao sam nekih 5 dana i onda sam kontaktirao Amazon support, i oni su mi rekli samo da cekam, da ce me prodavac obavestiti uskoro ali ne mogu da mi kazu kada. Uglavnom, negde oko sedmog dana sam dobio email kada stize i to je to. Samo budi strpljiv.

A sto se tice placanja, to uvek Amazon skida u trenuku kada je poslato. Tako dok ne dobijes datum i ne posalju, nista nece skinuti.

@optical nece on odluciti da li ce da kupi, on je proizvod vec kupio, samo nije jos poslato.
 
@nervic, ja sam imao pre mesec dana takvu situaciju gde sam prvi put narucio proizvod gde nije postojao estimated delivery i gde u checkout-u je pisalo da ce me obavestiti kada ce moci da se dostavi.
Ja sam to razumeo da ce odmah (ili za dan) da mi posalju okvirno vreme dostave ali nije bilo tako.

Cekao sam nekih 5 dana i onda sam kontaktirao Amazon support, i oni su mi rekli samo da cekam, da ce me prodavac obavestiti uskoro ali ne mogu da mi kazu kada. Uglavnom, negde oko sedmog dana sam dobio email kada stize i to je to. Samo budi strpljiv.

A sto se tice placanja, to uvek Amazon skida u trenuku kada je poslato. Tako dok ne dobijes datum i ne posalju, nista nece skinuti.

@optical nece on odluciti da li ce da kupi, on je proizvod vec kupio, samo nije jos poslato.
Hvala za odgovor, problematicno sto cekam vec duze od dve nedelje ne znam da li postoji neki deadline.. provericu sa supportom
 
@blastoise pa nije bilo bas najjasnije iz njegove poruke da li je kupio ili samo stigao do checkouta. Doduse, nije mi ni palo na pamet da je kupio nesto cega nema na stanju, jer kod amazona to moze da potraje poprilicno dugo.
 
Inace posle mesec dana je prosla transakcija i stigao je proizvod
 
Možda je offtopic,ali da postavim pitanje.
Amazon mi je suspendovao nalog,kako da ga odblokiram?
Naručio sam jedan artikal više puta,ali mi na računu nije bilo dovoljno novca,tj. bilo je da mi nije banka uplaćeni novac prosledila za plaćanje računa za telefon,a nisu me ni obavestili.Ovi iz Amazona su pomislili da je neka prevara u pitanju i blokirali mi nalog i otkazali porudžbu.
Ja sam stavio adresu nekog hotela,pošto kupujem digitalne 'stvari'(netflix giftcards,google play 'cards,sony 'cards...)i ništa više.
 
Нисам знао где где да поставим ово што се питање...дакле о чему се тачно рад?

Screenshot_20210707-045545.png
 
Koja je procedura narucivanja sa Amazon.de? Razmisljam da narucim Nvidia Shield, ali nisam nikada uzimao nista preko Amazona, pa ne znam. Kada hocu da porucim izlazi mi sve sa postarinom i import fee depozitom oko 250e, da li je to to ili se jos nesto doplacuje na carini? I koliko je potrebno vremena da stigne?
 
Baš je kolega pre neki dan uzeo shield pro, DHL-om se šalje, načekao se sa carinom oko 10 dana, ne plaća se ništa preko tih 250e, Amazon je valjda doplatio još malo preko, pošto su troškovi bili više od toga. Ja bih lično poslao preko nekoga ko dovozi robu iz Nemačke, em jeftinije, em brže stigne.
 
Nazad
Vrh Dno