Šta je novo?

Amazon nas dodao na listu

Lepa vest svakako.

Samo sam malo zbunjen nekim stvarima. Vidim da postoji ova opcija "import fees" tj da se plati carina i dažbina unapred za Srbiju. Jel kad se ovo plati znači to je to, nema više iznenađenja od Uprave carina?
 
Lepo. Sada ce 45 dana da se čeka na carinjenje.
 
Ako ništa drugo, bar će imati konkretan dokaz o ceni predmeta, neću morati da gledam njihove "procene" vrednosti.
 
Lepa vest.
 
Postoji Srbija već neko vreme u AmazonGlobal listi, doduše možda je do sada bilo za manji broj predmeta. Da, import fees je tačan, nema iznenađenja kad dođe u Srbiju. Jedino što je cena shipping-a+import fees uglavnom previsoka.
 
Baš su visoke dažbine.. Ali to uključuje sve, poštarinu i carinu, odmah se plaća na sajtu.... Čak šalju i direktno iz amazon skladišta... :) Ali cene su vesele...
 
Jos kad bi ovi nasi povecali tarifu iznad 50e bilo bi fino.
 
Nikada nije ni bilo procena za stvari sa Amazona i slicnih velikih posiljaoca.

A sa druge strane Amazon je za mnoge stvari skup u stvari, samo sto mi toga nismo svesni, jer za neke nemamo online alternative. Tipa kucna hemija je extremno skuplja na amazon.de nego sto je u radnjama.
 
Skupa je poštarina i carina, cene na amazonu za neke stvari su duplo niže nego u Srbiji... Pričam za tehniku...
 
Da citiram iz druge teme Tihu...

Isprobao sam narucivanje tehnickih stvari sa UK Amazona. Carina i PDV se placaju unapred a posiljka stigne za par dana DHL-om. Nikakvih problema nije bilo a DHL je sam obavio carinjenje za par sati bez poziva, placanja spedicije, slanja papira i sl. Jeste malo skuplje nego eBay ali nema cimanja sa cekanjem na carini itd.
 
Hmmm.. Zanimljivo svakako

Probao sam nesto da narucim da vidim koliki ce biti troskovi :)

Za sd karticu od 22$ izadje na 70$ a za asus zenwatch 2 sa pocetnih 130$ izadje na 225$ :)

828f3d32e3fe6eaf04a5227bdfa61623.jpg
 
Poslednja izmena:
Skupa je poštarina i carina, cene na amazonu za neke stvari su duplo niže nego u Srbiji... Pričam za tehniku...

Ali je skuplja tehnika nego u dosta drugih prodavnica u EU, neke od njih cak i salju za Srbiju. Mada ne vidim poentu, ako je preko 100e, odem tamo avionom, kupim, taman provedem vikend negde van, i opet sam u plusu.
 
Ma slažem se da se ovo ne isplati ali možda vremenom bude bolje. Ni ja ne bih naručio ništa po ovim cenama... Još da google počne svoj hardver da prodaje kod nas preko google play store ima da igramo i pevamo... :) https://youtu.be/fVf2VV2v7ts
 
Poslednja izmena:
hah preskupo...samo ne razumem import fees idu amazonu ili nasoj zemlji? ili se i ovde placa nesto jos dodatno
 
Plaćaš špediterske usluge dhl-u + poštarinu... Ali paket ti stiže verovatno za nedelju dana, možda i brže, ne čeka ti paket na carini...
 
I vraca se ako se preceni, a ne placa se ako se potceni valjda.

Nego, da li EU Amazon skida njihov VAT kada salje za Srbiju? Posto oni ne rade Tax Refund ako se salje unutar EU, nemaju prava na to.
 
Ne to je to... Svi mogući troškovi (zajedno sa carinom) su uračunati u tu cenu, čak možda malo i preko. Ako se na carini utvrdi da je ok pdv i carina onu koju je amazon okačio na sajtu, to je to, ako je carinska dažbina manja amazon ti vraća pare, ako je veća ne plaćaš ništa...Kao što je i alfa rekao... Dobijaš na kućnu adresu za manje od nedelju dana paket bez razmišljanja koliko će da te rebnu na carini...
 
Poslednja izmena:
To je odlicna fora. :) jeste da je preskupo ali ako ti nesto bas treba a ne moze ovde da se nabavi eto resenja.
 
Upravo to, bolje je imati tu mogućnost nego je nemati.. :) Možda ove glavonje podignu tih famoznih 50e pa sve ovo bude još bolje...
 
Moze li mi neko rec dali su dodali i CG na listu?
 
Pa sto ne odes na sajt amazona i pogledas ?
Imas link u prvom postu.
 
Mozda sve sto se inace salje van zemlje, ali ima stvari koje se sa US Amazona nigde ne salju van US.
 
Nazad
Vrh Dno