Šta je novo?

Slanje SMS poruka klijentima

nemanja82

Cenjen
Učlanjen(a)
30.10.2012
Poruke
131
Poena
170
pozdrav svima,

da li neko moze da mi preporuci neki mali programcic za slanje gomile poruka odjednom, nesto kao reklamu sa PC-a.

Na PC bih vezao neki telefon ili neki GSM modem tipa Siemens MC35 i da mogu da posaljem odjedom gomile poruka ka klijentima?

Hvala unapred
 
Imas program koji se zove gammu koji je gateway za sms poruke. Mozes vrlo lako da napravis skriptu/programcic koja ce pozivati komandu za slanje poruke na brojeve iz neke liste. Postoji i gammu-smsd koji je malo elegantniji. Ima proces koji stalno radi i povezan je sa bazom u koju smesta poruke za slanje, poslate, primljene itd. Mozes da napravis skriptu koja ce pozivati gammu-smsd-inject komandu koja sprema poruku za slanje, a sam smsd proces se brine o slanju. Sto se tice gotovih programa, ne bih znao, nisam koristio, ali mislim da bi vrlo brzo mogao da napravis skriptu koja bi ti zavrsavala posao.
 
Moja preporuka je Android aplikacija "SMS Gateway". Lako se konfigurise i mozes da mu prosledis poruke preko HTTP-a ili mail-a (POP3).
 
Ako primaoci tih reklama nisu dali saglasnost za prijem reklamnih poruka, mogu da te tuže.
Mnogo bolje je poslati reklamu na facebooku i to ciljanoj grupi posetilaca.
Sms reklama ce postici suprotan efekat.
 
Ako necete da pomognete onda bolje cutite? Prvo svi ti ljudi su u moj bazi podataka i moji su klijenti, drugo, iste te klijente obavestavam o onovoj lokaciji. A sta kad pola tih klijenata nema facebook profil, kako mislis da ih obavestim preko facebook-a? Pa ne koriste svi zivi danas facebook. Da su mi korisnici tinejdzeri pa i da ih obavestim preko facebook-a ali nisu.

Ali ok nasao sam resenje, tako da hvala u svakom slucaju.

I niko me nece tuziti.:mad:
 
u kakav nadrndan stav :)
Kaze se "hvala na savetima, nasao sam resenje, i koristim to i to radi toga i toga"
 
Pa nije nadrndan stav, nego cim sam pomenuo da treba da posaljem poruke klijentima odmah su poceli sa tim stavom, da to nije spam, da ne smem da saljem poruke da me ne tuze, a nisam trazio takvu pomoc. Trazio sam samo da mi neko pomogne i preporuci program za tako nesto. Jedino je Gojko preporucio nesto konkretno i nije pominjao niti spamove niti tuzbe niti sta.

Kazu facebook, pa ne koriste danas svi facebook??

Od ovoga sto sam pitao ispao sam spamer.

Sledeci put ako budem pitao kako da otkljucam lozinku sa racunara ispascu lopov...

Ali ok...

A sto se tice resenja, nasao sam firmu koja to radi i koja ce to uraditi umesto mene. Da se ne bih cimao i gubi osilno vreme trazecu razne programe za slanje bulk sms-ova, jednostavno sam nasao firmu i to prepustio njima, to cu platiti i gotova prica.
 
Mogao si jako jednostavno poslati svim kontaktima iz imenika telefonskog, povežeš telefon na airdroid, otkucaš sms i odabereš primaoce (mislim da ima opcija select all) i rešiš problem.
 
Nazad
Vrh Dno