Šta je novo?

problem sa daljinskim :/

Cirko

Cenjen
Učlanjen(a)
05.02.2012
Poruke
84
Poena
160
postovani forumasi imam problem sa daljinskim


u pitanju je tv philips pfs7189/12

a daljinski je ovaj http://images.philips.com/is/image/PhilipsConsumer/42PFS7109_12-R1P-global-001?wid=1250&$jpglarge$


naime, problem je u tome sto je odjednom zabagovao i samo 4 tipke na poledjini (na kom dijelu je tastatura-ne vidi se na linku) rade ostali ne niti jedan

znaci nije problem u baterijama ali daljinski je van funkcije

nikada nije ispadao rastavljao se, odjedanput je prestao, u njemu su i dalje originalne philips baterije koje su dosle uz njega


da li ima ko kakvo iskustvo sa slicnim slucajem


hvala svima
 
radio sam skoro azuriranje softvera jer mi je stalno iskakalo

da li je moguce da je izgubio kod ili tako nesto

ocajan :/
 
Proveri da li daljnac uopšte radi, tj. da li emituje signal na svako pritisnuto dugme.

To radiš tako što uzmeš neku digitalnu kamericu, može i sa telefona, i snimaš/gledaš prednji deo daljnca, dok pritiskaš dugmiće. IC predajnik se vidi da treperi na snimcima digitalnih kamerica. Probaj prvo sa dugmićima što rade, da vidiš dal' ti valja metoda provere, pa onda sa onima što ne rade. Radi to pri slabijem svetlu u sobi. Nemoj na Suncu. Probaj i sa nekim drugim daljincem koji sigurno radi, tek da utvrdiš kako se to snima.

Ako ne emituje ništa pritiskanjem dugmića, problem je u daljincu. Ako emituje na svako dugme a TV ne reaguje, problem ti je u TV-u.

A sumnjaš na ažuriranje softvera? U TV-u ili u daljincu? Da li je prestao da radi odmah po ažuriranju, ili kasnije?
 
Poslednja izmena:
Nekada mi se desi da reaguje slovo a sa druge strane

Zato pretpostavljam da je do softvera jer mi se nekada desi da radi uvek dva tri ista dugmica

To se desilo neposredno 4-5 dana posle azuriranja pa reko mozda je kod izgubljen kod jer video sam negde na netu da ima ta mogucnost
 
Ajde probaj ovo sa kamerom.
 
Ne pokazuje znake zivota ali i kada radi to slovo i kada ono reaguje na tv i tada nema ic svetpa na kameri
 
Hm! Nešto ne radiš kako treba. Da li vidiš to IC svetlo kada snimaš neki drugi daljinac? Neki od običnog starog TV-a, minilinije, nekog receivera ili koji još daljinac imaš u kući?!?

Moraš gledati kamericom u prednji deo daljinskog, ravno od napred, sa male udaljenosti.
 
na drugom daljincu radi normalno i vidi se lepo
 
Jel taj Philips daljinac infracrveni, ili neki RF, BT il' slično?!? :trust:
 
na kraju sam morao da odem na servis

tamo su mi rekli da su ti novi daljinci jako komplikovani

daljinac nije ir nego je bt (zato je i prebacivao ispod jorgana :D)

najvjerovatni je da se desilo posle azuriranja softvera i sada moram da donesem i tv zato sto zakeraju iako su mi dali univerzalni daljinac koji je uredno radio
 
Probaj opet da ga uparis sa tv_om ako nisi probao i tu varijantu.(info crveni gumb i options plavi),tako sto ces oba stisnuti u isto vreme.
 
Isto to mi je rekao majstor pre nego sto sam ga odneo ponovo i to sam uradio ali dzaba :/

Majstor kaze da je do softvera najverovatnije i kaze da ne bi trebalo azurirati preko interneta tj preko tv nego verovatno preko usb
 
Da ne otvaram novu temu, imam slican problem. Naime moj daljinac je ispravan, provereno metodom sa kamerom. Treperi crveno na lampici kad stiskam dugmice, ali televizor uopste ne reaguje na njega. U pitanju je nov tv i daljinac, bukvalno otpakovan iz celofana, nije padao niti radio. U pitanju je ovaj tv, kupljen na snizenju za 11.000 din, sve je ok, osim sto ne reaguje na daljinac. Da napomenem da nisam updatovao softver na TVu. Jako cudan problem sa ovim se nikada nisam sreo do sada.

Zna li neko u cemu je stvar?

https://www.emmi.rs/tv-audio-foto-v...2-led-favorit-32dn4p4t2-hd-ready-nosac-1.html
 
Verovatno su spakovali pogresan daljinac. Reklamiraj odmah.
 
Desilo se i meni skoro kada sam kupovao tv. Dali su mi takođe pogrešan. Otišao nazad do radnje i zamenio daljinski.
 
Daljinski koji dolazi uz taj Favorit TV 32DN4P4T2HD bi trebalo ovako da izgleda

Daljinski-upravljac-za-Favorit-Smart_slika_O_101137323.jpg
 
U pravu ste, oznaka na mom daljinskom je drugacija 2100-ED00FAVR.
Neverovatno, vec su greskom napisali da uz ovaj TV ide i nosac, kada sam zvao da pitam zasto nisu poslali nosac izvinuli su se i rekli da je greska na sajtu i da mogu da vratim ceo TV ako zelim, da ne mogu da mi posalju samo nosac dodatno. Tako da ce sada strucnjaci iz emmi.rs verovatno da mi kazu opet da vratim ceo TV da ne mogu da mi posalju drugi daljinac....
 
Malo mi je samo cudno sto na daljinskom sa slike ne pise Favorit.....takodje mi je cudno da TV ne reaguje na daljinac uopste, ipak je daljinac Favorit i ako nije mozda odgovarajuca oznaka, zvao sam rekli su da ce poslati ispravan, nadam se samo da znaju sta rade....
 
Poslednja izmena:
To je zato što je to uslovno rešeno "zamenski", obzirom da se ti televizori štancuju pod raznim brendovima i sa različitom štampom. Postavljena slika je bazični izgled identičnog daljinca. No, tasteri i kodovi su isti kao i funkcionalnost.

Uvek postoji opcija da je i do samog TV uređaja problem, nije isključeno ni to da postoji neki problem sa IR diodom ili njenom montažom. Ako je uzet na fizičkoj lokaciji verovatno je idealnije odneti zajedno i TV i daljinski, onda nema greške kad se na licu mesta isprobaju upareni zajedno.

To mora da radi pri kupovini bez intervencije, najbolje odneti u prodavnicu i prepustiti im da to "srede", šta god da je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Ma porucen je online u tome i jeste problem, da je u prodavnici odmah bi ga odneo....Inace trazili su da slikam oznake tva, daljinca, kutije i da im posaljem mailom...videcemo....
 
Ladno su poslali identican daljinski onom koji je stigao u paketu sa televizorom, pretpostavljam da je sve u redu sa daljincem, a da nesto nije u redu sa IRom na TVu kao sto kaze zzzz.
Sad prestoji novo natezanje s ovima iz Emmija-Tehnomanije......
 
Nazad
Vrh Dno