Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Ali i na običnoj sim možeš aktivirati veliki paket od 55kn? Tj ja ne znam ni koju sam naručio, onu što je @marko.j ostavio link pre 4 stranice :D

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mozes taj, ali ne mozes dnevne.
 
Ma za 5 dana cu doci na 55 kuna kako god da se okreneš, a dosta mi je 5,6GB, u Srbiji na Telenoru za mesec dana ne potrošim 800MB plus Deezer. :D

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Kako aktiviram bonbon karticu? Moram u telefon ili moze u mifi uredjaj i kako da je aktiviram a da ne skinem neki kredit dok sam u srbiji?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ne znam zasto koristite Bonbon? Tesko je kupiti lokalnu karticu tamo?
 
Ozbiljno pitam, vidim neko spominje MiFi? Zar je tesko promeniti karticu kod MiFija? Isplati se Bonbon ali sigurno ne kao Lokalni.
 
Ajd' ovako, kreneš u Minhen: Hrvatska, Slovenija, Austrija, Nemačka. Pre toga naravno ubij par sati na netu dok nađeš koja mreža i ponuda. Onda kad nađeš, krastavac nedelja je ili prošlo 7 uveče ili je ranije ali je prodavnica u pešačkoj zoni, pa unutra red, pa slikanje pasoša, pa... + nemaš net taj dan dok putuješ.
Druga opcija naručiš BONBON, stigne ti kući, 6 jura za 6 giga. Upališ u Hrvatskoj i teraj bez razmišljanja.

Drugo, kažeš isplati se. Većinom ima 1gb za do ili 10e. Ajde ga nađi u Francuskoj bez bar 20. I u Italiji je do skoro bila ista priča mada sad i oni imaju pristojne ponude.
I treći, može da bude dobar plus, biraš lokalnu mrežu sa najboljim signalom.
 
Poslednja izmena:
Dobro za to se onda isplati.
Nego vidim neki ljudi idu samo u jednoj zemlji i onda ne vidim svrhu.
Drugo mislim kad uzmes Lokalnu Datakarticu da imas vecu brzinu? Jel imas sa Bonbon 4G?
Npr u Bugarskoj sam uzeo za 30BGN 12GB Telenor Datakarticu i imao sam odlicne brzine.
 
Imas u svakoj zemlji bar jednu mrezu na kojoj moze 4G, ali mozes i na druge da se nakacis, ako ta nema dobar (ili ikakav signal) tamo gde si ti. Mnogo bitna stvar za Grcku, gde je totalna lutrija sa njihovim karticama :(

U Francuskoj jedina opcija ispod 20e koja se moze nekako kupiti (a da nije cimanje do bola) je LycaMobile. Prihvatljiv, 10e izadje za 1GB valjda. 5e kartica u Tabak shopu, 5e dopuna. Sve moze preko call centra, ne mora pasos, ali naspram Bonbona je cimanje itekako :)

I u Austriji je totalno ludilo... u vecini shopova se prave ludi i kazu da nemaju prepaid od 10e, nego samo neke od 20e pa navise :) Morate otici u shop koji nije u Mariahilfer ili u Hbf (dakle van mesta gde ima turista), inace je skupo. A to znaci cimanje da se nadju shopovi.
U Francuskoj se isto prave ludi, u 20 radnji smo usli i sve su nudile PREPAID od 40e ili nisu imale prepaid! Djubrad gora od nasih skroz.
 
U Bugarskoj ja usao u Radnju vidim da nude Telenor Datakarticu, pitam jel imaju od 12GB... Pogleda, kaze ima samo od 3GB. Cena? 20BGN, a cena u Telenoru 10BGN [emoji23] Kazem neka hvala, poceli nesto da me zajebavaju nadajuce da cu uzeti.
Nadjem Telenor Radnju u Nessebar i uzmem lepo za 30BGN 12GB bez zajebancije.
 
Umeju u nekim radnjama da budu skuplje. Recimo u Saturnu i MediaMarktu se prodaju samo kartice, bez icega, a onda moras dopunu. I to nisu jeftine, prosle godine je bilo samo od 5e+, bez icega, ove godine ima i od 1e (samo kartica).
U FR isto, Lyca je free SIM, Vectone je free u zemljama gde ga ima, ali u radnjama 5e kartica, bez kredita.
 
Imas u svakoj zemlji bar jednu mrezu na kojoj moze 4G, ali mozes i na druge da se nakacis, ako ta nema dobar (ili ikakav signal) tamo gde si ti. Mnogo bitna stvar za Grcku, gde je totalna lutrija sa njihovim karticama :(

U Francuskoj jedina opcija ispod 20e koja se moze nekako kupiti (a da nije cimanje do bola) je LycaMobile. Prihvatljiv, 10e izadje za 1GB valjda. 5e kartica u Tabak shopu, 5e dopuna. Sve moze preko call centra, ne mora pasos, ali naspram Bonbona je cimanje itekako :)

I u Austriji je totalno ludilo... u vecini shopova se prave ludi i kazu da nemaju prepaid od 10e, nego samo neke od 20e pa navise :) Morate otici u shop koji nije u Mariahilfer ili u Hbf (dakle van mesta gde ima turista), inace je skupo. A to znaci cimanje da se nadju shopovi.
U Francuskoj se isto prave ludi, u 20 radnji smo usli i sve su nudile PREPAID od 40e ili nisu imale prepaid! Djubrad gora od nasih skroz.
Nađi u Francuskoj prodavca na kiosku koji zna engleski da bi uopšte saznao za i kupio sim a tek onda ga dopuniti...
Za Austriju ti je ovo ok (10e),
6d54797d3516361bea871f1ad122f1a8.jpg
 
U Nemačkoj sam kupio ALDI talk karticu, na licu mesta mi slikali pasoš i popunio podatke, ali kartica je bila aktivna tek kroz 5 dana! Od 1. jula su uveli neke nove procedure pa su pogubljeni skroz, 5 dana je prošlo dok je kartica postala aktivna. Ja bio tamo 8 dana.

bonbon zakon.
 
Dali neko ima iskustvo sa grckom Vodafone CU karticom?
Uzeo 1giga za 24h preko aplikazije, nakacio se na Madjarski Vodafon i svukao mi € sa kartice.
Od promocije nista nije ni trosio.
 
@SG999 eto iz poslednjih par postova možeš da zaključiš zašto bonbon
 
@SG999 eto iz poslednjih par postova možeš da zaključiš zašto bonbon

Za te situacije razumem. A to sto je neko cekao 5dana, da je nazvao callcentar verovatno bih mnogo brze bilo aktivno.
Mozda uzmem tu Bonbon da imam za svaki slucaj, koliko je aktivna bez dopune?
 
Ja sam 2015 u Minhenu uzeo Vodafon karticu u poslovnici, tada platio 10€, tražili mi pasoš. Dobio sam 500MB neta, 200 minuta ili poruka i neograničeno u Vodafonu, plus neki popusti ka Auatrijskom Vodafonu. Izgubio sam negde tu karticu pre par meseci, ne znam kakva je sada situacija, ali ne verujem da je povoljno kao Bonbon.

Edit: pojačali su net na 2.5GB 4G i ubacili roming ka EU, za 10€, traje mesec dana.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I za nekoliko evra razlike ne razmišljaš da li će i kako raditi.
 
Poslednja izmena:
Grci ne daju roming ta svoje pakete (barem vodafone cu)
Tako mi i treba kad ne citam... :mad:
NATA GIGA DAY € 1
The packet is valid for 24 hours from activation
If you have residual data from other packages, priority on consumption is data that expires earlier
In case you want to buy the package again and have not consumed the previous MB of the package, then the remaining MBs you lost and are not transferred for use with the new package
The offer is valid until 04/9/2017
To activate the package via SMS , you send 17 free SMS to 1252
The package does not apply abroad
Sad mi zao sto sam je dopunio uopste...
 
@Fama, pa zar ovo nije protiv pravila o romingu unutar EU?

@milk, Znaju dovoljno ako im trazis LycaMobile SIM.
Dopunu mozes sam preko neta, a pozoves besplatno korisnicki servis na engleskom da ti aktiviraju uz broj pasosa (nije bilo skeniranja ili necega, mogao si i lazni br.pasosa da kazes :))

Taj Nimm sam i hteo, ali nisu mi dali u nekoliko radnji, kao "nemaju" (a ista kartica) :) I onda sam prosetao negde van turistickih ulica, naravno da ima.
Nađi u Francuskoj prodavca na kiosku koji zna engleski da bi uopšte saznao za i kupio sim a tek onda ga dopuniti...
Za Austriju ti je ovo ok (10e),
6d54797d3516361bea871f1ad122f1a8.jpg
 
Poslednja izmena:
Za te situacije razumem. A to sto je neko cekao 5dana, da je nazvao callcentar verovatno bih mnogo brze bilo aktivno.

Zvao sam ih 3 puta, uz pomoć prijatelja sve objasnili na Nemačkom (ja nabadam nešto nemački, ali mi je prijatelj prilično pomogao) (zbog njih i uplatio skype out za Nemačku). Ipak sam morao da čekam 5 dana na aktivaciju.
 
Imam pitanje u vezi bonbon kartice, trebaće mi krajem septembra, razmišljam da je sledeće nedelje naručim. Zanima me jel mogu ja nju lepo da "čuvam" (ne ubacujem u telefon, nego tek pred put)? Znam da je promo period (popust na pakete) kada se registruje kartica, dostupan narednih 30 dana. Da li tih 30 dana kreće da teče od trenutka kada je kartica poslata na moju adresu ili od trenutka aktivacije kartice i pozivanja onog broja?
 
Poruči ti odmah, nek stigne.

Od trenutka registracije, a možeš da je aktiviraš i odmah.
 
Stigla mi bonbon kartica, kako da znam koji je broj, ja ne videh negde da pise isti?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno