Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Koliko važi bonbon ja sam je poslednji put dopunio u februaru kad sam prolazio kroz hr.... ali je to neki običan bonbon broj? Jel postoji mogućnosta da proverim nekako online?

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Vazi 90 dana od poslednje dopune.
Moze da proveris preko aplikacije ili logovanjem na bonbon.hr sajtu.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Instaliraj Bonbon aplikaciju sa Google Play Store. Tu možeš da vidiš do kada ti traje kartica.
 
Vazi 90 dana od poslednje dopune.
Moze da proveris preko aplikacije ili logovanjem na bonbon.hr sajtu.
Za najvecu dopunu vazi valjda 360 dana. Samo pazite jer ako imate dovoljno na racunu, bice automatski obnovljen tiket.
 
Да ли ако се деактивира одређени пакет не скида новац?
4f754fb290c2fa5144939871eedd68fc.jpg


P9 Lite
 
Tako je.
 
Malo nevezano za bonbon, nije tako povoljno za duža putovanja, ali ako skoknete na 1dan ili na vikend negde, možda bude zanimljiva i www.surfroam.com kartica (kupio sam jednu iz znatiželje).

Ono što je zanimljivo je što se ne kupuju dodaci, već je standardna cena od 0.01€ do 0.03€ po megabajtu. U velikoj većini Evropskih zemalja košta 0.02€ za 1MB. Zašto je zanimljivo, radi i van EU, pa je zaniljivo za Makedoniju, Albaniju, Švajcarsku, Rusiju, Belorusiju, Ukrajnu, Tursku... (isto 2¢ po MB). Loše je što je u Bosni užasno skupo: 21¢ za 1MB.

Kartica radi i u Srbiji na Vip mreži za 2¢ po megabajtu.

Uskoro bi trebalo da idem u Bugarsku, pa ću testirati i tu karticu. Sviđa mi se što za 20-30-50MB mogu da platim do 1€ za taj dan ili dva kad idem negde, a kredit važi 12 meseci od dopune.
 
Nemas 4G VIP tamo ili ne moze da koristi VIP LTE?
 
Imam 4G 800 Vip ovde, koristim vikend net, ali ova kartica ne moze da koristi Vip 4G :( Javiću kako je u Bugarskoj, rekli su mi da će uskoro na sajtu napisati u spisku operatera na sajtu koji su 4G partneri. Nije mi previše bitno da li u Srbiji radi LTE sa tom karticom svakako.

Imaju vrlo "rudimentalan" korisnički panel, možeš samo da vidiš kolko kredita imaš i istoriju data konekcija. Kartica ne podržava voice / sms, data only je.
surfroam1.png surfroam2.png
 
Poslednja izmena:
Čekaj, koliko sam shvatio taj sim naplaćuje po potrošenom megabajtu po navedenim cenama od par evrocenti po 1mb!? Pa to je dobra cena i za Srbiju a kamoli za roming. Kartica je trajna (zadržavaju pravo da je ugase posle godinu dana nekorišćenja). Ja odmah naručujem jednu. Žao mi je što mi ne stići pre prvog puta da je testiram.
 
Čekaj, koliko sam shvatio taj sim naplaćuje po potrošenom megabajtu po navedenim cenama od par evrocenti po 1mb!? Pa to je dobra cena i za Srbiju a kamoli za roming. Kartica je trajna (zadržavaju pravo da je ugase posle godinu dana nekorišćenja). Ja odmah naručujem jednu. Žao mi je što mi ne stići pre prvog puta da je testiram.

Koliko traje kredit od 15 eura koji dobiješ sa karticom.
 
Piše da je kartica trajna ali ima ono za godinu dana nekorišćenja (ne za dopunjavanje nego korišćenje)
Top up im je 15e takođe tako da računam da kredit ne propada godinu dana.
Piše i ovo,
Can I suspend my Surfroam service and reactivate it at a later date?

There is no need to suspend your service - Surfroam does not charge a monthly fee. You only pay for the data you use according to Surfroam rates.

Ok, cena nije baš za lagodno trošenje a la 10 dana u Grčkoj ali za kraća putovanja ili čak i duža bez YT dušu dalo.
 
Poslednja izmena:
I to mislim da ne zaokružuju ništa, bukvalno po potrošenom kilobajtu plaćaš.

Oko aktivacije kartice sam morao da ih kontaktiram preko facebook-a, nije htelo odmah da se poveže na data iako se registrovala odmah na Vip mrežu. Kroz 5-6min od trenutka kad sam ih kontaktirao sredili su sve i kartica se povezala na 3G mrežu i proradio je data roaming.
 
Previše je ovo povoljno, iskustvo mi kaže da mora da ima neke začkoljica.
Nadam se da grešim.
 
Javi kako će biti u Bugarskoj. Da li će automatski da se poveže.

Sasvim je realna cena za ove zemlje za koje sam gledao (duplo skuplje nego da se uzmu lokalne). Buni me npr Francuska, kod njih ne videh jeftini net (svuda ostalo može da se uzme sim + pristojno neta za 10 ili manje jura) a i brine me što nema nikakve zvanične registracije. U dosta zemalja nema kupovine sim-a bez ličnog dokumenta...
Za ovo prvo, ako radi u Srbiji po toj ceni, radiće i u drugim zemljama.
 
Poslednja izmena:
Idem svakako sledeće nedelje na jedan dan do Sofije, nosim ovu i bonbon, i javljam kako je prošlo.
 
Javi kako će biti u Bugarskoj. Da li će automatski da se poveže.

Sasvim je realna cena za ove zemlje za koje sam gledao (duplo skuplje nego da se uzmu lokalne). Buni me npr Francuska, kod njih ne videh jeftini net (svuda ostalo može da se uzme sim + pristojno neta za 10 ili manje jura) a i brine me što nema nikakve zvanične registracije. U dosta zemalja nema kupovine sim-a bez ličnog dokumenta...
Za ovo prvo, ako radi u Srbiji po toj ceni, radiće i u drugim zemljama.

Da, ali svuda kredit važi do 30 dana. Ako, kao što vi kažete, ovih 15 eura nije vremenski limitirano, onda je mnogo dobra ponuda.
 
Da, ali svuda kredit važi do 30 dana. Ako, kao što vi kažete, ovih 15 eura nije vremenski limitirano, onda je mnogo dobra ponuda.

Traje 12 meseci ovih 15EUR. To je u većini Evropskih i još dosta država van Evrope oko 750MB podataka.
 
Druga stvar, narudžbina mi je tek 1.800 i neka... ovo izgleda nije još pustilo korenje.
 
Druga stvar, narudžbina mi je tek 1.800 i neka... ovo izgleda nije još pustilo korenje.
Verovatno zbog toga što građani EU već imaju svoje kartice i besplatan roaming u drugim zemljama, pa im takva kartica nije nešto potrebna. To je interesantno nama, Rusima i ostalim ex-SSSR koji nisu u EU [emoji4]

Koristio sam bonbon internet sim na Kipru, za 3kn (manje od 50 dinara) dnevno 300mb, idealno [emoji4]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da li je bolje uzeti 6GB ili trošiti kredit? Ja ću biti oko 5,6 dana van države, pa mi treba zbog kontakta sa SRB.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Ako mislis kontakt preko neta, onda zavisi koliko trosis ;)
10kn ti je dnevno neka veca svota GB, ali ti treba INTERNET SIM, a ne obican Bonbon SIM. Ja sam zbog toga i porucio Internet SIM, cesto mi treba, ali ne dovoljno cesto da mi je ceo mesec isplativiji, jer ga retko iskoristim vise od 4 dana ;)

^ovo vise zvuci na makedonski nego hrvatski :)
 
Nazad
Vrh Dno