Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Jel koristio neko bonbon u Italiji? Kako radi, koja mreza? 3g mi ke dovoljan posto je karica u mi-fi.
 
Stigla mi bonbon internet kartica. Stigla za 11 dana. Nisam je još aktivirao, kasnije javljam...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Upravo sam muku mucio sa bonbon-om, los signal na plazi, net katastrofa.... I promenim u podesavanjima naziv, po default-u je bio internet, stavio bonbon intenet i odmah 4g ko lud fercara.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Upravo sam muku mucio sa bonbon-om, los signal na plazi, net katastrofa.... I promenim u podesavanjima naziv, po default-u je bio internet, stavio bonbon intenet i odmah 4g ko lud fercara.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Daj screenshot da vidimo kako si podesio.
 
U Rimu naravno da radi za sve novce i svejedno koju mrezu izaberes. A sada sam se vratio iz Kalabrije e tamo ni signala nema a kamoli net. Veci gradovi sve radi najbolje ali na plazi, sela tamo signala nema.
 
Šta mi preporučujete da uplatim za net na običnu bonbon karticu, idem u Hrv na nedelju a možda i više dana.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Zavisi kolko ti neta treba. U HR mozes i tjedni flat da koristis.
 
Daj screenshot da vidimo kako si podesio.
Ovako...
ac769334e8450dc7b5691a17ac68e106.jpg


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Otkad ime podešavanja ima uticaj na sam rad mreže? Mozeš napisati i čokolada internet, nije to parametar bitan za rad....

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Cudno, naravno, a i moguvce ako vi tako kazete, uporedjivao podesavanja sa podesvanjima na njihovom sajtu, kako sam promenio tako i bolje proradi, mozda je momenat samp bio u pitanju...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Meni je bonbon čudno radio u Grčkoj. Upalim hotspot, sa 4g padnem na Edge pa potpuno izgubim net. Probao štošta, uključujući gašenje hotspota i restart telefona, nema neta i dalje. Nakon 15 minuta se pojavi sam od sebe. Znalo je da se desi više puta u par sati, a onda neko vreme radi super. Često se dešavalo da prebacuje između 3g i 4g što meni nije problem ako ne štuca tokom tih prebacivanja (a jeste štucao, mada ne uvek).
Još nešto, nije dozvoljavao da se zakačim na bilo koju mrežu osim Cosmote. U pitanju je redovna kartica (nije internet only, mogu pozivi i poruke)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni je bonbon čudno radio u Grčkoj. Upalim hotspot, sa 4g padnem na Edge pa potpuno izgubim net. Probao štošta, uključujući gašenje hotspota i restart telefona, nema neta i dalje. Nakon 15 minuta se pojavi sam od sebe. Znalo je da se desi više puta u par sati, a onda neko vreme radi super. Često se dešavalo da prebacuje između 3g i 4g što meni nije problem ako ne štuca tokom tih prebacivanja (a jeste štucao, mada ne uvek).
Još nešto, nije dozvoljavao da se zakačim na bilo koju mrežu osim Cosmote. U pitanju je redovna kartica (nije internet only, mogu pozivi i poruke)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ista stvar u poslednjih 4 - 5 dana na Kasandri, internet kartica

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Probajte 4G only. Ako moze nekako na vasem fonu.
Ako imate vise od jednog APNa, obrisite ostale/duple, samo internet.ht.hr sa PAP auth neka ostane
 
Ja sam na Sitoniji (uglavnom iznad Neos Marmarasa). Nije bilo tih prekida. Telefon mi je non stop sa upaljenim mobilnim podacima. 4G bez prestanka. Jedino mi je u jednom trenutku prešao na H+ kad sam bio na drugoj strani (prema 3. prstu) ali je to trajalo bukvalno 5 minuta i opet je vratio 4G.
 
Pozdrav svima, imao bih jedno pitanje.

Devojka putuje u Grcku na more, i trebao bi joj pristup stabilnom i relativno brzom internetu jer ce tokom boravka tamo morati da radi par dana.

Malo sam procesljao ovu temu i vidim da se spominju hrvatske bonbon kartice ali cini mi se da joj to nece stici do datuma polaska tako da joj preostaje jedino nesto direktno tamo da uzme.

Koji operateri nude najpovoljnije internet pakete koji su zapravo i pouzdani, bez pucanja mreze i slicnog?

Takodje, da li moze npr da uzme neki od onih malih usb modema u koji ce da ubaci karticu i nakaci na laptop ili joj je sigurnija varijanta da ubaci u telefon pa da ga koristi kao hotspot?

Hvala unapred!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mora konkretnu lokaciju da da gde ce biti, u Grckoj po tome bira operatera (ako neko ima slucajno iskustva, inace - good luck).
Pozajmi od nekog Bonbon ako joj ne stigne do tada.

Da kupuje u Grckoj modem je nelogicno, ali da ga ponese (ako je SIM Free), sto da ne, bolje nego da se telefon pregrejava i bude stalno na punjacu jer radi kao hotspot.
 
Ja sam na Sitoniji (uglavnom iznad Neos Marmarasa). Nije bilo tih prekida. Telefon mi je non stop sa upaljenim mobilnim podacima. 4G bez prestanka. Jedino mi je u jednom trenutku prešao na H+ kad sam bio na drugoj strani (prema 3. prstu) ali je to trajalo bukvalno 5 minuta i opet je vratio 4G.

Idem za Vourvourou , nadam se da će biti bar 3G.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uspeo sam bez problema da aktiviram bonbon karticu ali nisam registrovao jer planiram da koristim dnevni paket 5gb/10kn. Uplatio sam 176 bonova. Jedino sam nešto čačkao na kompu povezan na mifi i za 5 minuta mi je posrkao 50-tak kuna :( Odmah sam ga isključio :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ako nekome treba podatak, naručio sam bonbon prepaid karticu 29/6, stigla u BG 9/7
 
Pa i njemu je stigla juce, 9/7 :D
 
Idem za Vourvourou , nadam se da će biti bar 3G.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Na Lagonisi plaži (vurvuru je odmah tu par km) je samo tih 5 minuta stajalo H+. Posle i pre toga 4G. Klinac i ja smo povremeno (kad izadjemo iz vode) proveravali preko EON-a koji je rezultat utakmice francuska Urugvaj. Pogledali golove i highlights. Verujem da u Vourvuru neće biti problema (ključna reč verujem [emoji3]).


I jaooo kud na net u romingu van EU...
 
Poslednja izmena:
*mjau**mjau**mjau* znam , kriv sam :(
Hvala na detaljnije analizi i “ veri u bolje sutra” :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uspeo sam bez problema da aktiviram bonbon karticu ali nisam registrovao jer planiram da koristim dnevni paket 5gb/10kn. Uplatio sam 176 bonova. Jedino sam nešto čačkao na kompu povezan na mifi i za 5 minuta mi je posrkao 50-tak kuna :( Odmah sam ga isključio :)
Sent from my iPhone using Tapatalk

1. "dnevni paket 5gb/10kn" Meni su za ovaj paket u bonbon teh. podršci rekli da u "roamingu" za ovaj paket može biti smanjena potrošnje zbog fer politike EU rominga?! Da li je neko koristio ovu opciju u Grčkoj od 5g dnevno?

2. Mi nismo u EU romingu pa je posrkao

Da li je neko imao problema što karticu nikada nije koristio u Hrvackoj?
Postoji li mogućnost zbog preteranog rominga da ti ukinu broj ima li tu nekih limita da se zna koliko itd.
 
1. "dnevni paket 5gb/10kn" Meni su za ovaj paket u bonbon teh. podršci rekli da u "roamingu" za ovaj paket može biti smanjena potrošnje zbog fer politike EU rominga?! Da li je neko koristio ovu opciju u Grčkoj od 5g dnevno?

2. Mi nismo u EU romingu pa je posrkao

Da li je neko imao problema što karticu nikada nije koristio u Hrvackoj?
Postoji li mogućnost zbog preteranog rominga da ti ukinu broj ima li tu nekih limita da se zna koliko itd.

Pa evo pitao sam i dobio odgovor:

Da li dnevni paket 5gb/ 10kn može da se koristi u EU (npr. Grčka) i pod kojim uslovima. Hvala

“Bok Gorane. Svi naši paketi vrijede jednako kao i Hrvatskoj pa tako i dnevni paket. Mariana”


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koristio ja 13 dana u Grckoj paket od 5GB dnevno... Radi sve kao sat... nisam isprobao da li blokira po potrosenom saobracaju, jer mi je uvek ostajalo 500-600MB...
Sitonija je u pitanju na Cosmote mrezi, 4G only....
Stvarno svaka preporuka...

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Koristio ja 13 dana u Grckoj paket od 5GB dnevno... Radi sve kao sat... nisam isprobao da li blokira po potrosenom saobracaju, jer mi je uvek ostajalo 500-600MB...
Sitonija je u pitanju na Cosmote mrezi, 4G only....
Stvarno svaka preporuka...

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
Nisam do sada imao net sim.
Da li presek paketa ide u 24-00 ili od sata kada si ga aktivirao?

Omano sam paket radilo se o letnjem nedeljnom paketu za običan sim. To je onaj neograničen on je u romingu skraćen ograničen.

Internet sim ima samo ova tri paketa i ne može da koristi ostale nedeljne i mesečne ?

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Na Lagonisi plaži (vurvuru je odmah tu par km) je samo tih 5 minuta stajalo H+. Posle i pre toga 4G. Klinac i ja smo povremeno (kad izadjemo iz vode) proveravali preko EON-a koji je rezultat utakmice francuska Urugvaj. Pogledali golove i highlights. Verujem da u Vourvuru neće biti problema (ključna reč verujem [emoji3]).


I jaooo kud na net u romingu van EU...

Ps. Nisam bio u romingu posto sam blizu granice sa Hrvatskom ali sam potrošio Mb po ceni koja je skupa van paketa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno