Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Je l' i kod ovih Hrvata otimaju postojeći prepaid kredit ako ne uplatiš ništa više od dva meseca ili su normalni?

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока
 
Znači uzmem ovu bonbon karticu, platim oko 2€, posle uplatim taj paket od 6gb za nekih 6-7€ i to je to, nema nikakve dodatne filozofije?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Je l' i kod ovih Hrvata otimaju postojeći prepaid kredit ako ne uplatiš ništa više od dva meseca ili su normalni?
Neko rece skoro, 3 meseca kao kod nas, osim najvece dopune koja vazi 12 meseci.

@night, da.

Mada, onaj link ka Touristshopu Bonbona je izvucen od negde, kada su slali van HR, nema ga vise na naslovnoj. Moguce je da i ne salju vise, videcemo ovih dana, da li stize :D
 
Znači uzmem ovu bonbon karticu, platim oko 2€, posle uplatim taj paket od 6gb za nekih 6-7€ i to je to, nema nikakve dodatne filozofije?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Može li neko da mi objasni kako je bonbon povoljniji (8-9 eura dobiješ 6gb) od grčke (8,87 eura 8 GB)?
 
Alfa, stiže, meni stigla kartica pre jedno 10 dana, i fino sam se dopisivao sa facebook podrškom, i poželeo mi sretno letovanje na hrvatskoj obali ..... :) :) :) a ja planiram grčku i italiju. . :) :)
 
Odlicno, tnx, D.

@petar, pa nije, osim ako zaboravis da ta Grcka valjda se placa i sama kartica 5-10e?
Ako se ne placa, vec je to cela cena (10e otprilike), onda cool, jedino je Bonbon zgodniji, jer odavde se aktivira i sredi sve. A ovu Taze moras taze traziti :)
 
@petar, pa nije, osim ako zaboravis da ta Grcka valjda se placa i sama kartica 5-10e?
Ako se ne placa, vec je to cela cena (10e otprilike), onda cool, jedino je Bonbon zgodniji, jer odavde se aktivira i sredi sve. A ovu Taze moras taze traziti :)

Ne plaća se, to su kartice trajanja 15 ili 30 dana (detaljno sam pogledao sajt, nigde ne piše na se dodatno plaća SIM, ali nikad se ne zna).
p.s. Kontaktirali su bonbon, trenutno ne mogu da potvrde da će kartica važiti van CRO.
 
Poslednja izmena:
Narucio sam bonbon karticu, dobra je stvar ovo, 6GB ce mi biti dosta, ponesem mifi ruter i imam net gde god, a ne da se patim sa onim mrtvim wifi netom po Grckoj..
Doduse nema 4G, ali radi posao i 3G.

Kakvi su uopste 3/4G po Grckoj?

Eventualno mogu da ponesem 4G ruter sa sobom :D
 
Poslednja izmena:
Narucio sam bonbon karticu, dobra je stvar ovo, 6GB ce mi biti dosta, ponesem mifi ruter i imam net gde god, a ne da se patim sa onim mrtvim wifi netom po Grckoj..
Doduse nema 4G, ali radi posao i 3G.

Kakvi su uopste 3/4G po Grckoj?

Eventualno mogu da ponesem 4G ruter sa sobom :D

@analitičar je kontaktirao bonbon i ovo su mu odgovorili:

fb728846538cc137eb4b5bc66bf456c9.jpg

*za sve koji kupuju bonbon a žele da ga koriste u Grčkoj – NIJE SIGURNO DA ĆE RADITI!
 
Neko je ostavljao linkove, Q/A po evropskim sajtovima, 99 posto će biti SVUDA KAO KUĆI sistem, dakle ako kupiš paket sa netom, možeš da koristiš taj paket na celoj teritoriji EEZ.
 
Je l' i kod ovih Hrvata otimaju postojeći prepaid kredit ako ne uplatiš ništa više od dva meseca ili su normalni?

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока
Obratite pažnju, ako propustite da uplatite do isteka kredita (3 meseca), narednih devet imate pravo da dopunite kredit, ali samo preko bonova sa trafike, dakle online dopune neće biti moguće. Ja sam to saznao na teži način [emoji1]

Sve u svemu, to je nekih 60ak dinara mesečno (tj. 11kn na tri meseca), zaista nije mnogo, a i sve što uplatite stoji na kartici, i čeka trenutak da napustite granicu [emoji4]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ja sam od druga iz hr čuo sve najbolje o bonbon... Mnogo njih ga koristi i nemaju problema. A nakon 15.06 mora raditi.
 
Stigla Bombonica, mada nisam ni sumnjao kada Magicu stize. Nego da se zna eto u BG dolazi bez problema za desetak dana.
 
OK, mali problem... kako aktivirati ovaj paket iz rominga, bez da se naplacuje ona poruka?
 
3.4 Cijene usluga pri gostovanju u mrežama stranih operatera u zemljama EEA za tarifni model bonbon bez mjesečne pretplate (prepaid) od 15.06.2017.
Od 15. lipnja 2017. korištenje roaming usluga u zemljama EEA za potrebe povremenih putovanja obračunavati će se na temelju domaćih cijena na sljedeći način:
ako imaš paket koji uključuje određenu količinu minuta ili SMS-ova ili podatkovnog prometa, troše se te minute, SMS-ovi i podatkovni promet; - IZAŠLO NA BONBON SAJTU SKORO. Dakle,važiće paketi u romingu
 
3.4 Cijene usluga pri gostovanju u mrežama stranih operatera u zemljama EEA za tarifni model bonbon bez mjesečne pretplate (prepaid) od 15.06.2017.
Od 15. lipnja 2017. korištenje roaming usluga u zemljama EEA za potrebe povremenih putovanja obračunavati će se na temelju domaćih cijena na sljedeći način:
ako imaš paket koji uključuje određenu količinu minuta ili SMS-ova ili podatkovnog prometa, troše se te minute, SMS-ovi i podatkovni promet; - IZAŠLO NA BONBON SAJTU SKORO. Dakle,važiće paketi u romingu
Koje su EEA zemlje tacno
 
Eu plus Noway Linchen Iceland i Luxem
 
Nije, oni imaju zaseban ugovor.
 
Jel ima rok da se aktivira kartica kad se kupi?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Evo, bonbon u Sloveniji
01905a94fc3a25e88b21ea6eb0f67594.jpg
 
Za onaj paket od 6GB mora da se kupi onaj bon od 80kn? Ne vredi nikako drugacije?
 
Obratite pažnju, ovo sam našao na sajtu Hrvatskog telekoma (čiji je virtuelni operater Bonbon), dakle postoji ograničenje besplatne potrošnje zbog politike pravedne upotrebe. Međutim, http://roaming.bonbon.hr mi se ne otvara, tako da ne znam da li su i oni stavili neko ograničenje, ni ako jesu, koje je... Poslaću im poruku na Face sad, javljam odgovor.
3d3947051aced796c734457a8098a6e1.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Neko je vec pisao o tome i pisao je njima.
Rekli su da nema problema oko upotrebe 6GB neta van Hrvatske.
 
Stigao je odgovor, da ne spamujem sa screenshot-ovima, preneću vam prepisku tekstualno:

Ja:
Pozdrav! S obzirom da sam na web stranici Hrvatskog telekoma video da postoji politika pravedne upotrebe internet dodataka u zemljama EU, pa se tako npr. pri korišćenju "Opcije 3 GB" može koristiti samo 2,6 GB bez dodatnih troškova, zanima me postoji li tako nešto i u bonbonu? I ako postoji, koja je količina internet podataka koja se može koristiti bez dodatne roaming naknade kad su u pitanju mesečne opcije "Veliki Internet - 3GB", "Jako veliki internet - 6GB", kao i dnevna opcija "Dnevni internet paket - 300MB"? Unapred hvala!

Bonbon:
Bok! Postoji i kod nas ta politika, ali možeš potrošiti svoj paket u cijelosti. Međutim, ako se posumnja na zlouporabu onda se može zaračunati 0,07 kn po megabajtu. U tom ćeš slučaju svakako biti obaviješten porukom. :)
Antonela

Ja:
Hvala najlepše! Zanima me još jedna stvar - s obzirom da sam veoma retko u matičnoj Bonbon mreži jer živim u Srbiji, ali s vremena na vreme odem u druge zemlje EU, da li se to može smatrati zloupotrebom? Naime, ne boravim dugo u roamingu u EU (recimo u proseku pet dana u mesec dana), a ostatak vremena provodim u roamingu u Srbiji u kojoj ne koristim usluge bonbona. Unapred zahvalan!

Bonbon:
Mislim da s time ne bi trebalo biti problema. :)
Antonela

[emoji4]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
I meni su rekli isto sto i tebi sada.
Bonbon na fejsu izgleda radi 24/7 :D
 
Nazad
Vrh Dno