Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

SAD pogotovu. Da vazi i u Koreji, weeer.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ljudi idem sledeće nedelje na 5 dana u Hrvatsku pa me zanima neka preporuka za neku prepaid karticu koja ima mnogo interneta. Mrzi me da se cimam sa WiFi-jem.

OnePlus 3T
 
Imaš bonbon 6GB za 55kn, ili možda nedeljni paketi 1GB - 10kn, te 2GB - 20kn.

Ili Simpa i opcija internet dan - 10kn pravi flat net unutar HR u sledeća 24 sata. To bi te za 5 dana izašlo 50kn, samo moraš paziti da produžiš opciju nakon što istekne, jer se ne reaktivira sama nakon 24 sata
 
Dali je neko mozda uspeo sa bonbon-om da se prikaci na Vodafon u nemackoj?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
ti si u nemackoj pa nisi uspeo a pitas da li neko jeste, ili nisi jos odputovao pa pitas informativno? ja idem za menje od mesec dana, nadam se da ce raditi na svim mrezama..

Sent from Galaxy S8
 
ti si u nemackoj pa nisi uspeo a pitas da li neko jeste, ili nisi jos odputovao pa pitas informativno? ja idem za menje od mesec dana, nadam se da ce raditi na svim mrezama..

Sent from Galaxy S8
U nemackoj sam sada. Pokrivenost ovde je je totalno razocarenje (mogli bi da dodju kod nas da se uce). Tmobile je najbolje pokriven sa 4G posle ide Vodafon, kod vodafona je problem sto je 90% band 20. O2 je najlosiji i pokrio je veca mesta i samo neke delove autoputeva sa 4G.
Pitao sam zbog toga sto na mojoj lokaciji imam dobar signal za vodafon ali nece bonbon da se nakaci. Na ostala dva hoce i radi ok.
Tako su i cene usluga za lokalne sim kartice formirane.
Tmobile je najskuplji zatim vodafon pa O2.
P.s. Mesecna kombinacija na bonbon-u sa jako velikim za 90kn mi je extra odradila posao.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Dali je neko mozda uspeo sa bonbon-om da se prikaci na Vodafon u nemackoj?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ni ja se ne mogu prijaviti na Vodafone sa bonbon karticom, jednostavno uvek izbaci da mi je zabranjen pristup.

Da, kao što si rekao signal je katastrofa. A posto su cene, makar u prepaid tarifama skoro kod svih providera iste, ovde ljudi uglavnom gledaju razliku u pokrivenosti na mestima na kojima se kreću, i prema tome se odluče za operatera.
 
ako T mobile ima najbolju pokrivenost onda nije tako strasno sto se ne moze povezati na vodafon.. ali trebalo bi kontaktirati podrsku pa videti o cemu je rec..

Sent from Galaxy S8
 
Na Vodafone.de mrezi radi samo 3G, ne i 4G.

T-mobile ima dosta b20 baznih stanica van gradova (i na auto putu). yako da bez b20 ne bi ocekivao previse u nemackoj.
 
uvo su meni dali za nemacku,
Vodafone D2
E-Plus
O2 D
Leon
nemacka je katastrofa pojedina mesta, band 20 je obavezan za nemacku a vecina cineza nema
 
Ne znam zašto je katastrofa za Nemačku. Situacija je skoro ista kao i u Srbiji.

T-Mobile ima sličnu politiku pokrivanja signalom kao i Vip kod nas. Mesta do oko 20.000 stanovnika i putevi B20, veća, B3, u velikim gradovima (100.000+) B3,B7.

Nisam imao problema prošle godine sem po nekim šumama, mada sam uglavnom imao signal. Band 20 na T-Mobile mi je radio oko 20/10Mbps uglavnom. Za bilo kakvu komunikaciju meni dovoljno. 4G+ je naravno bolji.

I u Srbiji kad krenete na put, Band20 je prilično bitan ako hoćete 4G. Bitan je kod svih operatera, a kod Telenora naročito.
 
u ingolstadt periferija ne suma , signal jako slab i spor ne samo bonbon nego i nemacka kartica (provereno)
 
Moguce na konkretnoj lokaciji da je tako. Bio sam prosle godine u tom delu. Dva dana i u Inglostadtu uglavnom centar i južno od Dunava (blizu B13). Nije periferija doduše. Radilo generalno okej, sem po nekim pivnicama u podrumu :) Takođe, Pfaffenhofen an der Ilm, Reichertshausen, Petershausen, Freising, Dachau... Nisam imao nešto previše problema u tom delu bavarske.
 
Moguce na konkretnoj lokaciji da je tako. Bio sam prosle godine u tom delu. Dva dana i u Inglostadtu uglavnom centar i južno od Dunava (blizu B13). Nije periferija doduše. Radilo generalno okej, sem po nekim pivnicama u podrumu :) Takođe, Pfaffenhofen an der Ilm, Reichertshausen, Petershausen, Freising, Dachau... Nisam imao nešto previše problema u tom delu bavarske.

da takoje,
 
To kako Bonbon radi nemojte uzimati kao reper kako rade same mreze. Cesto sam koristio u Austriji, i osim sto negde ne uhvati uopste signal mreze, domace kartice (samih mreza, na Vectone i ostalo njesra) rade mnogo bolje i po pitanju signala cak, a pogotovu za sam protok.
U Austriji to uopste nije problem, jer svugde radi, samo nije za neki ozbiljniji download.

U Ceskoj doduse, samo T-Mobile hvata na 4G (drugi su O2 i Vodafone), i stvarno ima previse mesta gde nema signala onda (dobar broj pivnica npr.)

Koliko se secam u Grckoj se na sve mreze kaci na 4G?
 
U nemackoj sam sada. Pokrivenost ovde je je totalno razocarenje (mogli bi da dodju kod nas da se uce). Tmobile je najbolje pokriven sa 4G posle ide Vodafon, kod vodafona je problem sto je 90% band 20. O2 je najlosiji i pokrio je veca mesta i samo neke delove autoputeva sa 4G.
Pitao sam zbog toga sto na mojoj lokaciji imam dobar signal za vodafon ali nece bonbon da se nakaci. Na ostala dva hoce i radi ok.
Tako su i cene usluga za lokalne sim kartice formirane.
Tmobile je najskuplji zatim vodafon pa O2.
P.s. Mesecna kombinacija na bonbon-u sa jako velikim za 90kn mi je extra odradila posao.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Koliko ljudi zivi u Njemackoj a koliko u CRO ?

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
U Austriji to uopste nije problem, jer svugde radi, samo nije za neki ozbiljniji download.

Naravno da je brzina protoka sporija od domace kartice, ali kazem da je za ono sto meni znaci dovoljno dobra. Kad si na 4G VoIP i Video pozivi rade odlicno. Surf generalno radi skroz pristojno. Cak i saljem slike u punoj rezoluciji na mail (i to relativno brzo ode). Hoće da radi 20Mbps download na bonbonu, i 10 upload, više od toga nisam video baš. Ali opet, kolko je zgodna kartica, to nije uopšte neki minus.
 
Dali je neko mozda uspeo sa bonbon-om da se prikaci na Vodafon u nemackoj?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Bonbon je iz Dojce telekom grupe pa je logicno da se kace na njihovu mrezu jer im je prefered network (Dojce Telekom) kad si u romingu u Nemackoj.
 
Poslednja izmena:
Šta je na kraju najbolje za Tursku? Vidim ja da ću uzeti ovaj vip roming za 1400 dinara 3GB.
 
^pominjase neku BiH karticu za Tursku. Moguce da i neke nemacke/austrijske imaju dobar roming Turskoj, ako hoces donosim :)
Naravno da je brzina protoka sporija od domace kartice, ali kazem da je za ono sto meni znaci dovoljno dobra. Kad si na 4G VoIP i Video pozivi rade odlicno. Surf generalno radi skroz pristojno. Cak i saljem slike u punoj rezoluciji na mail (i to relativno brzo ode). Hoće da radi 20Mbps download na bonbonu, i 10 upload, više od toga nisam video baš. Ali opet, kolko je zgodna kartica, to nije uopšte neki minus.
Ocekivano je da ima nizi prioritet ali ne i limitiran protok namerno. Isao sam na mestima gde A1 bez problema premasuje 100/30, znaci prazna bazna :D ali Bonbon nece ni bliizu.
Naravno, skroz upotrebljivo, mnogo bolje nego Vectone, koji je skroz neupotrebljiv u Austriji.

Nego, jel' u Grckoj bese moze 4G na svim mrezama? Cinilo mi se da moze 4G na svim mrezama i u Nemackoj ranije?
 
Poslednja izmena:
Nego, jel' u Grckoj bese moze 4G na svim mrezama? Cinilo mi se da moze 4G na svim mrezama i u Nemackoj ranije?

Bonbon roaming partneri su isti kao oni od Telekoma, tako da možeš proveriti na njihovoj stranici https://www.hrvatskitelekom.hr/dodatne-usluge/roaming
Naravno uvek postoji mogućnost da lista nije ažurna, kao što su neki na temi već prije napisali da su u Bugarskoj imali 4G, a operateri nisu navedeni na listi. Na ovoj na stranici stoji da je 4G dostupan jedino na cosmote mreži.

Što se tiče Švabije ne, evo zadnje 2 godine se uopšte ne mogu spojiti ni na 2G/3G Vodafone mrežu, a kamoli 4G.

Što se tiče bilo koje HR prepaid kartice, pa tako i bonbona, trebate znati da je 4G brzina kod svih ograničena na 75/25 Mbps unutar hrvatske, a samim tim i u roamingu. Postpaid tarife nemaju takvo ograničenje.
 
Reklo bi se da je Vip uradio pristojan posao za srpske prilike sa ovim roming dodacima, posebno za zemlje za koje Bonbon nije rešenje.
 
Pitanje:
Pre sat vremena sam iz Srbije aktivirao Bonbon karticu (obicnu, ne internet), prijavio je na mojbonbon i sve je proslo Ok. Mogu da primam pozive ali ne mogu da zovem, odmah prekine vezu. Jel to ocekivano, tj hoce li se srediti samo od sebe ili..? Trebace mi za 2 dana za put do Atine, pa da znam da li da odmah pravim rezervnu varijantu.
 
Stavljaš +381 ispred broja koji pozivaš?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Pitanje:
Pre sat vremena sam iz Srbije aktivirao Bonbon karticu (obicnu, ne internet), prijavio je na mojbonbon i sve je proslo Ok. Mogu da primam pozive ali ne mogu da zovem, odmah prekine vezu. Jel to ocekivano, tj hoce li se srediti samo od sebe ili..? Trebace mi za 2 dana za put do Atine, pa da znam da li da odmah pravim rezervnu varijantu.
Nemaš dovoljno kredita za poziv.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ne ako zoveš Srpski broj. Cena poziva u romingu (iz Srbije) ka Srbiji je negde oko 21 kn / min.

Edit : da budem tačniji 20.12 kn, tarifiranje je 60/60 tako da ne možeš da pozoveš Srpski broj.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno