Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Nije loša ponuda. Opet, ja sam i dalje za kupovinu kartice lokalnog operatera. Prvo to uradim na aerodromu kad sletim
Mtel
Pa nekad je to najbolje, a bogami dosta puta i nije, ima bas dobrih esim dealova, plus se ne cimas sa fizickom karticom nego sve pripremis da ti radi cim dodjes u tu drzavu.
 
Ma kakva kupovina kartice u toj državi, samo gubiš vreme, bar 10 minuta treba da ti uzmu sve podatke, skeniraju pasoš itd. Ovako još u letu nalazim mrežu, konektujem se, javim da sam živ, i onda samo izletim na pasošku i po kofer i odoh. Ko ne putuje često, može i da sačeka, ako si često u inostranstvu, gledaš da se što pre evakuišeš sa aerodroma i da normalno kreneš da funkcionišeš.
 
Razumem. Svako po svojoj potrebi.
Ja običnu kad sam na odmoru kupujem. Nije mi teško, usput vidim, upoznam, steknem novo iskustvo.
Prosle godine sam gledao esim ponude, uglavnom pokrivena Evropa. Meni je trebalo za Afriku, tačnije Tunis.
Kupio na aerodromu
 
Razumem. Svako po svojoj potrebi.
Ja običnu kad sam na odmoru kupujem. Nije mi teško, usput vidim, upoznam, steknem novo iskustvo.
Prosle godine sam gledao esim ponude, uglavnom pokrivena Evropa. Meni je trebalo za Afriku, tačnije Tunis.
Kupio na aerodromu
Ja za Tunis uzeo na airalo prošle godine.
Dok npr za Maldive nije bilo esima na airalo pa sam kupio fizički na aerodromu.
 
Ja sam dobio Tomato karticu na bonove(dopunu) ali ne mogu da se registrujem.Da li neko zna kako to da uradim.Sutra putujem u Madjarsku
 
Ako pod registracijom misliš na registraciju accounta kako bi kroz app mogao da vidiš koliko imaš kredita/saobraćaja, Tomato prepaid to ne podržava. Moraš da se povežeš na mobile data i tad uključiš app i onda učita. Iz Srbije je to prilično skupa rabota.

Kad sam tek dobio tu karticu, a to je bilo 2018. ja mislim, jednom sam učitao app i posle je godinama radilo, bez obzira da li sam na mobile data ili wifi , ali je u nekom momentu prestalo.

Sada app radi samo ako joj preko mobile data pristupaš. Tehnički, account može da se napravi, što sam uspeo da uradim, ali broj se neće prikazivati unutar tog accounta.

Kredit možeš da uplatiš preko sajta ukucavanjem broja i prolaze dopune tako, ali aktivaciju paketa možeš uraditi tek kad budeš na EU mreži. Ja tako radim.
 
Ako pod registracijom misliš na registraciju accounta kako bi kroz app mogao da vidiš koliko imaš kredita/saobraćaja, Tomato prepaid to ne podržava. Moraš da se povežeš na mobile data i tad uključiš app i onda učita. Iz Srbije je to prilično skupa rabota.

Kad sam tek dobio tu karticu, a to je bilo 2018. ja mislim, jednom sam učitao app i posle je godinama radilo, bez obzira da li sam na mobile data ili wifi , ali je u nekom momentu prestalo.

Sada app radi samo ako joj preko mobile data pristupaš. Tehnički, account može da se napravi, što sam uspeo da uradim, ali broj se neće prikazivati unutar tog accounta.

Kredit možeš da uplatiš preko sajta ukucavanjem broja i prolaze dopune tako, ali aktivaciju paketa možeš uraditi tek kad budeš na EU mreži. Ja tako radim.
Treba da aktiviran broj.Kad udjem na njihov sajt traže da ukucam broj i onda ću da dobijem sms sa uputstvom za dalju registraciju.Sve to odradim ali ne vredi ne stiže nikakav sms.Sad sam u Madjarskoj isto se dešava.
 
Ne može Tomato prepaid broj da se registruje. Ti napraviš zahtev, ali pošto nije postpaid, instrukcije za registraciju ne stignu.

Uđeš u app i tako upravljaš karticom. App se učitava ako si na mobile data.
 
Evo krajnjeg odgovora za moj problem.Karicu nikad nisam uspeo da aktiviram,kontaktirao sam tomato i dobio odgovor da je broj isključen zbog sumnje u zloupotrebu.
 
Nazad
Vrh Dno