Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

ako ti treba samo net, mozes poruciti internet karticu, ja sam nju uzeo..

Sent from Galaxy S8
 
Treba mi informacija. Bonbon da li naručujem prepaid karticu ili internet sim karticu? Potreban mi je samo net.

I jedna i druga kartica imaju dobru ponudu neta, koju da izabereš zavisi od tvojih potreba.

Prepaid bonbon ima sledeće pakete: 250 Mb, 1,6 GB, 3 GB i 6 GB (važe 30 dana) a internet sim ima dnevni internet paket - 300 MB, veliki dnevni internet paket - 5 GB i od 6 GB koji je isti kao kod prepaid bonbona.
 
Poslednja izmena:
300MB valjda bese 3HRK, meni licno extra opcija posto YouTube ne gledam u inostranstvu, a i 10 dana da sam vani opet je jeftinije nego mesecni :) A i jeftinije nego 3GB mesecni :)
 
300MB valjda bese 3HRK, meni licno extra opcija posto YouTube ne gledam u inostranstvu, a i 10 dana da sam vani opet je jeftinije nego mesecni :) A i jeftinije nego 3GB mesecni :)

da to je dobro, meni isto treba na 3-4 dana ,nemacka ,mađarska , el treba da ovde dopunim kredit i tamo aktiviram dnevno po potrebi
 
Da, s' tim da se paketi automatski produzavaju dok imas kredita ako ne posaljes zahtev da se ne produzi.
 
Moze li pomoc:

Narucicu klasicnu karticu na dopune, ali razmisljam da narucim i dodatnu internet karticu, zbog onog paketa "veliki dnevni paket" koji ne radi na klasicnoj. Problem je sto tu internet karticu necu koristiti pre jula, sto je za 4+ meseca. Koliki je rok da aktiviram internet karticu i moze li se aktivirati iz Srbije a da ne potrosi odmah pocetnih 10 kuna? Video sam da postoji nacin da se obicna kartica tako aktivira, ne znam vazi li to za internet karticu.
 
Poslednja izmena:
Moze, pisao sam u temi kako se to radi, nema u FAQ u prvom postu, pa ces morati rucno da potrazis :)

Ne moras je aktivirati do jula, meni je jedna stajala 6 meseci skoro pre aktivacije.
 
Da li može da se kupi kartica u prolazu kroz HR, noću. A da se ne ulazi u grad. Da li ima na pumpama ili slično...
 
Na Ininim nisam nasao ali na drugim da. Nisu imali net, samo obican prepaid SIM.
 
Moze li pomoc:

Narucicu klasicnu karticu na dopune, ali razmisljam da narucim i dodatnu internet karticu, zbog onog paketa "veliki dnevni paket" koji ne radi na klasicnoj. Problem je sto tu internet karticu necu koristiti pre jula, sto je za 4+ meseca. Koliki je rok da aktiviram internet karticu i moze li se aktivirati iz Srbije a da ne potrosi odmah pocetnih 10 kuna? Video sam da postoji nacin da se obicna kartica tako aktivira, ne znam vazi li to za internet karticu.
Rok za aktivaciju kartice je dve godine (verovatno od datuma slanja/prijema kartice).

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Da li na Bonbon net sim kartici (već aktiviranoj) može da se aktiviraju dnevni (ili mesečni) dodaci preko ussd koda ili samo sms-om?
 
Ja to radim samo sa portala.
Deaktivaciju takođe. Poruka NEĆU radi samo iz matične mreže, iz rominga ne.
 
Nisam te razumeo. Da li je moguće manipulisati aktivacijom i deaktivacijom npr 300mb dnevnog dodatka totalno bez SMS-a?
 
Moze, portal (moj BonBon), app, USSD.
Najlakse je preko portala meni, posto app vidim ume da zeza nekad.

Ali sada iz nekog razloga nece da da se isti broj nadje na dva naloga (portal), nego mora prvo da se obrise iz prvog, cisto da znate.
 
Narucio sam i ja ovu internet karticu. Stavio sam isto grad iz SRB a zemlja je ostala Hrvatska(valjda ce stici). Sad me zanima teoretski(nadam se da sam sve pohvatao):
1-Karticu ne moram aktivirati sve dok mi ne zatreba da je koristim.
2-Aktiviranje kartice ide "alfaunits procedurom" koju bi valjalo prebaciti u prvi post da se ne lista 20-tak stranica :)
3-Dopune(bonove) kupujem na istom ovom sajtu. Vidim da prilikom kupovine imam mogucnost da upisem broj telefona. Da li je pametno tako unositi ili posle registrovati preko SMS/USSD koda?
4-Da li je ova njihova kartica kompatibilna sa nekim WIFI ruterima jer bi je ja najradije tako koristio?(bez da je ubacujem u telefon) - Mada imam i stari telefon koji bi mogao da mi posluzi za Tether...

P.S. Veci deo ovoga se ja ustvari samo preslisavam ;)
 
Narucio sam i ja ovu internet karticu. Stavio sam isto grad iz SRB a zemlja je ostala Hrvatska(valjda ce stici). Sad me zanima teoretski(nadam se da sam sve pohvatao):
1-Karticu ne moram aktivirati sve dok mi ne zatreba da je koristim.
2-Aktiviranje kartice ide "alfaunits procedurom" koju bi valjalo prebaciti u prvi post da se ne lista 20-tak stranica :)
3-Dopune(bonove) kupujem na istom ovom sajtu. Vidim da prilikom kupovine imam mogucnost da upisem broj telefona. Da li je pametno tako unositi ili posle registrovati preko SMS/USSD koda?
4-Da li je ova njihova kartica kompatibilna sa nekim WIFI ruterima jer bi je ja najradije tako koristio?(bez da je ubacujem u telefon) - Mada imam i stari telefon koji bi mogao da mi posluzi za Tether...

P.S. Veci deo ovoga se ja ustvari samo preslisavam ;)

Evo da ti pomognem u preslišavanju ;)

1. da.
2. na omotu kartice kada ti stigne, imaš detaljno kako se aktivira.
3. da, kupiš bon preko sajta, ali možeš i u Hr na pumpama da dopuniš (ako prolaziš kroz HR).
4. možeš da je ubaciš u MIFI, tako ja radim.
 
Da li mogu da kupim BonBon broj iz Srbije? I ako je moguce kako? Najvise (jedino) mi je potrebno da imam internet. Hvala.
 
Ako je hića za bonbon imam ja da pozajmim ;) Kontakt na PP.
 
+1, ako nekom treba od 20-~31 marta, moze i za Nis od 23.
 
Samo da potvrdim, u Spaniji i Nemačkoj Bonbon kartica radi odlično , 4g sve vreme... Jedino me Vodafone ES zezao za 4g, a h+ je radio - kapiram da imaju neko ograničenje za roming korisnike. Svakako moze da se šara izmedju operatera, pa je to i nebitno ... Fenomenalna kartica! :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samo da proverim sa vama da li sam dobro razumeo ponudu za internet sim: treba mi net kartica za 12 dana u Grckoj, tako da uplatim na racun 120kn i imam svaki dan 5GB?

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Da. A mozes i da uplatis 60kn i imas 6GB na mesec dana. Sta god ti vise odgovara.
U stvari, uplatices 132kn ili 66kn, jer 9% ne mozes da iskoristis (to je neki njihov porez od 10% na mobilnu telefoniju).

@Stopke jesi menjao APN?
 
Hvala na brzom odgovoru. Ipak je 6GB malo za 12 dana sa klincima i youtube ;-)

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno