Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Ne možeš eSIM?!
 
To je za burazera, malo mu stariji telefon. Tj. barem pretpostavljam da ne može, to mi je polazna pretpostavka.
 
Za kupovinu mađarske SIM (i eSIM) kartice treba ti mađarska adresa stanovanja, ne možeš tek tako na trafici ili benzinskoj pumpi da uzmeš karticu.
 
Ja sam u decembru 2023. dobio vodafone prepaid karticu u tržnom centru, delili. Niko ništa nije tražio.
Kad odeš kod operatera da kupiš, prodaje se uz pasoš prepaid bez problema, a lakcímkártya (kao lična karta) treba ako uzimaš postpaid. Tako je barem bilo dok sam živeo tamo pre par godina. Možda su menjali.
 
Izgleda @strahinjas je u pravu, a ja sam imao nepotpunu informaciju. Sa sajta mađarskog Yettela citiram:

Persons who do not have identification documents issued by Hungarian authorities (e.g. foreigners)

If the given subscriber does not have identification documents issued by the Hungarian authorities, they can only conclude contracts pertaining to a prepaid service in person at one of our stores, after presenting and allowing the verification of the validity of their identification document or certificate (passport, residence permit) making them eligible for travelling to and staying in Hungary. For such subscribers, other ways of concluding a contract pertaining to a prepaid voice service (e.g. purchase through yettel.hu, conclusion of contracts for Express packages by phone or online) will no longer be available.

Važna napomena za sve mađarske prepaid kartice:

Under the legislation in effect since 1 January 2017, all operators are required to verify the identity of subscribers with existing prepaid call numbers annually, with the active involvement of the subscribers. Your data reconciliation deadline is the anniversary date of your contract, you have to do it by then every year.

(Ova provera se može uraditi i online, nema potrebe lično.)
 
ako pitas sa HR A1 on nema FUP. Koristis kolko imas u paketu
Jeste malo stariji post, valjda neće niko zameriti.
Imam onu A1 HR turističku karticu. Da li to znači ako uplatim npr. paket od 10 GB/30 dana imam sav taj saobraćaj u EU? Konkretno mi treba za HR, SLO, AT i DE u periodu od 7 dana.
 
Jeste malo stariji post, valjda neće niko zameriti.
Imam onu A1 HR turističku karticu. Da li to znači ako uplatim npr. paket od 10 GB/30 dana imam sav taj saobraćaj u EU? Konkretno mi treba za HR, SLO, AT i DE u periodu od 7 dana.
Ako ides kroz HR kupi novu karticu Tomato za 3 eu i imas 30GB 30 dana ,
Kaze na pumpu daje akcija do kraja Marta , mada oni to stalno imaju
 
Idem kroz HR. Koliko od tih 30GB imam za EU?
 
Ma meni će i 5 GB biti dovoljno, najviše mi treba za tranzit i da žena pušta crtaće ćerki na youtube dok putujemo.
 
Ma meni će i 5 GB biti dovoljno, najviše mi treba za tranzit i da žena pušta crtaće ćerki na youtube dok putujemo.
Uzmi slobodno Tomato i uživaj. Ja sam je letos uzeo kad sam išao za Beč. Nova kartica je tada išla sa 4000 jedinica. Kod njih su jedinice minuti/sms/megabajti pa koristiš šta ti je i koliko ti je volja. Uglavnom koristio sam net kroz Hrvatsku, Mađarsku, u Austriji. Kasnije na letovanju u Grčkoj, jesenas u Rumuniji i Bugarskoj. Radi bez ikakvih ograničenja iako navodno piše da su uveli FUP (Fair Usage Policy). Od kada sam je aktivirao i potrošio inicijalne jednice dva puta sam uplatio najmanju dopunu od po 4 eur online karticom odavde iz Srbije da bi broj održao u životu i to je to. Instaliraš njihovu aplikaciju Moj Tomato i odatle u principu sve radiš. Videćeš u aplikaciji opciju "Zgrabi priliku" koja je i najbolja za nas povremene korisnike jer se tu na dnevnoj bazi menjaju po tri "promocije" tipa 500 MB za 1.22 eur na 5 dana i slično. Podbrend su A1 u Hrvatskoj tako da se u svim zemljama EU automatski kačiš na tu mrežu ali i na drugu da se zakačiš svejedno je. U grčkoj sam se recimo kačio na Cosmote i svuda je net radio savršeno dobro.
 
Pitanje za one koji koriste prepaid A1 HR karticu. Da li vam radi Moj A1 HR app ili web login?
Deluje mi kao da su lupili geo lock da ne može da se pristupi van Hrvatske. Doduše probao sam i preko VPN , ne radi ni tako, ali moguće da prepoznaju VPN.
 
Ako dovoljno dugo pustiš da vrti, kaže

Screenshot_20240311-172036_Moj A1.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_20240311-172036_Moj A1.jpg
    Screenshot_20240311-172036_Moj A1.jpg
    46.9 KB · Pregleda: 67
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: PJ
Mislim da je devet meseci meni je tako rekao preprodavac iz NS a na kraju kad sam dopunio najmanji iznos posle 11 meseci nije bilo nikakvih problema radila je automatski.
Moguće ali meni ovako piše u aplikaciji a dopunio sam poslednji put krajem decembra.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240314_111650_Moj Tomato.jpg
    Screenshot_20240314_111650_Moj Tomato.jpg
    85.2 KB · Pregleda: 55
Orange France za 40e 155Gb interneta cela EU, Švajcarska i sve njihove teritorije.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240220_103545.jpg
    Screenshot_20240220_103545.jpg
    117.6 KB · Pregleda: 51
  • Screenshot_20240220_095200_com.huawei.browser.jpg
    Screenshot_20240220_095200_com.huawei.browser.jpg
    73 KB · Pregleda: 32
  • Screenshot_20240220_095148_com.huawei.browser.jpg
    Screenshot_20240220_095148_com.huawei.browser.jpg
    76 KB · Pregleda: 23
  • Screenshot_20240220_095111_com.huawei.browser.jpg
    Screenshot_20240220_095111_com.huawei.browser.jpg
    77 KB · Pregleda: 42
Nema FUP tih 155gb?
Ne znam.
Ja sam često u Francuskoj od prilike 3-5 dana mesešno i možda zbog toga nije mi u proteklih godinu dana izbacio FUP upozorenje, ali do sada ubedljivo najbolja kartica koju sam koristio za internet u romingu.
Imam i Mtel Austrija ali mi je izbacio FUP upozorenje čak i zbog MTS rominga jer sam ostavljao uključen broj u Srbiji zato što mi je bilo bitno da mogu da primim poziv iz EU, a da pozivaoc ne poziva broj koji je van EU. Inače ba MTEL Austrija koristim Viola tarifu od 9e koja sadrži 18Gb u EU i sve MTS mreže.
 
Ne znam.
Ja sam često u Francuskoj od prilike 3-5 dana mesešno i možda zbog toga nije mi u proteklih godinu dana izbacio FUP upozorenje, ali do sada ubedljivo najbolja kartica koju sam koristio za internet u romingu.
Imam i Mtel Austrija ali mi je izbacio FUP upozorenje čak i zbog MTS rominga jer sam ostavljao uključen broj u Srbiji zato što mi je bilo bitno da mogu da primim poziv iz EU, a da pozivaoc ne poziva broj koji je van EU. Inače ba MTEL Austrija koristim Viola tarifu od 9e koja sadrži 18Gb u EU i sve MTS mreže.
Neće ti se onda aktivirati fup čim karticu barem malo koristiš mesečno u Fr.
Ali nema šanse da nema na 155gb FUP.
Čuo sam da je ta Austrija mtel super kartica, pogotovo što ima sve te pogodnosti za naš mts.
 
@The PunisheR jeste, Mtel Austrija je dobra kartica za 9e imaš tu tarifu Viola Mobile https://violamobile.at/ i kompletan net iz tarife možeš da koristiš kao EU i Švajcarskoj roming za razliku od one klasične Mtel tarife gde je ograničen protok na 10gb u EU i Švajcarskoj. Takodje sve minute možeš koristiti ka pozivima u EU i Švajcarskoj ali kada si van Austrije, ne u Austriji, i možeš pozivati MTS sve brojeve u Srbiji bilo da si u Austriji ili EU.
Vodi računa ako koristiš Mtel Austrija da i MTS Srbija gleda kao roming i aktiviraće FUP.
Registracija MTEL kartice je jako prosta, kupiš je u Austriji, pošalješ na njihov mail svoj pasoš i kada ti odgovore pošalju ti Viber broj koji pozoveš i uključiš kameru samo kada ti kažu. Ne može da se koristi nikako dok se ne izvrši registracija.
Ove kartice što MTS prodaje po poslovnicama kod nas su sve u tarifi Putuj Evropom, ili tako neka tarifa, i dosta je skuplja od ove što sam ti rekao.
Orange Francuska radi odmah pri kupovini čim se ubaci u telefon ili po aktivaciji E-Sima ali ako ne uradiš registraciju deaktiviraće je posle 30 dana. Registracija je malo komplikovanija ali uz pomoć Google prevodioca se odradi.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240314_151104.jpg
    Screenshot_20240314_151104.jpg
    63.2 KB · Pregleda: 28
Meni radi poljski orange flex, brzo se uradi registracija sa pasošem preko njihove app i spremno je za korišćenje.
Hvala za info za mtel.
 
Nije loša ponuda. Opet, ja sam i dalje za kupovinu kartice lokalnog operatera. Prvo to uradim na aerodromu kad sletim
Mtel
 
Nazad
Vrh Dno