Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Prijatelj ce mozda ici u Hrvatsku, pa me zanima moze li se na nekoj konkretno pumpi na autoputu uzeti bonbon kartica? Da ne staje sad na svakoj dok ne nadje.

@ed209 bonbon kartica moze da se aktivira preko A1 mreze kod nas? Ne bi morao prijatelj da je aktivira dok je u Hrvatskoj?
 
Znaci bonbon bi morao da se aktivira pre nego sto izadje iz Hrvatske.
 
Nemam pojma kako radi bonbon, nije to jedina kartica koja ima dobre pakete i roming.
 
Prijatelj ce mozda ici u Hrvatsku, pa me zanima moze li se na nekoj konkretno pumpi na autoputu uzeti bonbon kartica? Da ne staje sad na svakoj dok ne nadje.

Cim iz Srbije udje u Hrvatsku preko granicnog prelaza Batrovci, posle max 5 minuta voznje ce sa desne strane biti "Ina" benzinska pumpa. Na njoj moze da kupi. Bar sam ja tu kupio pre godinu-dve.

Evo i lokacija pumpe na mapi:
 
Na svakoj Ina pumpi ima kartica kosta 2.65eu toliko imas kredita.ubacis karticu pozoves neki broj i toje to
Nemam pojma kako radi bonbon, nije to jedina kartica koja ima dobre pakete i roming.
Kazi koja i sta nudi plus dali ima ova ogranicenja
STigla poruka
 

Prilozi

  • Screenshot_20230212-002440_Messages.jpg
    Screenshot_20230212-002440_Messages.jpg
    99 KB · Pregleda: 104
Poslednja izmena:
Pa napisao sam malo gore već, A1. Ima više prepaid paketa, sve piše na njihovom sajtu. Ima onaj uslov da se posle određenog vremena naplaćuje dodatno internet ako se koristi samo u romingu, ali to posle nekoliko meseci, do tada se može uzeti i nova kartica.
 
Pošto ovima iz bonbona treba bukvalno sat vremena da uđu u chat na sopstvenom sajtu (nemam soc mreže), verujem da ću pre dobiti odgovor ovde.

Koliko košta bonbon kartica na pumpi i može li na toj koja se kupi da se aktivira onaj plan 20GB mesečno za 9.95eur, ako je to najpopularniji paket samo za net, pošto piše da imaju neku internet sim karticu? Traže li možda pasoš prilikom kupovine?
 
Ažurni su nema šta. Meni su na pitanje u vezi aktivacija kartice van HR na email odgovorili nakon punih 5,6 dana. Profi, nema šta😁
 
Ažurni su nema šta. Meni su na pitanje u vezi aktivacija kartice van HR na email odgovorili nakon punih 5,6 dana. Profi, nema šta😁
I sta rekli nemoze.
Jedan info na autoputu Ina pumpe Bonbon kartice nema nigde.
Kupljena Tomato kartica sa 6 GB na poklon za 2.50 ev
 

Prilozi

  • Screenshot_20230214-171201_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20230214-171201_WhatsApp.jpg
    81 KB · Pregleda: 57
  • Screenshot_20230214-171133_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20230214-171133_WhatsApp.jpg
    45.9 KB · Pregleda: 65
I sta rekli nemoze.
Jedan info na autoputu Ina pumpe Bonbon kartice nema nigde.
Kupljena Tomato kartica sa 6 GB na poklon
Ne može, na žalost.

Bok!
Kakoo bi se tvoja SIM kartica aktivirala potrebno je odraditi prvi poziv prema bilo kojem broju. Imaš li karticu na bonove, karticu je moguće aktivirati jedino u Hrvatskoj.
 
Letos sam u grckoj dobio ovu poruku od bonbona,od tad nisam koristio karticu,uplacivao sam kredit da mi nebi ugasilibroj.
da li cu mocu ci i ove godine da koristim broj u grckoj?
mislim da li cu moci da koristim internet pakete kao i do sad.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230212-002440_Messages.jpg
    Screenshot_20230212-002440_Messages.jpg
    99 KB · Pregleda: 62
Moci ces, uz dodatno placanje rominga kako su te tu i obavestili. Kupis novu karticu i koristis dok ti opet ne stigne ovakvo obavestenje.
 
Moci ces, uz dodatno placanje rominga kako su te tu i obavestili. Kupis novu karticu i koristis dok ti opet ne stigne ovakvo obavestenje.
meni je na broju koji bio u srb u romingu stiglo to i posle par meseci da se broj redovno koristi u hr i da je ukinuta dodatna naplata.Posto mi stoje brojevi u obicnoj nokiji sa 2 kartice radi dolaznog sms.
 
Nekad stigne, nekad ne stigne, nekad pocne naplata, nekad ne. Uzmes novu karticu i na nju nove prepaid pakete kacis, ne razmisljas.
 
Mozda nesto propustam, ali za koriscenje u Grckoj meni ovaj Bonbon ne deluje nista povoljnije od grckih prepaid kartica.
 
Jeftiniji je za održavanje. Grčke kartice imaju 10% porez na uplatu i minimalna uplata je 12 eur svaka 2 meseca da bi se sačuvao prethodno skupljeni kredit. Bonbon se može održavati sa 2 eur svaka 3 meseca ako se ne varam.

Ali da, za Grčku su Grčke kartice svakako jeftinije pogotovo preko leta sa neograničenim planovima. Sve zavisi kome je kakvo korišćenje potrebno, koliko interneta troši, koliko i gde putuje. Da li posećuje Hrvatsku i slično.
 
Da li je nešto za EU povoljnije od Orange Flex? Pod uslovom da vam telefon podržava eSIM?

1677082928598.png
Ovo su cene u EUR po paketima za EU roaming. Paket važi mesec dana, a kod prve registracije se dobije bilo koji paket za 0.21 EUR. Poslednji red je cena u EUR za 1 GB.
 
Narucio sam nemacku karticu Lebara sa njihovog sajta,ne nudi Srbiju kao zemlju ali mi je prihvatio adresu usrbiji.
 
Oktobra će se desiti umanjenje cena, ne ukidanje odn. neće biti kao ovo naše Zapadni Balkan ili kao što oni u EU imaju međusobno džaba. Tek kasnije će doći do ukidanja. To nije iznenađenje jer ukidanje rominga, što u EU, što kod nas na Balkanu, prvo je pratilo smanjenje cena postepeno, do potpunog ukidanja.

Ono što mi je nejasno, a pročitao sam u par članaka, jeste da u toj inicijativi ne učestvuje cela EU, odn. svi operateri, nego samo neki. Kako je moguće da samo neki operateri učestvuju, mislio sam da oni to idu jedinstveno, kao cela zajednica.
 
To ce biti deo politickih "poklona" u vezi trenutnih i ocekivanih dogadjaja i odluka koje Srbija mora doneti u vezi Kosova, RUS-UKR rata itd, pa ti je to i odgovor na pitanje. Cenim da ce u zemljama koje budu ukljucene, sve biti otkljucano odmah, sa nekim ogranicenjem naravno u potrosnji, za internet ce sigurno ici FUP i to.
 
Da li je nešto za EU povoljnije od Orange Flex? Pod uslovom da vam telefon podržava eSIM?

Pogledajte prilog 377501
Ovo su cene u EUR po paketima za EU roaming. Paket važi mesec dana, a kod prve registracije se dobije bilo koji paket za 0.21 EUR. Poslednji red je cena u EUR za 1 GB.
Ako može mala pomoć, da li po isteku tih mesec dana korišćenja moraš da se odjaviš, ili ti samom ne- uplatom prestaje važenje paketa, kao i kakva je procedura za ponovni produžetak. Sve zbog toga što mi ne treba konstantno svaki mesec u EU, već povremeno.
 
Moraš da se odjaviš. Možeš se odjaviti i odmah ako te strah da ćeš zaboraviti.

Ponovna aktivacija je jednostavna, u dva klika.
 
Da, da tako je, svakako ide mesečni plan. Teoretski isti dan možeš i da projaviš i da odjaviš, a važiće ti mesec dana od momenta prijave. U narednih 6 meseci ti čuvaju borj, a posle toga sa istim nalogom uzimaš novi i sve isto. Kada prvi put registruješ nalog uz kod FLEX za 1 PLN možeš da uzmeš bilo koji paket.
 
Pozdrav svima, da li je neko imao iskustva sa holafly internetom u romingu? Kakve su brzine i dostupnost same usluge? Zanima me posto imaju neogranicen internet pa me interesuje kakvi su :)
 
Nazad
Vrh Dno