Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Brat mi je u Rusiji sad nedelju dana, dao sam mu karticu, javljam utiske, za sad u dva regiona (Moskva i Kirov) radi 4G roaming.
 
Mogao je na aerodromu da kupi Troika sim. Ekstra su povoljni.
 
Danas sam porucio internet sim bonbon pa videcemo dali ce stici posto nemoze da se izabere srbija za dostavu.
Dali neko mozda zna ako se uzme dnevi internet paket kako se limitira brzina, dali se jednostavno ne prikaci na 4G ili bude na 4G ali samo brzinu smanje...?
 
Stizu Internet SIMke, provereno je dosta nas porucilo i dobilo na taj nacin.
Zavisi od zemlje, za sada nema ogranicenja izgleda po pitanju brzina.
 
Ja nisam dobio internet SIM, već onu ljubičastu. Ali može veliki internet paket, što je meni bitno, a usput ću moći i pozive da obavljam.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
sad merio brzina na Cosmote 50/5.. Grcka jasno

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Stizu Internet SIMke, provereno je dosta nas porucilo i dobilo na taj nacin.
Zavisi od zemlje, za sada nema ogranicenja izgleda po pitanju brzina.
Uhm, netačno. Dnevni internet paket na internet SIM kartici je limitiran na 21 Mbps, kao i mali, srednji i veliki paket na normalnoj voice kartici. U velikom internet paketu je brzina limitirana na 75 Mbps. To važi za internet unutar HR, a samim tim i u inostranstvu.

Inače je kod svih operatera u HR 4G na prepaid karticama limitiran na do 75 mbps ili manje, u zavisnosti od tarife.

I BTW, ako vam je potreban dnevni internet, imate u Simpi za 10kn pravi flat internet, a ne samo 5GB kao u Bonbonu. Dok za 15kn/dan u Simpi imate internet dan 4G sa brzinom do 75 Mbps. I važi i u roamingu, provereno.
 
Pretpostavljam da te bonbon kartice mogu uz pasoš da se kupe i u Zagrebu u nekoj poslovnici i sl? Kad se kupe i jednom dopune, koliko traju (mislim na broj koliko traje)?
 
90 dana, pa mora dopuna.
 
Uhm, netačno. Dnevni internet paket na internet SIM kartici je limitiran na 21 Mbps, kao i mali, srednji i veliki paket na normalnoj voice kartici. U velikom internet paketu je brzina limitirana na 75 Mbps. To važi za internet unutar HR, a samim tim i u inostranstvu.
Jesi proverio ovo u praksi? Licno nisam proverio, ali cesto ta (pisana) ogranicenja ne vaze u inostranstvu.
 
Testirano. Naravno dobićeš koji Mbps više od ograničenja, ali će brzine ostati u tom okviru.
 
Uhm, netačno. Dnevni internet paket na internet SIM kartici je limitiran na 21 Mbps, kao i mali, srednji i veliki paket na normalnoj voice kartici. U velikom internet paketu je brzina limitirana na 75 Mbps. To važi za internet unutar HR, a samim tim i u inostranstvu.

Inače je kod svih operatera u HR 4G na prepaid karticama limitiran na do 75 mbps ili manje, u zavisnosti od tarife.

I BTW, ako vam je potreban dnevni internet, imate u Simpi za 10kn pravi flat internet, a ne samo 5GB kao u Bonbonu. Dok za 15kn/dan u Simpi imate internet dan 4G sa brzinom do 75 Mbps. I važi i u roamingu, provereno.

Ja sam najvise uzeo zbog 300mb za 3kn kada odem na dan da posluzi za viber/messenger.
Mada ovo za simpu isto nije lose za dan.
1.png
 
65/5 izgurao preko bonbona u Grckoj

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Simpa ima loše opcije dopune, preveliki iznosi, a nisam video da šalju bilo gde osim hr
 
Kako se bese aktivira Internet SIM bonbona? Tako sto se pristupi netu? Kako da ne iscedi onih 10kn?:)
 
Prostavi ograničenje od npr 1mb. Naravno, karticu aktiviraj kad budeš ušao u EU

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ne moze da se aktivira iz srb?

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
 
Moze, probajte samo da aktivirate na nekom WP telefonu, ili Androidu bez Synca.
Trebalo bi da moze, i da ne potrosi nista, ali nisam siguran :( Ako nece, ukucajte bonbon.hr, mozda za njega ne naplacuje.
 
Vratio se sinoc iz GR, svugde celim delom kuda sam bio/isao 4G i 4G+, ponekad na Xeniji prebaci na H+, u Bugarskoj sve vreme od Kulate do Kalotine dakle celim putem 4G od Telenora automatski se na njega nakacio sve vreme.
Vrhunski, me nikad vise grcku karticu samo bonbon i dogodine i ako u medjuvremenu budem putovao u EU.
Vrhunski, sve vreme 4G od Grcke do Beograda kad sam usao u Srb ukljucio Vip i svugde 4G do BG.
Nikad bolje nisam prosao sa netom inace ceo put kroz Bugarsku slusao muziku sa YT i na kraju mi ostalo jos skoro 2GB koje u Srb ne mogu da potrosim ali dacu drugu pa ce on do 19.09 da potrosi dokle mi traje paket.
 
Jeli bio neko skoro u Rumuniji; kakva je tamo ponuda pre-paid sim kartica?
 
Ima li neko da moze da mi da bonbon karticu. Putujem 10. Septembra u Grcku, ostajem do 22. Septembra. Ja cu je dopuniti, vracam uredno i ako treba dopunjujem i vise. :)

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk
 
@primus.nis

Hvala clanu sto mi je poslao bonbon karticu ... Ne znamo se ali se javio i poslao... HVALA!

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
 
Evo da se i ja javim sa bonbon iz Grcke, radi super, jos mi je u 3g modemu. Internet imam svuda, potrositi nikako :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Imam problem sa registracijom bonbon broja. Vec dva puta sam pokusao registraciju preko njihovog sajta, medjutim ne stize mi poruka da sam registrovan, vec na mpm nalogu stoji "registracija u toku"...
Koja je najbrza opcija za registraciju broja?


Sent from mTalk
 
prelistaj.. pisano je puno..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Znam koje su opcije, samo koja je najbrza? Preko fb-a?

Sent from my ASUS_X007D using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno