Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Ma ljudi sve vise ionako preleze na Tomato iz bar dva razloga je bolji od Bonbona:

1. Nema fup
2. Bonbon u zadnje vrijeme ima ozbiljnih problema sa kasnjenjem notifikacija na nekim aplikacijama, ljudi su ga poceli zaobilaziti
Jel tomato isporucuje kartice za srb?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ne, nekoliko puta sam poručivao, ali se nisu prešli da pošalju
 
Ja sam se setio kartice kad sam ovde procitao. Dopunio sam je sa aircash pre 2-3 dana i to posto je istekla bar mesec i po dana. Gledah posle istorijat uplata 1.8 sam poslednju dopunu uzeo koja je vazila verovatno do 1.11.2019.
Potpuno sam zaboravio na karticu ali srecom je proslo aktiviranje sa aplikacijom

Super, neka je znači još. Hvala.
 
Bitno je i da se aktivira tamo, jer ovde nećeš moći

Evo inace i kako da se aktivira Bonbon Internet SIMka, iz Srbije, bez trosenja kredita.
- Iskljucite Data Roaming i Cellular Data u telefonu, pa onda ubacite Bonbon internet SIM
- Sacekajte nekih 10 minute, da dobijete minimum jednu ili dve poruke dobrodoslice i cene u romingu, jer pre toga nijedan USSD nece raditi
- Ukucajte *136# u dialeru (pa "pozovite"), dobicete meni za roming. Udjite u opciju da se iskljucenja podatkovni promet u romingu, i UKLJUCITE tu opciju (Ukljucite opciju zabrane podatkovnog prometa u romingu)
- Nakon toga ukljucite Cellular data i Data roaming
- Idite na bilo koji sajt, dobicete genericku stranicu T-Coma da vam je data roaming iskljucen, potrebno da barem pocne da se ucitava ta stranica, ne treba nista na njoj raditi
- Nakon ovoga je kartica aktivna


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ovaj postupak važi i za običnu karticu ili samo za Internet SIM?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Важи и за обичну.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Evo inace i kako da se aktivira Bonbon Internet SIMka, iz Srbije, bez trosenja kredita.
- Iskljucite Data Roaming i Cellular Data u telefonu, pa onda ubacite Bonbon internet SIM
- Sacekajte nekih 10 minute, da dobijete minimum jednu ili dve poruke dobrodoslice i cene u romingu, jer pre toga nijedan USSD nece raditi
- Ukucajte *136# u dialeru (pa "pozovite"), dobicete meni za roming. Udjite u opciju da se iskljucenja podatkovni promet u romingu, i UKLJUCITE tu opciju (Ukljucite opciju zabrane podatkovnog prometa u romingu)
- Nakon toga ukljucite Cellular data i Data roaming
- Idite na bilo koji sajt, dobicete genericku stranicu T-Coma da vam je data roaming iskljucen, potrebno da barem pocne da se ucitava ta stranica, ne treba nista na njoj raditi
- Nakon ovoga je kartica aktivna


Sent from my iPad using Tapatalk

Dodato u prvu poruku ove teme.
 
Neka me neko demantuje, ali neće moći ni tako.
To je stara fora da se internet kartica aktivira bez trošenja kredita.

Imam jednu neaktiviranu običnu karticu i to sam pokušavao ranije, a sad sam ponovo probao i ne prolazi, neće da aktivira.
 
Poslednja izmena:
Čekamo još neku potvrdu ili demant, pa da ostavimo ili brišemo iz prvog posta.
 
Ovo je Alfin metod
Ja sam ovako aktivirao ali pre 3 godine
 
Takođe, alfa pisao o tome. Ipak, ja imam samo internet kartice
 
Kolega je tako aktivirao (ranije, kad je moglo) i skinut mu sav kredit.
 
Ponovicu se. Nikako nisam uspeo da aktiviram novu karticu iz Srbije (onu od 20 kuna, nije samo internet) bilo kojim metodom. Ni podrska mi nije pomogla, zapravo kao jedino resenje su predlagali aktivaciju uz HR, sto je i uspelo.

E sad, ne znam da li bi bila moguca aktivacija iz neke gruge EU zemlje.
 
A1 ima 9GB za 9 kuna, vazi 24h. Za velike potrosace, nema boljeg izbora (pod uslovom da i dalje ne primenjuju FUP)
 
Šta je ok za švajcarsku?

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Može li A1 da se aktivira iz Srbije? Stigla mi je nova kartica, idem za HU i AT, šta treba da radim da dobijem 20GB? Hvala.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Može li A1 da se aktivira iz Srbije? Stigla mi je nova kartica, idem za HU i AT, šta treba da radim da dobijem 20GB? Hvala.

Ne znam da li moze da se aktivira iz Srbije, a sto se tice opcije za 20GB, mozes da skines aplikaciju kad aktiviras karticu pa kroz aplikaciju da aktiviras opciju. Ja imam neku prastaru VIP HR karticu, uspesno sam iskoristio opciju skoro u Italiji.
 
Kako se produzava trajanje A1 kartice? Samo dopunom kredita ili mora da se aktivira neki paket?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ja je produzavam od letos samo najmanjom dopunom. I dalje mi je onaj standardni prepaid paket. Trebala mi samo zbog onih 20GB nedeljno...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da li neko ima ideju za Bugarsku, koja domaća SIM kartica hoće na 4G da se poveže?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Trebalo bi da Telenor pripejd sa aktivnom opcijom od 1GB za roming odradi posao. Ja sam letos u Grčkoj koristio to i hvatao je 4G na Vodafonu

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Da li neko ima ideju za Bugarsku, koja domaća SIM kartica hoće na 4G da se poveže?
Sve rade ekstra, a imaju tamo i telenor njihov... Mada ako imaš bonbon ili tako nesto to ti najpovoljnije, ili neki nas pripejd dodatak...

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Znam da Vip postpaid hoće na A1 4G, to sam koristio, al za prepaid nemam pojma.

Imam A1 HR karticu, ona bi trebalo da radi na A1 BG 4G.

Treba mi za specifičan setup (desetak minuta HD live streama iz Bugarske ~3Mbps minimum), pa mi je 4G obavezan. Oko 350MB saobraćaja je u pitanju, tako da bilo koji dodatak igra :)

Najbolje da imam i Telenor i Vip prepaid (i A1 HR) pa da vidim koja će na 4G :)
 
Radice ti verovatno A1 hrvatska na 4G. Meni je u Sloveniji radila na 4G isto na A1 mrezi a posto je ista grupacija trebalo bi da bude isto.

Misilim i da ce da se zakaci automatski na A1 BG cim budes ukljucio karticu.
 
Nazad
Vrh Dno